10 مثال طراحی UX برای بهبود تجربه کاربری

نمونه های طراحی UX

 1. CrunchLabs برای یک وب سایت تعاملی و با ساختار مناسب
 2. فروشگاه Google برای طراحی واکنش‌گرا با طرح‌های رنگی سازگار
 3. کابوی برای پالت های رنگی جذاب و تجربه بصری عالی
 4. اپل برای یک ناوبری بصری
 5. Airbnb برای جستجوی آسان و قابلیت‌های فیلتر
 6. نایک برای یک وب سایت در دسترس
 7. کریستیز 3.0 به دلیل CTAهای واضح و گرافیک جذاب
 8. تسلا برای جریان صفحه رزرو تست درایو خود
 9. برای راهنمای خرید تعاملی آن حلقه بزنید
 10. مربی برای فرآیند پرداخت آسان

طراحی تجربه کاربری (UX) جزء مهمی از استراتژی بازاریابی شما برای جذب و حفظ مخاطبان هدف در سایت شما است. مانند یک کتاب یا فیلم عالی، یک وب سایت کاربر محور می تواند کاربران را مجذوب خود کند تا صفحات شما را نشانه گذاری کنند.

اگر به دنبال نمونه های طراحی UX و الهام هستید، به جای درستی آمده اید. در این پست وبلاگ، 10 نمونه طراحی UX را به اشتراک می گذاریم و این موضوعات را مرور می کنیم. با خیال راحت به هر یک از آنها بپرید:

ایمیل های خودی مدیر بازاریابی ما را از دست ندهید!

پیوستن 200000 بازاریابان هوشمند و داغ‌ترین اخبار و اطلاعات بازاریابی ماه را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید!

ایمیل خود را در زیر وارد کنید:

فرم اشتراک درون خطی – CTA 72

*” فیلدهای الزامی را نشان می دهد

(نگران نباشید، ما هرگز اطلاعات شما را به اشتراک نخواهیم گذاشت!)

یک طراحی UX خوب چیست؟

طراحی UX خوب طراحی وب سایتی است که:

 • عملکردی
 • درگیر کننده
 • آسان برای استفاده و ناوبری

این نرم‌افزار، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)، طرح‌های رنگی، گرافیک، طرح‌بندی صفحه، فونت و تایپوگرافی را برای بهبود تجربه کاربر ترکیب می‌کند.

یک شرکت طراحی UX می تواند معیارهای عملکرد وب سایت شما را بهبود بخشد:

نمونه هایی از عناصر طراحی UX خوب شامل موارد زیر است:

طراحی بد UX چیست؟

طراحی بد UX یک طراحی وب سایت است که بر تجربیات کاربران تأثیر منفی می گذارد. این می تواند شامل کاربرانی باشد که هنگام مرور صفحه، محصولات و خدمات شما چندین مشکل ثابت دارند.

از آنجایی که تجربه کاربر برای بازاریابی اهمیت دارد، طراحی UX ضعیف می تواند بر ادراک مخاطبان و معیارهای عملکرد وب سایت شما تأثیر بگذارد. این می تواند بر اعتبار شما نزد مخاطبان تأثیر بگذارد و آنها را به سمت وب سایت های رقیب سوق دهد.

نمونه هایی از عناصر بد طراحی UX شامل موارد زیر است:

 • سرعت لود صفحه پایین
 • لینک ها و ویدیوهای خراب
 • طراحی بهم ریخته و متن بیش از حد
 • منوها و صفحاتی که برای پیمایش گیج کننده هستند
 • پس‌زمینه و رنگ‌های چیدمان بسیار زیاد
 • متن و تصاویری که دیدن و خواندن آنها چالش برانگیز است
 • صفحاتی که دارای خطا هستند یا در دسترس نیستند
 • وب سایت هایی با URL هایی که کاربران را به سمت دامنه های ناامن هدایت می کند
 • وب‌سایت‌هایی که فاقد اعتبار هستند، مانند گواهی‌ها و تأییدیه‌ها
 • اندازه صفحه یا وضوح صفحه ناسازگار در دستگاه های مختلف.

10 نمونه طراحی UX الهام بخش از برندهای جهانی

در اینجا چند وب سایت طراحی UX خوب وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می کند:

 1. CrunchLabs
 2. فروشگاه گوگل
 3. کابوی
 4. سیب
 5. Airbnb
 6. نایک
 7. کریستیز 3.0
 8. تسلا
 9. حلقه
 10. مربی

بیایید هر کدام را مرور کنیم:

1. CrunchLabs

صفحه اصلی وب سایت Crunch labs

طراحی CrunchLabs جذاب، تعاملی و ساختار یافته است. بر روی نیازهای کاربران تمرکز می کند و دستورالعمل های گام به گام و متحرک اسباب بازی را ارائه می دهد.

در حالی که این یکی از نمونه‌های طراحی UX است که دارای گرافیک و تصاویر متحرک بسیاری است، بسیار زیاد نیست و به سرعت بارگذاری می‌شود. لینک ها و منوی وب سایت به راحتی قابل پیمایش هستند و شما را به صورت سازمان یافته و قابل درک به هر صفحه هدایت می کنند.

2. فروشگاه گوگل

صفحه اصلی وب سایت فروشگاه گوگل

طراحی گوگل استور پاسخگو است و برای چندین دسته دستگاه بهینه شده است. این یک پس‌زمینه مینیمالیستی دارد و دارای محصولات ضروری و اطلاعاتی مانند قیمت‌ها و تخفیف‌ها در صفحه اصلی است.

این یکی از نمونه‌های طراحی UX است که دارای یک طرح رنگ ثابت است و آن را از نظر بصری دلپذیر می‌کند. صفحه اصلی انیمیشن هایپرلینک های رنگارنگی را ارائه می دهد که سرگرم کننده و آسان برای پیمایش هستند.

3. کابوی

صفحه اصلی وب سایت کابوی

Cowboy یکی از بهترین نمونه های طراحی UI و UX را دارد. طراحی مینیمالیستی و مستقیم است و اطلاعات کلیدی را از همان ابتدا در اختیار کاربران قرار می دهد.

این پالت رنگی ظریف و جذاب را با تصاویر متحرک ترکیب می کند و یک تجربه بصری عالی ایجاد می کند. متن، گرافیک و پیوندها مستقیم هستند و به کاربران کمک می کنند تا به راحتی در هر صفحه حرکت کنند.

4. اپل

صفحه اصلی وب سایت فروشگاه اپل

اپل بر روی طراحی بصری UX تمرکز می‌کند و باعث می‌شود تا کاربران بتوانند هنگام ورود به صفحه اصلی، پیمایش کنند و آنچه را که می‌خواهند پیدا کنند.

این طرح چند رنگ را با گرافیک و فضای سفید ترکیب می کند تا یک چیدمان جذاب و چشم نواز ایجاد کند. فراخوان واضح برای اقدام (CTA) در هر گرافیک، کاربران را به طور واضح و خلاقانه از طریق وب سایت راهنمایی می کند.

5. Airbnb

صفحه اصلی وب سایت Airbnb

طراحی Airbnb تجربه کاربری منحصر به فردی را با مشخصات و فیلترهای تعطیلات ارائه می دهد. کاربران می‌توانند تجربه ایده‌آل تعطیلات، زمان، بودجه، اندازه محل اقامت و امکانات را فیلتر کرده و انتخاب کنند.

این طرح همچنین گرافیک جذابی را ارائه می دهد و به کاربران کمک می کند تا گزینه های مختلف تعطیلات را ببینند و حرکت کنند.

6. نایک

صفحه اصلی وب سایت فروشگاه نایک

طراحی نایک جذاب، ارزشمند و در دسترس است. محصولات را با گرافیک روشن و جذاب به نمایش می گذارد و کاربران را از یک دسته به دسته دیگر با متن واضح و CTA می برد.

نایک از رنگ و فضای سفید برای جدا کردن محصولات خود و ایجاد یک تجربه بصری تمیز و واضح استفاده می کند. کاربران می توانند به محصولات موجود در وب سایت در دستگاه های مختلف دسترسی داشته باشند و برای آنها خرید کنند و تجربه ای راحت را ارائه دهند.

7. کریستیز 3.0

صفحه اصلی وب سایت کریستیز

طراحی کریستیز 3.0 دارای بسیاری از عناصر UX برجسته است. قابل توجه ترین ویژگی های آن چیدمان سازمان یافته، گرافیک جذاب، CTA واضح و ناوبری آسان است.

این یکی از نمونه‌های طراحی UX است که آثار هنری، ویژگی‌ها و محصولات را به خوبی هماهنگ می‌کند و رنگ را با فضای سفید ادغام می‌کند تا یک تجربه بصری هیجان‌انگیز و خلاقانه ایجاد کند. این اطلاعات حیاتی را ارائه می دهد و کاربران را از طریق سایت غنی از محتوا با پیوندها و گرافیک راهنمایی می کند.

8. تسلا

تسلا ux

یکی دیگر از نمونه های عالی طراحی وب سایت UX تسلا است. وب سایت آن، محصولات خود را دسته بندی می کند، و کاربران می توانند به راحتی محصول مورد نظر خود را پیدا کنند.

رزرو درایو دمو در وب سایت تسلا بسیار آسان است. وقتی صفحه محصول خاصی را مشاهده می کنید، صفحه درایو دمو به طور خودکار ماشینی را که قبلاً چک می کردید انتخاب می کند.

علاوه بر این، به طور خودکار کد پستی شما را اضافه می کند و مکان های تست درایو نزدیک را در اختیار شما قرار می دهد.

9. حلقه

مثال طراحی حلقه ux

وب سایت Loop محصولات خود را بر اساس موارد استفاده مرتب می کند و به کاربران امکان می دهد انتخاب های خود را محدود کنند. یکی دیگر از ویژگی های عالی UX این سایت، آزمون آن است که به کاربران کمک می کند جفت هدفون مناسب برای نیازهای خود را پیدا کنند.

10. مربی

مربی ux

وب سایت Coach یکی دیگر از نمونه های عالی طراحی UX است. محصولات متنوعی را برای کاربران مختلف ارائه می دهد، اما یافتن آنهایی که دوست دارید آسان است زیرا بر اساس آن دسته بندی می شوند. همچنین می توانید آنها را فیلتر و جستجو کنید.

خرید آنلاین آسان است. شما به راحتی می توانید اندازه و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. فرآیند پرداخت ساده و سرراست است و آن را به تجربه ای خوشایند برای کاربران تبدیل می کند.

ما نمی خواهیم در مورد کاری که انجام می دهیم به شما بگوییم، ما می خواهیم نشان دادن شما.

نمونه کارها ما را مشاهده کنید

ما ساخته ایم

1،100

وب سایت ها

در انواع صنایع

با WebFX یک طراحی UX متمرکز بر مشتری بسازید

بهینه سازی وب سایت شما برای UX عالی می تواند کاربران را در سایت شما حفظ کند، سرنخ های بیشتری را جذب کند و درآمد شما را افزایش دهد. اگر برای طراحی UX به کمک نیاز دارید، با WebFX همکاری کنید.

ما یک آژانس بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل هستیم که خدمات طراحی UX حرفه ای را ارائه می دهیم. ما می توانیم به شما در بهبود تجربه کاربری و ارائه نتایج ملموس تجاری کمک کنیم.

امروز آنلاین با ما تماس بگیرید یا با ما تماس بگیرید 888-601-5359 برای صحبت با یک استراتژیست در مورد خدمات ما!