9 بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی در سال 2024 (رایگان و پولی)

اگر نمی دانید مخاطبان شما به چه موضوعاتی علاقه دارند یا به دنبال چه اطلاعاتی هستند، ممکن است وقت خود را تلف کنید و صفحاتی را ایجاد کنید که هرگز ترافیک جذب نمی کنند. خوشبختانه، تحقیق کلمات کلیدی برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می تواند به شما در حل این مشکل کمک کند.

امروزه، بسیاری از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی – هم رایگان و هم پولی – برای کمک به سئوکاران سطح مبتدی و نویسندگان محتوا در یافتن کلمات کلیدی مورد نظر در دسترس هستند:

بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی در سال 2024

وقتی اینجا هستید، می‌توانید با ثبت‌نام در خبرنامه ما به جامعه بازاریابان ما بپیوندید تا جدیدترین توصیه‌های بازاریابی دیجیتال را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید!

ایمیل های خودی مدیر بازاریابی ما را از دست ندهید!

پیوستن 200000 بازاریابان هوشمند و داغ‌ترین اخبار و اطلاعات بازاریابی ماه را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید!

ایمیل خود را در زیر وارد کنید:

فرم اشتراک درون خطی – CTA 72

*” فیلدهای الزامی را نشان می دهد

(نگران نباشید، ما هرگز اطلاعات شما را به اشتراک نخواهیم گذاشت!)

9 بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی

ما بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی را که می‌توانید برای سئو در سال 2024 استفاده کنید جمع‌آوری می‌کنیم. آنها بر اساس داده‌هایی که ارائه کردند انتخاب شدند، از جمله:

 • حجم جستجو
 • دشواری کلمه کلیدی
 • سوالات مربوطه
 • ارزش ماهانه کلمه کلیدی

جدول زیر بهترین نرم افزارهای تحقیق کلمات کلیدی، قیمت گذاری و ویژگی های کلیدی آنها را خلاصه می کند:

نرم افزار تحقیق کلمات کلیدی قیمت گذاری ویژگی های کلیدی
کلمات کلیدیFX رایگان کاربران می توانند صفحه گسترده ای از تمام کلمات کلیدی تولید شده را دانلود کنند.
ابزار کلمات کلیدی Freemium (از 69 دلار در ماه شروع می شود) کاربران می توانند کلمات کلیدی منفی را برای فیلتر کردن اصطلاحات نامربوط بگنجانند.
Moz Keyword Explorer Freemium (مجموعه ابزارهای Moz از 70 دلار در ماه شروع می شود) برنامه افزودنی MozBar معیارهای فوری صفحه مانند اعتبار صفحه و اعتبار دامنه را نشان می دهد.
ابزار جادویی کلمه کلیدی Semrush Freemium (مجموعه ابزارهای Semrush از 108.33 دلار در ماه شروع می شود) کاربران می توانند کلمات کلیدی را بر اساس تطابق گسترده، تطابق عبارت، مطابقت دقیق و موارد دیگر فیلتر کنند.
BuzzSumo مجموعه ابزارهای BuzzSumo از 159 دلار در ماه شروع می شود (30 روز آزمایشی رایگان در دسترس است) این ابزار از طریق ایده های محتوا و تأثیرگذاران برتر مرتبط با این اصطلاح، زمینه ای را درباره یک کلمه کلیدی در اختیار شما قرار می دهد.
Google Trends رایگان این ابزار رشد حجم کلمات کلیدی را در درصد در مقایسه با یک دوره زمانی به شما می گوید.
کلمات کلیدی در همه جا Freemium (نسخه پولی از 1.25 دلار در ماه شروع می شود) این ابزار فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با حجم جستجو و داده های CPC را ارائه می دهد.
مولد کلمات کلیدی Ahrefs Freemium (از 83 دلار در ماه شروع می شود) نسخه رایگان کلمات کلیدی مرتبط را از موتورهای جستجو و پلتفرم های مختلف مانند گوگل، بینگ، یوتیوب و آمازون به شما نشان می دهد.
Mangools KWFinder Freemium (شروع از 19.90 دلار در ماه) نسخه رایگان ابزار تحقیق کلمات کلیدی، نمره دشواری کلمه کلیدی و نمای کلی SERP را به شما نشان می دهد.

1. کلمات کلیدیFX

قیمت: رایگان

بهترین ویژگی: می‌توانید صفحه‌گسترده‌ای از تمام کلمات کلیدی تولید شده توسط سایت را دانلود کنید، و به راحتی می‌توانید آن‌ها را که می‌خواهید در سایت خود استفاده کنید، پیگیری کنید.

ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی KeywordsFX

KeywordsFX واقعاً به هر کلمه کلیدی ممکنی که می‌توانید در نظر بگیرید ضربه می‌زند. هنگامی که یک کلمه کلیدی را در بالای صفحه تایپ می کنید، این ابزار تحقیق کلمه کلیدی فهرستی را با استفاده از آن کلمه کلیدی همراه با کلمات و عباراتی که کاربران معمولا جستجو می کنند ایجاد می کند. وقتی این لیست ها را بررسی می کنید، ممکن است راه های کاملا جدیدی برای کلیدواژه شروع خود پیدا کنید.

به علاوه، این یکی از بهترین ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی است. بسیاری از کلمات کلیدی تولید شده توسط این جایگزین کلمه کلیدی گوگل، دم بلند هستند، که باعث می شود آنها از کلمه کلیدی اصلی شما خاص تر و احتمالا راحت تر رتبه بندی شوند.

2. ابزار کلمات کلیدی

قیمت: Freemium (شروع از 69 دلار در ماه)

بهترین ویژگی: می توانید برای فیلتر کردن عباراتی که برای شرکت شما مفید نیستند، کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید.

گزارش ابزار کلمه کلیدی در بازاریابی اینترنتی

ابزار کلید واژه یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است که می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید. این فهرست گسترده ای از کلمات کلیدی ایجاد می کند که عباراتی را هم قبل و هم بعد از کلمه کلیدی که جستجو کرده اید اضافه می کند و طیف وسیعی از گزینه ها را امکان پذیر می کند.

در نسخه رایگان این ابزار جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها، می توانید یک فوق العاده لیست بلندی از کلمات کلیدی که از دم کوتاه تا دم بلند متغیر است. این ابزار برای ایجاد عبارات کلیدی که ممکن است در نظر نگرفته باشید، بسیار عالی است، زیرا کلماتی که قبل و بعد از کلمه کلیدی قرار می گیرند، به دامنه موضوع اجازه می دهد تا به شدت گسترش یابد.

اگر برای نسخه Pro ثبت نام کنید که بسته به طرحی که انتخاب می کنید بین 69 تا 199 دلار در ماه هزینه دارد، حتی کلمات کلیدی بیشتر و داده های بیشتری در مورد هر کلمه کلیدی از جمله حجم جستجو و رقابت دریافت خواهید کرد.

3. Moz Keyword Explorer

قیمت: Freemium (مجموعه ابزارهای Moz از 70 دلار در ماه شروع می شود)

بهترین ویژگی: بهترین ویژگی این ابزار حجم عظیمی از اطلاعات است که می توانید به یک فایل CSV صادر کنید. همچنین می‌توانید نوار MOZ را دانلود کنید، که در بالای صفحه نمایش شما نشان داده می‌شود و به شما امکان می‌دهد اقتدار صفحه و دامنه، امتیاز هرزنامه، و اشتراک‌گذاری‌های هر وب‌سایتی را که در حال حاضر مشاهده می‌کنید، مشاهده کنید.

moz جستجوگر کلمات کلیدی

اگرچه بسیاری از ابزارهای Moz فقط با اشتراک در دسترس هستند، اما اکسپلورر کلمات کلیدی آنها به شما امکان می دهد در صورت ثبت نام برای یک حساب رایگان، روزانه سه جستجوی رایگان انجام دهید. هنگامی که یک جستجوی کلیدواژه با MOZ انجام می دهید، نه تنها لیستی از پیشنهادات کلیدواژه را دریافت می کنید، بلکه حجم جستجو، دشواری، فرصت و پتانسیل را نیز دریافت می کنید. همچنین می توانید گزارش های تجزیه و تحلیل صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) را برای هر کلمه کلیدی مشاهده کنید که در جستجوی شما بسیار مفید است.

پرس و جو شما همچنین به شما امکان می دهد تا بهترین نتایج ارگانیک برای آن کلمه کلیدی را همراه با اقتدار صفحه، اعتبار دامنه، اشتراک گذاری فیس بوک و پیوندهای صفحه و دامنه هر صفحه ببینید. این ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید رتبه بندی هر کلمه کلیدی داده شده چقدر دشوار (یا آسان) خواهد بود.

امتیاز خواندن: 14 افزونه کروم برای سئو

4. ابزار جادویی کلمه کلیدی Semrush

قیمت: Freemium (مجموعه ابزارهای Semrush از 108.33 دلار در ماه شروع می شود)

بهترین ویژگی: در ابزار جادویی کلمات کلیدی، می‌توانید فهرست کلمات کلیدی خود را بر اساس تطابق گسترده، تطابق عبارت، مطابقت دقیق، مرتبط، سؤالات و موارد دیگر فیلتر کنید. حتی می توانید عبارات را با کلماتی که شامل می شوند فیلتر کنید. بهترین بخش این است که می توانید تمام لیست ها را صادر کنید!

ابزار جادویی کلمه کلیدی semrush

Semrush یکی دیگر از ابزارهای تحقیقاتی پولی برای تبلیغات کلمات کلیدی است، اما قطعا ارزش هزینه را دارد. هنگامی که یک کلمه کلیدی را در قسمت نمای کلی کلمه کلیدی تایپ می کنید، یک به روز رسانی زنده از حجم، دشواری کلمه کلیدی، هزینه به ازای هر کلیک و موارد دیگر دریافت می کنید.

همچنین لیستی از تغییرات کلیدواژه، سوالات و کلمات کلیدی مرتبط با حجم، هزینه به ازای هر کلیک (CPC) و سایر داده ها را به همراه تجزیه و تحلیل SERP مشاهده خواهید کرد.

5. BuzzSumo

قیمت: مجموعه ابزار BuzzSumo از 159 دلار در ماه شروع می شود (30 روز آزمایشی رایگان در دسترس است)

بهترین ویژگی: این ابزار از طریق ایده های محتوا و تأثیرگذاران برتر مرتبط با این اصطلاح، زمینه ای را در مورد یک کلمه کلیدی در اختیار شما قرار می دهد.

تحلیل کلمه کلیدی BuzzSumo در بازاریابی دیجیتال

BuzzSumo بیشتر به دلیل ارائه لیستی از محتوای با رتبه برتر برای یک کلمه کلیدی مشخص شناخته شده است و به سازندگان کمک می کند تا ایده های جدیدی برای محتوا ارائه دهند. همچنین یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی را معرفی کرد که کلمات کلیدی مرتبط و داده‌های مربوط به آن عبارات، از جمله حجم جستجو و CPC را ارائه می‌دهد. هنگامی که یک کلمه کلیدی را جستجو می کنید، همچنین دریافت می کنید:

 • مروری بر تعداد مقاله‌هایی که در یک موضوع معین در سال گذشته به ماه منتشر شده‌اند
 • ایده های محتوا
 • سوالات مرتبط با کلمه کلیدی شما
 • مروری بر SERP برای کلمه کلیدی شما
 • تأثیرگذاران برتر برای کلمه کلیدی شما در رسانه های اجتماعی

BuzzSumo زمانی عالی است که شما کاملاً مطمئن نیستید که چگونه از کلمات کلیدی که پیدا می کنید استفاده کنید زیرا ایده های محتوایی و مقالات ارائه شده زمینه های بالقوه ای را برای کلمات کلیدی خود در اختیار شما قرار می دهند.

6. Google Trends

قیمت: رایگان

بهترین ویژگی: این ابزار رشد حجم کلمات کلیدی را در درصد در مقایسه با یک دوره زمانی به شما می گوید.

ترندهای گوگل

Google Trends ابزاری است که محبوبیت یک کلمه کلیدی را در جستجوهای گوگل تجزیه و تحلیل می کند. موضوعات مرتبط و جست و جوهای جستجوی گوگل را ارائه می دهد و به شما از عبارات مرتبطی که ممکن است مخاطبان شما در جستجوی آن باشند آگاه می کند.

این ابزار با بیان درصد رشد یک عبارت کلیدی از دوره زمانی قبلی به شما اطلاع می دهد که چقدر محبوب است. هنگامی که “Breakout” نشان داده می شود، به این معنی است که عبارت جستجو از دوره قبلی بیش از 5000٪ رشد کرده است.

7. کلمات کلیدی در همه جا

قیمت: از 1.25 دلار در ماه شروع می شود

بهترین ویژگی: این ابزار فهرستی از کلیدواژه‌های مرتبط طولانی را به همراه حجم جستجو و داده‌های CPC ارائه می‌کند.

ابزار کلمات کلیدی همه جا

Keywords Everywhere یک افزونه مرورگر وب است که لیستی از کلمات کلیدی را که یک صفحه برای آنها رتبه بندی می کند به شما نشان می دهد. این شامل اطلاعات زیر است:

 • ترافیک تخمینی
 • موقعیت SERP
 • حجم جستجو

هنگامی که برنامه افزودنی را هنگام استفاده از جستجوی Google فعال می کنید، فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط به همراه حجم جستجو و CPC آنها در SERP ها را نشان می دهد. همچنین فهرستی از کلمات کلیدی دم بلند و سایر عبارات جستجویی را که مردم استفاده می کنند در اختیار شما قرار می دهد.

8. Ahrefs Keyword Generator

قیمت: Freemium (از 83 دلار در ماه شروع می شود)

بهترین ویژگی: نسخه رایگان کلمات کلیدی مرتبط را از موتورهای جستجو و پلتفرم های مختلف مانند گوگل، بینگ، یوتیوب و آمازون به شما نشان می دهد.

تولید کننده کلمات کلیدی ahrefs

Keyword Generator یکی از ابزارهای SEO freemium Ahrefs است. این به شما کلمات کلیدی مرتبط در قالب سوال و مطابقت عبارت را می دهد.

نسخه رایگان داده های زیر را نشان می دهد:

 • دشواری کلمه کلیدی: نمره ای در مقیاس 100 امتیازی است که نشان می دهد رتبه بندی در صفحه اول SERP برای یک کلمه کلیدی چقدر سخت است.
 • حجم جستجو: تعداد تخمینی جستجوهای ماهانه یک کلمه کلیدی در 12 ماه گذشته است.

همچنین داده های کلمات کلیدی را از مکان های مختلف و موتورهای جستجو و پلتفرم های مختلف به شما نشان می دهد، مانند:

9. Mangools KWFinder

قیمت: Freemium (شروع از 19.90 دلار در ماه)

بهترین ویژگی: نسخه رایگان ابزار تحقیق کلمات کلیدی، نمره دشواری کلمه کلیدی و نمای کلی SERP را به شما نشان می دهد.

mangools kwfinder

Mangools KWFinder یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی freemium است که عبارات جستجوی مرتبط را بر اساس کلمه کلیدی seed در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید لیست کلمات کلیدی را بر اساس مکان و زبان فیلتر کنید.

آیا نیاز به دانستن چشم انداز رقابتی یک کلمه کلیدی دارید؟ Mangools نمره سختی سئو کلمه کلیدی یک اصطلاح را در مقیاس 0 تا 100 به شما نشان می دهد.

همچنین نمای کلی SERP یک کلمه کلیدی را به شما ارائه می دهد و لیستی از صفحات رتبه بندی و معیارهای کلیدی آنها را ارائه می دهد، مانند:

 • اقتدار دامنه
 • اعتبار صفحه
 • تعداد پیوندهای خارجی منتهی به صفحه

کدام ابزار تحقیق کلمات کلیدی سئو برای شما مناسب است؟

با نگاهی به تمام این ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، ممکن است در فکر انتخاب بهترین گزینه برای شما و تلاش های سئوی شما غرق شوید. بهترین توصیه من این است که همه آنها را آزمایش کنید!

در مورد ابزارهایی که استفاده می کنید هیچ انتخاب درستی وجود ندارد. ممکن است یکی برای تکنیک شما بهتر از دیگران کار کند. گزینه های رایگان زیادی وجود دارد که اگر تازه شروع کرده اید و علاقه ای به دریافت پول نقد ندارید، عالی کار می کنند. تا وقتی که امتحان نکنی نخواهی دانست!

آیا به دنبال ابزار حسابرسی سئوی همه در یک هستید؟ شما آن را پیدا کرده اید.

جستجوگر سئو داده هایی را در مورد معیارهای کلیدی به شما ارائه می دهد:

 • امتیاز سئو کامل
 • درجه محتوا
 • تجزیه و تحلیل سرعت سایت
 • و بیشتر.

کلمات کلیدی برای سئو با WebFX پیدا کنید

در WebFX، ما دوست داریم به مردم کمک کنیم به اهداف بازاریابی دیجیتال خود برسند و کسب و کار خود را توسعه دهند. به همین دلیل است که KeywordsFX، ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی خود را ایجاد کردیم. امیدواریم آن را به همراه سایر ابزارهای ذکر شده در این پست امتحان کنید!

ما همچنین تحقیقات پیشرفته کلمات کلیدی را به عنوان بخشی از برخی از خدمات بازاریابی دیجیتال خود، از جمله خدمات جستجوی کلمات کلیدی SEO، انجام می دهیم. اگر در مورد تحقیق کلمات کلیدی سوالی دارید یا علاقه مند به همکاری با ما هستید، با ما تماس بگیرید یا با ما تماس بگیرید 888-601-5359 امروز!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور