ارتباط بین تغییرات آب و هوا و در دسترس بودن آب شیرین را کشف کنید

آیا می دانستید که از کل حجم آب روی زمین، تنها 3.5 درصد آب شیرین است؟ این منبع حیاتی و محدود به طور فزاینده ای تحت تأثیر فعالیت های انسانی، از تغییرات آب و هوا گرفته تا استفاده بیش از حد ناپایدار قرار می گیرد. در حقیقت، یک مطالعه اخیر نشان داد که انسان به اندازه کافی آب شیرین را از سفره های زیرزمینی پمپاژ کرده است تا محور زمین را 4.3 سانتی متر در سال جابجا کند!

سازمان جهانی هواشناسی سازمان ملل پیش بینی کرده است که تا سال 2050 تا 5 میلیارد نفر در سراسر جهان با کمبود آب شیرین مواجه خواهند شد.

برای مدیریت بهتر منابع آب شیرین، به اطلاعات بهتری نیاز داریم

Passage of Water یک همکاری جدید با هنرمند کره جنوبی Yiyun Kang برای تاکید بر اهمیت منابع آب شیرین برای همه است. از طریق داستان‌گویی و تکنیک‌های بصری، کانگ با استفاده از مجموعه داده‌های منحصربه‌فرد و تخصص علمی که ماهواره‌ها و دانشمندان ناسا برای درک بهتر بحران آب‌وهوایی و تأثیر آن بر منابع ما ارائه می‌دهند، بر مشارکت دیرینه ما با ناسا استوار است.

در یک مثال، ماهواره‌ی توپوگرافی آب‌های سطحی و اقیانوسی ناسا (SWOT) در دسامبر 2022 پرتاب شد و در حال جمع‌آوری اندازه‌گیری‌های دقیق از چگونگی تغییر آب‌های روی زمین در طول زمان است. Google Arts & Culture داده‌های اولیه هیدرولوژی را از اولین بررسی جهانی آب‌های سطحی زمین دریافت کرده است که اکنون از طریق پروژه ما برای عموم قابل دسترسی است.

برای اولین بار، این به مردم کمک می کند تا جدول زمانی، پیشرفت و تأثیر گسترده تر بحران آب شیرین را درک کنند و کار یییون کانگ آن را به گونه ای ارائه می دهد که به طور منحصر به فرد قابل دسترسی است.

با تعامل با داستان‌گویی و تصاویر بصری Passage of Water، همه می‌توانند بیاموزند که چگونه فعالیت‌های ما و تغییرات آب و هوایی ما بر بودجه آب ما در مکان‌های منتخب در سراسر جهان مانند مصر، پاکستان و آلاسکا تأثیر می‌گذارد و کشف کند که چگونه فناوری می‌تواند راه حل ها، سازگاری و روش های کاهش را پشتیبانی می کند که می تواند به ما کمک کند تا این منبع حیاتی را برای آینده ایمن کنیم.

چگونه فناوری، نوآوری، علم و هنر می توانند برای اطلاع رسانی و مشارکت با یکدیگر گرد هم آیند

کارن سنت. در مقر ناسا در واشنگتن. «گذر از آب» نشان‌دهنده آخرین پروژه همکاری است که در آن علم، فناوری و هنر در هم تنیده شده‌اند و داده‌های ناسا از طریق تجسم‌سازی و داستان‌گویی قابل دسترسی است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور