اتخاذ روشهای DevOps برای ایجاد اطمینان در این زمانهای “نامشخص”

 عکس نمایه نویسنده

clintonfernandesClinton Cleetus Fernandes > من عاشق کدگذاری و حل الگوریتم ها هستم. من همچنین از آشپزی ، خواندن کتاب های داستانی و فعالیت های داوطلبانه لذت می برم 🙂

برنامه DevOps و Agile به یکی از موارد منطقی ترین راه حل ها برای تیم های فناوری اطلاعات که در سراسر جهان کار می کنند ، با محیط کار از راه دور سازگار هستند ، در حالی که سعی در حفظ بهره وری و گردش کار دارند. به عنوان یک مهندس سیستم ، باید اعتراف کنم که لبه ای را که فرهنگ DevOps به میز می آورد ، دست کم گرفتم.

در مورد برخی از بهترین روشهایی که ما برای داشتن یک تیم قدرتمند ، سازنده و منسجم استفاده می کنیم ادامه مطلب را بخوانید.

1. ابزارهای نظارت از راه دور برای Cloud

پذیرش ابر امسال به طور قابل توجهی افزایش یافته است و متخصصان پایگاه داده در تلاشند تا سرورهای مبتنی بر cloud و مبتنی بر پیش فرض را کنترل کنند. نیازی به گفتن نیست که حتی محیط های غیرتولیدی مانند UAT و صحنه پردازی نیز به دلیل شیوه های جدید از راه دور جهنم شده اند.

راه حل ساده است ، ابزارهای نظارت از راه دور کارآمد را تنظیم کنید. با شروع نظارت بر یک سرور از راه دور ، مهم نیست که سرور کجاست.

نیازی به گفتن نیست ، این همچنین به معنی استفاده از ابزارهای اتوماسیون مانند Jenkins و Puppet است ، بسته به پروژه شما ، مانند به عنوان مثال ، رایانه از راه دور.

2. آوردن عوامل تغییر

فاصله بین تیم توسعه و عملیات حتی بیشتر شده است ، که نیاز به عامل تغییر را ضروری می کند. این معمولاً کسی است که به عنوان یک توسعه دهنده و ارتباط برقرار مهارت دارد ، کسی که می تواند در طراحی تغییرات کوتاه مدت یا تکامل کل معماری سیستم کمک کند – به ویژه هنگامی که خطوط ارتباطی سالمتری بین دو تیم وجود نداشته باشد. < h2> 3. به صورت دوره ای تیم ها را با هم جمع کنید

این ممکن است در ابتدا خسته کننده و غیرضروری به نظر برسد (من در ابتدا از آن وحشت داشتم) ، اما ایجاد روابط مهم است ، در زمینه حرفه ای یا هرجای دیگر دیگر دانستن آنچه که اعضای تیم شما در ذهن دارند ، در واقع می تواند زمان لازم برای صرف ماژول کاری را تا حد زیادی کاهش دهد. این همان چیزی است که استاد Scrum سعی می کند بیشتر اوقات – ابهام – را از بین ببرد. اگرچه یکی از راههای اجتناب از مرور غیر ضروری دو سرعت در دوزخوردها ، پیوستن هدفی عمدی و حیاتی به آن و انتقال واضح انتظارات است.

4. همه چیز را مستند کنید

همانطور که همه گیری این موضوع را بسیار واضح اعلام کرده است ، شما هرگز نمی دانید چه زمانی فردی در تیم به طور ناگهانی برای کار در دسترس نخواهد بود. اگر افراد کار خود را مستند نکرده اند ، شما ممکن است ساعت ها صرف تلاش برای فهمیدن اینکه چه اتفاقی می افتد باشید. خواه افراد تیم شما مستندات خود را بر عهده داشته باشند یا شما نویسنده فنی یا هر دو داشته باشید ، مطمئن شوید که با پیشرفت کار مستند سازی می کنید.

“این قوی ترین گونه نیست. زنده می مانند ، نه باهوش ترین ، بلکه یکی از بیشترین پاسخ ها برای تغییر “- چارلز داروین

به نظر می رسد اکنون مدتی از راه دور کار خواهیم کرد و بهترین راه برای ساختن مطمئناً ما وقت زیادی را برای کار صرف نمی کنیم تا با مجموعه مناسب ابزارها و شیوه های DevOps سازگار شویم.