در اینجا لیستی از هر شرکت مخابراتی که از eSIM در اندروید پشتیبانی می‌کند، آمده است

سیم‌کارت‌های فیزیکی از ابتدای پیدایش تلفن همراه وجود داشته‌اند، اگرچه ممکن است برای مدت طولانی اینطور نباشد. سیم‌کارت‌ها به آرامی اما مطمئناً با سیم‌کارت‌های الکترونیکی جایگزین می‌شوند. در اینجا فهرستی از هر شرکت مخابراتی ایالات متحده که از eSIM در دستگاه‌های Android پشتیبانی می‌کند، آمده است.

eSIM چیست؟

به زبان ساده، eSIM گام بعدی در اپراتورهای تلفن همراه است. دستگاه‌های اندرویدی به‌جای تکیه بر سیم‌کارت فیزیکی، می‌توانند یک نمایه سیم‌کارت را دانلود کنند که فقط یک نسخه مجازی است. این یک سری مزایای را برای مشتری فراهم می کند.

یکی از مزیت های بزرگ سرعت دریافت سیم کارت است. به جای اینکه منتظر بمانید تا یک مورد ارسال شود و سپس برای درج و فعال کردن آن وقت بگذارید، فقط می‌توانید یکی را از خود اپراتور دانلود کنید و در عرض چند دقیقه یک برنامه تلفن جدید آماده و اجرا کنید.

متأسفانه، eSIM در وضعیت فعلی خود به نوعی در دست گرفتن آن سخت است. اپراتورها قادر به پیاده سازی استاندارد جدید هستند، اگرچه برخی از آنها در ارائه آنها با مشکلات سازگاری روبرو هستند. در تجربه شخصی من با Visible، به دست آوردن یکی دشوار است و راه را برای برخی از مسائل احتمالی دیگر باز می کند.

البته، این لذت اجرای یک استاندارد جدید است. چند اشکال در طول راه وجود دارد، اما پس از رفع آنها، امیدواریم بعداً در مسیر عادی شود.

اپراتورهایی که eSIM را در دسترس کاربران Android قرار می دهند

در حالی که eSIM در میان اپراتورهای خاص در حال رشد است، هنوز کمی نامرتب است. اکثر اپراتورهایی که استاندارد جدید را پشتیبانی می کنند، فقط در دستگاه های iOS از آن پشتیبانی می کنند. اگر آنها از دستگاه‌های Android پشتیبانی می‌کنند، ممکن است متوجه شوید که به دستگاه‌های گلکسی ساخت سامسونگ یا سری پیکسل Google محدود می‌شود.

در اینجا لیست ما از هر شرکت مخابراتی ایالات متحده که از eSIM برای دستگاه های Android پشتیبانی می کند، آمده است:

برای بررسی سازگاری دستگاه شما، باید به آن شرکت مخابراتی بروید و احتمالاً یک بررسی IMEI انجام دهید. پس از انجام این کار، سایت به شما اطلاع می دهد که آیا دستگاه اندرویدی شما سازگار است یا خیر. همانطور که گفته شد، بیشتر این موارد از دستگاه های سامسونگ پشتیبانی می کنند.

آیا می توانم با eSIM به شرکت مخابراتی دیگری سوئیچ کنم؟

به یاد دارید که چگونه گفتیم که راه اندازی eSIM اکثر اپراتورها در اندروید کمی نامرتب است؟ خب، این ممکن است دست کم گرفته شود. در واقعیت، eSIM هنوز بسیار آشفته است. اکثر شرکت‌های مخابراتی به شما اجازه نمی‌دهند شماره فعلی خود را تغییر دهید و اگر از eSIM در سرویس آنها استفاده می‌کنید، از شما می‌خواهند شماره جدیدی را فعال کنید. ما کاملاً مطمئن نیستیم که چرا این پروتکل برای برخی از اپراتورها است، اگرچه این پروتکل فوق‌العاده ناامیدکننده است و می‌تواند کاربرانی مانند من را در طرحی بدون روش فعلی برای تغییر شماره من گیر کند.

بهترین حالت این است که قصد دارید با یک سیم کارت فیزیکی از یک برنامه به شرکت دیگر تغییر دهید. در این صورت، حذف فیزیکی و فعال کردن eSIM در اپراتور جدید – در تئوری – به شما این امکان را می دهد که شماره قدیمی خود را نگه دارید و نمایه eSIM جدید خود را در دستگاه خود دانلود کنید.

در حالی که برخی از اپراتورها از eSIM پشتیبانی می کنند، اما آنقدر که ما می خواهیم ببینیم گسترده نیست. با افزایش تقاضا برای استاندارد جدید که به درستی اجرا می شود، احتمالا شاهد افزایش پشتیبانی از اپراتورهای بیشتری از دستگاه های اندرویدی خواهیم بود. علاوه بر این، اگر مشکلاتی که در پروتکل فعلی eSIM وجود دارد برطرف شود، خوش شانس خواهیم بود.

اطلاعات بیشتر در مورد eSIM:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: