Firebase چارچوب های جدیدی را به هاستینگ، افزونه های سفارشی می آورد

در Firebase Summit 2022، Google میزبانی Firebase را برای پشتیبانی از بسیاری از چارچوب‌های وب جدید گسترش داد، راهی برای ایجاد «افزونه‌های» سفارشی و موارد دیگر باز کرد.

Firebase گوگل با شروع به عنوان یک پایگاه داده ساده و آماده برای توسعه‌دهندگان، تبدیل به یک جعبه ابزار ضروری تقریباً همه چیزهایی شده است که یک توسعه‌دهنده برای راه‌اندازی و اجرای برنامه خود در فضای ابری به آن نیاز دارد. هر سال، Firebase Summit به عنوان راهی برای ارتباط با جامعه گسترده تر توسعه دهندگان و به اشتراک گذاری آخرین اخبار برای این سرویس عمل می کند.

در اصل، میزبانی Firebase به گونه ای طراحی شده بود که توسعه دهندگان را آسان کند تا یک وب سایت را راه اندازی و راه اندازی کنند، و به ویژه برای برنامه های وب و سایت های ثابت بهینه شده است. امروزه، گوگل میزبانی Firebase را با کار با چارچوب هایی مانند Angular Universal و Next.js پویاتر می کند.

همان فرمان “firebase deploy” که قبلاً استفاده می‌کنید می‌تواند به طور خودکار چارچوب وب را که استفاده می‌کنید شناسایی کند، برنامه شما را بسازد، هر گونه عملکرد Cloud لازم را ایجاد کند و در واقع برنامه تمام شده شما را مستقر کند. همچنین پشتیبانی جدیدی برای سایر فریمورک‌ها مانند Vite، Preact، Lit و Svelte خواهید یافت.

در سال‌های اخیر، Google با شرکت‌های شریک برای ایجاد «برنامه‌های افزودنی» مفید کار کرده است که خدمات شخص ثالث را با Firebase ترکیب می‌کند. امروز، بازار افزونه‌های جدید را به همراه مجموعه‌ای از افزونه‌های جدید Firebase برای انتخاب از بین شرکت‌هایی مانند Vonage و Meilisearch راه‌اندازی می‌کند. برای گسترش بیشتر این لیست، یک برنامه جدید “Provider Alpha” نیز وجود دارد که امکان توسعه افزونه های Firebase سفارشی را فراهم می کند.

در زمینه ایمنی و امنیت، Firebase مجموعه ای از بهبودها را در سرویس احراز هویت خود اعلام کرده است. برای شروع، احراز هویت چند عاملی (یا MFA) به کاربران کمک می کند تا حساب های خود را حتی در مواجهه با رمزهای عبور در معرض خطر حفظ کنند.

همچنین می‌توانید برنامه Firebase خود را به هر ارائه‌دهنده سازگار با OpenID Connect یا SAML برای دسترسی راحت به حساب از طریق سرویس‌هایی مانند Slack یا Discord متصل کنید. این مبتنی بر پشتیبانی موجود برای Google، Apple، و سایر ارائه دهندگان در Firebase Authentication است. احراز هویت همچنین می‌تواند بر اساس نتیجه یک عملکرد ابری مسدود شود و به توسعه‌دهندگان کنترل عمیق‌تری بر برنامه‌هایشان بدهد.

تغییرات دیگری که امروز اعلام شد شامل ارتقاء مدیریت برای Cloud Firestore و گسترش به Test Lab و Crashlytics است. برای جزئیات کامل، وبلاگ Firebase را بررسی کنید.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: