حمایت مستمر ما از استارت آپ ها در اوکراین

از زمان شروع جنگ ویرانگر در اوکراین، گوگل بیش از 45 میلیون دلار پول نقد و 7 میلیون دلار غیرنقدی را برای حمایت از تلاش‌های امداد بشردوستانه برای مردم اوکراین و کسانی که از جنگ فرار می‌کنند، متعهد شده است. ما همچنین به دنبال استفاده از محصولات خود برای کمک به افراد آسیب دیده از جنگ، مانند محافظت در برابر حملات سایبری و مبارزه با اطلاعات نادرست، بوده ایم.

در نقش خود، با صدها بنیانگذار استارت آپ کار کرده ام که به من چیزهای زیادی در مورد اینکه چگونه کارآفرینی موتور کلیدی رشد اقتصادی و نوآوری است، به من آموخته اند. به همین دلیل است که ما بسیار مشتاق بودیم از اکوسیستم استارت آپی اوکراین حمایت کنیم. در مارس 2022، صندوق پشتیبانی اوکراین برای استارت‌آپ‌های Google را راه‌اندازی کردیم که تا کنون 5 میلیون دلار جوایز نقدی بدون سهام به 58 گیرنده ارائه کرده است. استارت‌آپ‌هایی که توسط صندوق حمایت اوکراین حمایت می‌شوند، 15.8 میلیون دلار بودجه بعدی دریافت کرده‌اند، 100 درصد رشد درآمد ایجاد کرده‌اند و به‌رغم جنگ و سختی‌هایی که با آن مواجه شده‌اند، اشتغال خود را به طور قابل توجهی افزایش داده‌اند. بسیاری مانند Skyworker.ai و Mindly از هوش مصنوعی برای ایجاد فرصت های اقتصادی استفاده می کنند. و چندین مورد توسط کارشناسان جهانی به رسمیت شناخته شده اند – به عنوان مثال، بنیانگذاران Zeely همگی در فهرست 30 زیر 30 سال فوربس اروپا قرار گرفتند.

امروز، ما دومین صندوق پشتیبانی Google برای استارتاپ‌های اوکراین را به ارزش 10 میلیون دلار برای تخصیص جوایز نقدی بدون سهام در طول سال‌های 2024 و 2025 اعلام می‌کنیم. مانند صندوق اول، استارت‌آپ‌های منتخب در اوکراین به‌صورت متوالی اعلام خواهند شد و دریافت خواهند کرد. تا سقف 100000 دلار در تأمین مالی بدون کاهش، و همچنین راهنمایی مداوم Google، پشتیبانی محصول و حداکثر 300،000 دلار در اعتبارات Cloud. این پشتیبانی عملی برای کمک به کارآفرینان اوکراینی طراحی شده است تا کسب و کار خود را حفظ کرده و رشد دهند، جامعه خود را تقویت کنند و پایه ای برای بهبود اقتصادی پس از جنگ ایجاد کنند. برنامه ها اواخر امسال باز می شوند.

در سال 2022، ما مفتخر به دریافت اولین جایزه “جایزه صلح” شدیم که توسط رئیس جمهور زلنسکی برای کار ما برای حمایت از مردم اوکراین معرفی شد. از آن زمان، جنگ ابعاد جدیدی به خود گرفته است و ما بر تعهد خود برای شایسته گرفتن این جایزه ثابت قدم می مانیم.