از هنر، راهی متفاوت برای تجربه هنر از طریق احساسات

“Artetik: From the Art” یک تجربه دیجیتالی مبتکرانه در مورد هنر و احساسات است که حاصل همکاری جدید موزه گوگنهایم بیلبائو و Google Arts & Culture است که تعهد به نوآوری و دسترسی به محتوا را که هر دوی ما به اشتراک می گذاریم، بیان می کند.

از طریق این پروژه تعاملی، ما بازدیدکنندگان را به موزه دعوت کرده‌ایم تا احساسات خود را در رابطه با دارایی‌های هنری، مجموعه‌های هنری ما کشف کنند، و دریابند که دیگران در مورد همان اثر هنری چه احساسی دارند و کدام قطعات موجود در مجموعه با احساسات مشابه مرتبط هستند. به این ترتیب نموداری از احساسات افراد مختلف در تعامل با آرتتیک ایجاد شده است.

بیش از 230000 نفر در حال حاضر در Artetik شرکت کرده اند، و آنها را قادر می سازد تا هنر و احساسات را به روشی که در بین موسسات فرهنگی بین المللی منحصر به فرد است، به هم متصل کنند. این ابتکار، گسترش آموزشی موزه گوگنهایم بیلبائو را تقویت می کند، که هدف آن ادامه الهام بخشیدن و گشودن دیدگاه های جدید از طریق هنر و ارزش های آن است. به لطف این پروژه، ما آموختیم که احساسات اصلی آثار مجموعه ما، شیفتگی، کنجکاوی، سرگرمی و شادی است.

پس از استقبال گرم از این پروژه در نسخه حضوری خود، ما با انتقال این تجربه به قلمرو آنلاین و فراتر از محدودیت های فیزیکی ساختمان موزه، گام دیگری در تعهد خود به نوآوری برداشته ایم. به این ترتیب، مخاطبان جهانی می توانند آثار مجموعه را در ارتباط با احساسات خود از هر کجای دنیا با اتصال به اینترنت بررسی کنند. Artetik راهی برای کاوش هنر و احساسات از طریق فناوری پیشنهاد می‌کند که به رفاه مخاطبان موزه کمک می‌کند، چه آنها به صورت حضوری یا آنلاین از ما دیدن کنند.