اهمیت DevOps در توسعه برنامه تلفن همراه

@ pete_20178Pete McCain یک علاقه مند به راه اندازی فناوری است که با AppVelocity.ca مرتبط است – توسعه یک برنامه تلفن همراه

DevOps در برنامه های مدرن بسیار حیاتی است توسعه اطلاعات ، عملیات ، آزمایش و تحویل. این دیگر یک استراتژی طاقچه نیست. روش DevOps با یک چهارم نام های برجسته در لیست Forbes Global 2000 پذیرفته شده است. برنامه تلفن همراه متصل به DevOps ، فاصله بین توسعه و عملیات را از بین می برد. این امر بر ارتباط و همکاری ، یکپارچه سازی مداوم ، QA و تحویل با استقرار خودکار تأکید دارد. توسعه ، آزمایش ، انتشار و به روزرسانی برنامه های تلفن همراه می تواند به سرعت و به طور حتم اتفاق بیفتد. گارتنر تخمین می زند که اندازه بازار DevOps تا سال 2023 بیش از 10.31 میلیارد دلار باشد. انتظار می رود تقاضای بازار راه حل های DevOps در میان شرکت ها به شدت مورد توجه قرار گیرد. به دلیل افزایش نیاز به تحویل سریع و با کیفیت برنامه های موبایل.

رهبران در سطح جهانی به طور آشکار از DevOps استقبال می کنند ، به ویژه در توسعه برنامه های تلفن همراه با مجموعه ای منحصر به فرد از الزامات همکاری ، توسعه ، آزمایش ، عملیات ، انتشار و تجزیه و تحلیل. برای درک نقش DevOps در توسعه برنامه تلفن همراه ادامه مطلب را بخوانید.

DevOps چیست؟

قبل از رویکرد DevOps ، تکنیک های سنتی فاقد تلاش سالم و هماهنگ در توسعه های مختلف بودند. تیم ها ، که در نهایت منجر به وقت اضافی در توسعه و تخلفات بودجه ، و در نتیجه عدم رضایت مشتری شد.

مزایای DevOps در توسعه برنامه های تلفن همراه

قبل از DevOps ، این کار انجام نشد برای شرکت ها بسیار آسان است که تیم های توسعه و عملیات جداگانه را در یک پروژه توسعه برنامه تلفن همراه مدیریت کنند. در صورت عدم همکاری و همگام سازی ، تیم همیشه از بسیاری جهات با موانع و محدودیت های متعددی روبرو می شود ، که به طور مداوم رشد و نوآوری در یک شرکت را به چالش می کشد.

بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند به جای روش سنتی دیگر ، روش چابک را انتخاب کنند. با این حال ، کافی نبود. بسیاری از مسائل آزمایش ، نظارت و تحویل ، کل استقرار پروژه را به تأخیر انداخت. برای حل مشکلات ، گاهی حتی از اندازه بالاتر ، ساعتها نیاز به حل خطا و رفع اشکال است. با توجه به این همگام سازی قطع شده در تیم ها ، مشتریان به موقع و هزینه ای متضرر می شوند. توسعه برنامه موبایل در DevOps یک رویکرد سریع است که بر تعامل ، یکپارچه سازی ، آزمایش ، استقرار ، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل متمرکز است. این یک رویکرد جامع است که باعث همکاری نزدیک بین توسعه دهندگان خبره ، آزمایشگران و تیم های QA ، همراه با عملیات می شود.

DevOps در هر مرحله از راه حلهای خودکار با کاربرد آسان را برای کاهش خطاهای انسانی ارائه می دهد. این کار مدیریت دستگاه تلفن همراه را قابل دسترسی و اجرا می کند. DevOps توانایی برنامه را برای برنامه ریزی ، توسعه ، نصب و راه اندازی یک دستگاه تلفن همراه به طور یکپارچه تشویق می کند.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از DevOps تضمین توسعه و تیم های عملیاتی است. کار به عنوان یک این روش از نظر کارآیی و کار تیمی و موارد دیگر مزایای بسیاری را به همراه دارد.

در اینجا لیستی سریع از مزایا آورده شده است:

همکاری بهتر: DevOps همکاری بهتری با اعضای تیم شما در جایی ارائه می دهد توسعه و عملیات در اجرای آن دست به دست هم می دهند.

زمان بیشتر برای نوآوری: شما مهارت های بین فردی را بهتر می کنید و به شما امکان می دهد زمان بیشتری برای نوآوری و تفکر خارج از چارچوب داشته باشید.

محیط پایدار برای استقرار: DevOps ثبات را در توسعه و عملیات ایجاد می کند ، بنابراین ، در نتیجه ، یک محیط پایدارتر برای آسان سازی استقرار پروژه شما ارائه می دهد

تحویل سریع و به موقع: با هم افزایی تیمی بهتر ، کار بیشتری در مدت زمان کمتری با چالش های کمتر انجام می شود ، بنابراین تحویل همیشه به موقع انجام می شود.

خطای سریع و رفع اشکال: با DevOps ، شما در همه قسمت ها همگام سازی می کنید ، و این یک محیط ایده آل برای حل سریع اشکالات و خطاها بدون محدود کردن و کاهش در مراحل بعدی.

تجربه کاربر پیشرفته: هنگامی که متخصصین همفکر در فرآیند DevOps گرد هم می آیند ، پروژه با یک تجربه کاربری کلی پیشرفته تحویل می شود ، که برای حیاتی است هر توسعه برنامه تلفن همراه.

مراحل DevOps: عناصر اساسی توسعه برنامه تلفن همراه

شرکت ها همیشه در رقابت برای دستیابی به بازار گوشی های هوشمند در حال پیشرفت هستند. فرمول استاندارد در اینجا استفاده از قدرت ارتباط ، حضور و تعامل بیشتر با مشتریان است که در نهایت باعث افزایش فروش در بستر دیجیتال می شود.

با این حال ، بسیاری از شرکت ها در این استاندارد هجوم می آورند و چند بخش حیاتی از فرآیند مانند کیفیت کد ، امنیت کد ، انتخاب روش صحیح ، استخدام گزینه های مناسب را از دست می دهند. متخصصان محجبه یا یک تیم گسترده ، ایجاد نقشه راه برنامه تلفن همراه ، هزینه های توسعه برنامه تلفن همراه و موارد دیگر. در اینجا جایی است که DevOps برای برنامه های تلفن همراه وارد می شود.

بیایید درک کنیم که چگونه می توانید DevOps را برای توسعه برنامه تلفن همراه خود با این فرآیند مرحله ای اتخاذ کنید.

فاز 1: برنامه ریزی مداوم

مرحله اول کل پروژه را با برنامه ریزی و کار در کنار هم ترکیب می کند. کل تیم ، توسعه دهندگان ، آزمایش کنندگان ، فعالیت ها ، حتی تحلیل گران تجاری در یک پلت فرم مشترک درگیر برنامه ریزی برای پایان برنامه کاربردی تلفن همراه هستند. در حالی که همفکران و سهامداران همگام هستند ، این طرح برای پروژه شما قابل اعتماد است.

مرحله 2: ادغام مداوم

مرحله ادغام جایی است که جامعه توسعه دهنده از آن با عنوان “CI” یاد می کند و روی یک رویکرد مشترک بدون خطا متمرکز است تا از نوشتن کد با کیفیت بالا اطمینان حاصل کند. همه بهترین روش ها و استانداردهای کنترل نسخه موجود است. DevOps به تیم کمک می کند تا بهترین و آخرین کد را برای ایجاد بدون اشکال در کنار هم قرار دهد و ادغام کند.

مرحله 3: آزمایش مداوم

< p class = "paragraf"> البته ، آزمایش سس مخفی کل فرآیند توسعه برنامه تلفن همراه است تا اطمینان حاصل شود که از کیفیت عالی و تمام معیارها برای محصول درجه یک شما دقیقاً رعایت می شود. مرحله آزمایش مداوم در DevOps این کار را انجام می دهد. این راه حل سریعتر برای مشکلات ارائه می دهد ، آن را از قبل پیش بینی کنید و بلافاصله حل کنید ، که نتیجه کلی پروژه را بهبود می بخشد. آزمایش ، تحویل بدون اشکال و بدون اشکال و بدون خطا و بدون دخالت انسان را تضمین می کند.

فاز 4: نظارت مداوم

نظارت مداوم برای اطمینان از توسعه و ظهور برنامه تلفن همراه بسیار حیاتی است در هر مرحله طبق نیاز و نیاز پروژه مورد نظر. مرتباً سد معبرها یا گلوگاههایی که ممکن است تیم شما با آن روبرو شود مانند تخلیه حافظه ، زمان خرابی ، گزارش خرابی ، گزارش SDK و غیره را بررسی می کند.

مرحله 5: تحویل مداوم

هر شرکت فرآیند استانداردی برای روشهای تحویل دارد. وقتی تیم شما واقعاً انتظارات واقع بینانه ای دارد و مطابق با روند کار می کند ، قطع ارتباط یا تأخیر در تحویل وجود ندارد بنابراین به جای اطفا حریق ، در واقع می توانید روی تحویل به موقع تمرکز کنید. به لطف DevOps ، این مرحله تضمین می کند که برنامه تلفن همراه به موقع تحویل داده می شود. به یاد داشته باشید که آن را واقع بینانه نگه دارید.

مرحله 6: استقرار مداوم

بالاخره استقرار هدف نهایی است همه ما دوست داریم با کمترین خطا ، اشکال و البته تحویل به موقع به این هدف برسیم. از این رو ، وقتی نوبت به DevOps می رسد ، شرکت ها این رویکرد را عملی تر و عملی تر می دانند. یک روش دقیق تر برای توسعه برنامه تلفن همراه ، تمام احتمالات خرابی ، مشکلات کیفیت ، تأخیرها ، مسائل امنیتی ، زمان ، سرمایه گذاری در یک پروژه و موارد دیگر را کاهش می دهد.

جمع بندی

DevOps عملکرد تیمی شما را به عنوان قدرت شما تقویت می کند و جادوی خود را در بهبود چرخه کلی توسعه به کار می گیرد. این روش DevOps به شما کمک می کند تا کیفیت کلی را بهبود ببخشید ، در وقت ، منابع و هزینه صرفه جویی کنید.

اکنون کل ساختار با رویکرد نوآورانه اجرا می شود که به صورت مرحله ای کار می کند اما بیانگر موفقیت کلی اهداف تجاری شما برای شرکت شماست. متدولوژی DevOps نشان دهنده بسیاری از پیشرفت های آینده در عرصه توسعه برنامه های تلفن همراه است.