نمایه سازی موبایل اول شروع شد – از همه پشتیبانی شما متشکریم | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | Google for Developers

سه شنبه 31 اکتبر 2023

از آنجا به اینجا می رسید راه طولانی است. ما خوشحالیم که اعلام کنیم که سفر به سمت نمایه سازی Mobile First اکنون کامل شده است.

Googlebot و Crawley با یک تلفن همراه قرمز جشن می گیرند

جستجوی Google از سال 2015 و با به‌روزرسانی سازگار با موبایل، تمرکز بیشتر و بیشتر بر روی دستگاه‌های تلفن همراه را آغاز کرد. سپس، در سال 2016، خزیدن و نمایه سازی را در ابتدا در موبایل آغاز کردیم. این به جستجوی Google اجازه داد تا محتوایی را که کاربران هنگام دسترسی به وب‌سایت در تلفن همراه خود مشاهده می‌کنند، فهرست کند. خزیدن و نمایه سازی به عنوان یک گوشی هوشمند یک تغییر بزرگ برای زیرساخت گوگل بود، اما همچنین تغییری برای وب عمومی: یک صفحه وب موبایل اکنون باید به اندازه نسخه دسکتاپ مربوطه کامل باشد.

در طول سال ها، ترافیک وب موبایل به رشد خود ادامه داده است. در برخی مناطق، مردم تقریباً منحصراً از تلفن خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. از شما – صاحبان سایت، سئوکارها، توسعه دهندگان وب، طراحان، و همه کسانی که در وب سایت ها کار می کنند – برای کمک به موفقیت وب تلفن همراه متشکریم!

مراحل بعدی

ما در حال حاضر مجموعه بسیار کوچکی از سایت ها را می شناسیم که اصلاً روی دستگاه های تلفن همراه کار نمی کنند. انواع خطاهایی که در آنجا دیده‌ایم در درجه اول این است که صفحه خطاها را به همه کاربران تلفن همراه نشان می‌دهد، نسخه موبایل سایت با robots.txt مسدود شده است در حالی که نسخه دسکتاپ مجاز به خزیدن است، یا اینکه همه صفحات در سایت تلفن همراه مجاز است. به صفحه اصلی تغییر مسیر دهید. اینها مسائلی هستند که گوگل نمی تواند آنها را حل کند. ما فعلاً به خزیدن این سایت‌ها با خزنده Googlebot قدیمی خود ادامه می‌دهیم و سالی چند بار فهرست را دوباره ارزیابی می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر، بهترین شیوه های نمایه سازی تلفن همراه ما را بررسی کنید.

مطالب پیشنهادی  هیچ تلفنی (1) برای عرضه نشدن در ایالات متحده بهتر است

علاوه بر این، ما به کاهش خزیدن خود با Googlebot قدیمی دسکتاپ تا حد امکان ادامه خواهیم داد. این به صرفه جویی در منابع برای صاحبان سایت و برای ما کمک می کند.

تغییرات کنسول جستجو

با انتقال به Mobile First Indexing، اطلاعات خزنده نمایه سازی را نیز در صفحه تنظیمات در کنسول جستجو خاموش می کنیم. این اطلاعات دیگر مورد نیاز نیست زیرا همه وب‌سایت‌هایی که روی دستگاه‌های تلفن همراه کار می‌کنند، اکنون عمدتاً با خزنده تلفن همراه ما خزیده می‌شوند. اگر کنجکاو هستید، گزارش آمار خزیدن نشان می دهد که سایت شما در حال حاضر چگونه خزیده می شود.

بخشی از یک اسکرین شات از آمار خزیدن کنسول جستجو، که نوع Googlebot را نشان می دهد

همکاری با بسیاری از صاحبان سایت در این انتقال باعث افتخار بوده است، کار شما برای دسترسی به وب برای همه – و برای هر خزنده – که از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کند بسیار قدردانی می شود. متشکرم.

ارسال شده توسط جان مولر، مدافع جستجو، و نیر کالوش، کنسول جستجو

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور