چگونه مراکز داده گوگل به اروپا در رسیدن به اهداف پایداری خود کمک می کنند

تصور کنید در یک مرکز داده ایستاده اید. به آن فکر کنید که اینترنت در آن زندگی می کند. از بیرون ممکن است کمی شبیه یک انبار باشد. اما در داخل سرورهای قدرتمند، تعداد زیادی چراغ چشمک زن و پروتکل‌های امنیتی بسیار سخت‌گیرانه برای ایمن نگه داشتن داده‌هایی که ذخیره و پردازش می‌کنیم، خواهید یافت. اما خیلی چیزهای بیشتری در جریان است. مراکز داده داده‌هایی را ذخیره و پردازش می‌کنند که دنیای دیجیتالی اطراف شما را به کار می‌اندازد – از اجازه دادن به شما برای پرسیدن سؤال از «جستجوی Google» گرفته تا توانمندسازی مشاغل و خدمات در Google Cloud، و حتی تلاش‌های پایداری.

از آنجایی که مراکز داده ما به دلایل امنیتی برای عموم باز نیستند، تصمیم گرفتیم آنها را با میزبانی یک تور به جوامع محلی خود بیاوریم، جایی که نحوه کار مراکز داده، نقشی که آنها در جامعه ایفا می‌کنند و چگونگی ایجاد پایداری در این مرکز را کشف کردیم. کاری که ما در این سایت ها انجام می دهیم.

برخی از نکات برجسته:

ما بر روی استفاده از دیجیتالی سازی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تمرکز کرده ایم

یک مطالعه اخیر از گروه مشاوره Implement نشان داده است که راه‌حل‌های دیجیتالی عامل مهمی برای کاهش تغییرات آب و هوایی مقرون‌به‌صرفه و مقرون‌به‌صرفه در مقیاس هستند. چهار بخش اصلی (حمل و نقل، ساختمان، تولید و کشاورزی) دو سوم کل انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند و دارای پتانسیل قابل توجهی برای کاهش آب و هوا و صرفه جویی در انرژی دیجیتال هستند. در مجموع، 20 تا 25 درصد از کاهش گازهای گلخانه ای مورد نیاز برای اقتصاد اتحادیه اروپا با صفر خالص، به درجاتی از امکان دیجیتالی نیاز دارد تا در مقیاس و با هزینه اجتماعی قابل قبول اتفاق بیفتد. وقتی در نظر بگیریم که مراکز داده اروپایی تنها 0.45-0.6 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا را در سال 2030 تشکیل می دهند، مصرف انرژی مطلق توسط مراکز داده در مقایسه با دستاوردهای نسبی کاهش انتشار کاهش می یابد.

ما در میان کارآمدترین مراکز داده در مصرف انرژی در جهان فعالیت می کنیم

تغییر آب و هوا و مسئولیت مشترک ما برای کاهش انتشار کربن یک چالش نسلی است و در این تور پیشرو بود. در حالی که مراکز داده مسلماً برای تامین انرژی اینترنت به برق نیاز دارند، گوگل بیش از یک دهه است که سرمایه گذاری هنگفتی برای کاهش ردپای کربن ما انجام داده است. و از سال 2017، ما هر سال مصرف انرژی خود را با انرژی های تجدیدپذیر جدید تولید شده از انرژی خورشیدی و بادی تطبیق داده ایم. ما به کار خود برای کاهش ردپای کربن خود ادامه می دهیم و تا سال 2030، هدف خود را کاملاً بدون کربن تعیین کرده ایم.

ما پروژه های جدیدی را برای حمایت از جوامع محلی خود آغاز کرده ایم

در طول تور پایداری مرکز داده، مجموعه‌ای از پروژه‌ها را با هدف حمایت از جوامع مرکز داده و کشورهایی که در آنها فعالیت می‌کنیم، اعلام کردیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور