آنچه چرخش به سمت فناوری به کریسا جونز آموخت

در سال 2017، کریسا جونز به عنوان مدیر دانشگاه مشغول به کار بود و تمرکز آن بر کمک به دانشجویانی بود که در آموزش عالی موفق نبودند. او می‌خواست وارد عرصه فناوری شود، اما تمام وقت کار می‌کرد، چهار بچه بزرگ می‌کرد و برای تأمین مخارج زندگی تلاش می‌کرد، بنابراین نگران بود – به‌علاوه، او الگوهای زیادی مانند او را در این صنعت ندید.

کریسا که بومی هاوایی است می‌گوید: «وقتی به تغییر شغل فکر می‌کردم، برایم سخت بود که خودم را در صنعت فناوری تصور کنم.» «تصور می‌کردم که شرکت‌های فناوری را افرادی تشکیل می‌دهند که شبیه من نیستند».

اما او ریسک کرد و به یک بوت کمپ توسعه دهندگان وب پیوست – و پس از آن، فرصت رویایی خود را پیدا کرد. او در یک سازمان آموزشی که به مردم بومی خدمات می‌دهد، توسعه‌دهنده شد، جایی که او توانست تخصص و اشتیاق خود به آموزش در جوامع محروم را با مهارت‌های جدید خود به عنوان یک توسعه‌دهنده ترکیب کند. او می‌گوید: «از اینکه فهمیدم مشاغل فناوری در هر صنعتی وجود دارد شگفت‌زده شدم. «فکر می‌کردم باید حرفه‌ام در آموزش را پشت سر بگذارم، اما در عوض بهترین‌های هر دو دنیا را پیدا کردم».

در ابتدا، کریسا فکر می کرد که چرخش حرفه اش به فناوری به معنای شروع دوباره است، اما او به سرعت متوجه شد که تجربه او هنوز مرتبط است. او می‌گوید: «شما می‌توانید تمام مهارت‌هایتان را روی میز بیاورید و جایگاهی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد.» او همچنین از یافتن جوامعی که در آن احساس تعلق داشت، هیجان‌زده بود، مانند اولین باری که در آن شرکت کرد. یک هکاتون با سایر زنان در فن آوری در یک رویداد برای روز جهانی زن. «خوشحال شدم، چیزهای زیادی یاد گرفتم و مهمتر از همه، یاد گرفتم که دقیقاً همان جایی هستم که به آن تعلق دارم. این فوق العاده معتبر بود. او می گوید.

مطالب پیشنهادی  Googler برای آب و هوا: لیزا آرنت را ملاقات کنید

کریسا همچنان بر یافتن فرصت هایی برای حمایت از جامعه خود و تقویت صدای مردم بومی، به ویژه در صنعتی که در آن کمتر حضور دارند، تمرکز می کند. وقتی با برنامه سفیر متخصصان فناوری زنان گوگل آشنا شد، می‌دانست که می‌خواهد مشارکت کند. او می‌گوید: «من کاملاً معتقدم که فضای کافی برای همه در این صنعت وجود دارد. “من می‌خواستم به زنانی کمک کنم که با ترس‌ها و چالش‌هایی دست و پنجه نرم می‌کردند.” پس از پذیرفته شدن در این برنامه، او برای حمایت از جامعه فناوری محلی خود در هاوایی، میزبانی رویدادها و به اشتراک گذاری داستان خود

امروز، سفر کریسا کامل شده است. او هر روز به‌عنوان مدیر برنامه درسی Nucamp، یک ارائه‌دهنده آموزش کم‌هزینه که «صنعت بوت کمپ را مختل می‌کند و موانع را از بین می‌برد» برای افرادی که در فناوری حضور کمتری دارند و به دنبال ایجاد تغییر شغلی هستند، پرداخت می‌کند. درست مثل پنج سال پیش. او می‌گوید: «اکنون، من در حال ایجاد فرصت‌های متحول کننده زندگی برای دیگران هستم».

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور