Android 13 به‌روزرسانی قابل‌توجهی برای Work Profiles است

Android 13 به‌روزرسانی نسبتاً قابل‌توجهی را برای تجربه نمایه کاری کاربر نهایی و تجربه مدیریت Android Enterprise برای مدیران فناوری اطلاعات به ارمغان می‌آورد.

با فعال کردن نمایه کاری، Android برنامه‌های شخصی و سازمانی و همچنین داده‌ها و استفاده را از هم جدا می‌کند. این شامل کشوی برنامه می‌شود، جایی که دو نمونه از برنامه‌های خاص مانند Gmail، Calendar و Google Drive را دریافت خواهید کرد.

Android 13 «طراحی ساده‌تر، بهره‌وری بهبود یافته و قابلیت‌های جدید بین دستگاهی» را برای Work Profiles ارائه می‌کند. کارمندان می‌توانند برنامه را در نمایه شخصی یا کاری «بسته به محل نصب آن» انتخاب کنند. کاربران همچنین می توانند هنگام اشتراک گذاری تصاویر با یک برنامه، بین گالری عکس های کاری و شخصی جابجا شوند. علاوه بر این:

اگر ترجیح می‌دهند محتوای مربوط به کار را از برنامه‌های شخصی خود دور نگه دارند – بنابراین برای مثال، یک ویدیوی آموزشی مرتبط با کار در YouTube بر فهرست تماشای شخصی آنها تأثیر نمی‌گذارد – می‌توانند به جای آن انتخاب کنند که به آن محتوا در مرورگر خود دسترسی داشته باشند.

در بخش بهره‌وری، «اکنون دیکته هوشمند در برنامه‌های نمایه کاری در دستگاه‌های Pixel در دسترس است» و توصیه‌های دیکته (مانند اصطلاحات تخصصی شرکتی) جدا از مکالمات شخصی است. در همین حال، برنامه‌ها/پروفایل‌های کاری در Android 13 می‌توانند از NFC برای نشان‌های دسترسی دیجیتالی و Tap-to-Pay استفاده کنند. یک ویژگی آینده به شما امکان می‌دهد از Phone Hub برای پاسخگویی و دسترسی به پیام‌های کاری، اعلان‌ها و تصاویر در دستگاه‌های تلفن همراه از Chromebook شرکتی استفاده کنید.

در همین حال، یک مرکز مرکزی به کارمندان اجازه می‌دهد «تنظیمات امنیت و حریم خصوصی دستگاه را مدیریت کنند و خط‌مشی‌های شرکت اعمال شده روی دستگاه و همچنین داده‌های دستگاه به اشتراک گذاشته شده با مدیران فناوری اطلاعات را مشاهده کنند».

با نگاهی به آینده، اندروید 13 حالت گمشده ای را دریافت می کند که به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می دهد دستگاه های متعلق به شرکت را قفل کرده و مکان یابی کنند، از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کنند و اطلاعات تماس شرکت را روی صفحه نمایش دستگاه نمایش دهند. یکی دیگر از ویژگی های آینده «Stay Private on Work Wi-Fi» است:

… با رمزگذاری و مسیریابی خودکار ترافیک شبکه برای نمایه های شخصی هنگامی که کارمندان از Wi-Fi شرکت استفاده می کنند، حریم خصوصی کارکنان را بیشتر بهبود می بخشد. هر دو ویژگی از طریق Android Management API در دسترس خواهند بود.

ادمین‌ها همچنین کنترل بیشتری روی Wi-Fi دستگاه برای اتصال به اینترنت، Wi-Fi Direct و گزارش‌های امنیتی (از جمله فعالیت‌های بلوتوث و رمز عبور) دارند. در نهایت، Android 13 به Google اجازه می‌دهد همه «ویژگی‌های جدید و قابلیت‌های مدیریتی» را بیشتر ارائه دهد، زیرا API مدیریت Android اکنون می‌تواند تنظیمات کاربر و تهیه دستگاه را کنترل کند.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: