اسنپدراگون 6 نسل 1 و اسنپدراگون 4 نسل 1 رسمی شدند

کوالکام به تازگی جدیدترین تراشه های میان رده خود را معرفی کرده است، اسنپدراگون 6 نسل 1 و اسنپدراگون 4 نسل 1 که طراحی های کارآمدتر و ویژگی های برتر بیشتر را برای گوشی های هوشمند اندرویدی مقرون به صرفه به ارمغان می آورد.

اسنپدراگون 6 نسل 1 یک چیپست 4 نانومتری است که برای گوشی های هوشمند میان رده طراحی شده است. کوالکام می‌گوید این تراشه «تجربیات پویا را با قدرت و عملکرد پایدار تأمین می‌کند»، اما دو حوزه کلیدی در اینجا وجود دارد.

اول از همه در بخش دوربین است. پردازنده سیگنال تصویر سه گانه (ISP) از دوربین هایی با وضوح حداکثر 108 مگاپیکسل پشتیبانی می کند و اکنون از HDR مبهم پشتیبانی می کند که اولین مورد برای سری اسنپدراگون 6 است. همچنین پشتیبانی از فیلمبرداری 4K را اضافه می کند.

تا آنجا که عملکرد پیش می رود، فرآیند 4 نانومتری باید منجر به راندمان انرژی کلی بهتر می شود و تراشه نیز باید کمی قدرتمندتر باشد. کوالکام می گوید انتظار دارد 40 درصد عملکرد کلی و 35 درصد گرافیک قوی تر نسبت به نسل قبلی افزایش یابد. همچنین از Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند. این تراشه بر روی چهار هسته Cortex-A78 و چهار هسته Cortex-A55 ساخته شده است.

اسنپدراگون 6 نسل 1 قرار است به محض سه ماهه اول 2023 با تایید موتورولا برای استفاده از این تراشه در دستگاه های جدید عرضه شود – ما فرض می کنیم در دستگاه های سری Moto G.

در همین حال، Snapdragon 4 Gen 1 یک تراشه 6 نانومتری برای گوشی های هوشمند مقرون به صرفه تر است. کوالکام می گوید این تراشه دارای عمر باتری چند روزه و افزایش 15 درصدی CPU و افزایش 10 درصدی GPU نسبت به نسل قبلی است. این تراشه مانند 6 Gen 1 از دوربین 108 مگاپیکسلی پشتیبانی می کند، اما فاقد 4K است. این تراشه با دو هسته Cortex-A78 و شش هسته Cortex-A55 ساخته شده است.

iQOO Z6 Lite یکی از اولین گوشی‌های هوشمندی خواهد بود که از اسنپدراگون 4 نسل 1 استفاده می‌کند که در سه‌ماهه سوم 2022 عرضه شود.

اطلاعات بیشتر در مورد کوالکام:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: