خاویر سولترو، رئیس Google Workspace پس از 3 سال ترک می‌کند

در یک توسعه غیر منتظرهخاویر سولترو عصر امروز اعلام کرد که پس از نزدیک به سه سال به عنوان رئیس بخش Workspace و بعداً پیام‌رسانی مصرف‌کننده، گوگل را ترک می‌کند.

Soltero یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل برنامه ایمیل Acompli بود که توسط مایکروسافت خریداری شد. او چهار سال را رهبری Outlook، Office و بعداً Cortana گذراند.

در Google، او G Suite را رهبری کرد و آن را به «Google Workspace» تغییر داد تا پیشنهادات بهره‌وری شرکت را برای آینده کاری بدون آفیس بهتر قرار دهد. این به طور ملموس با نمادهای جدید برای Gmail، تقویم، Meet، Chat، Voice، Drive، Docs، Sheets، Slides، Keep، Tasks و Admin مشخص شد.

او بر ارتقاهای بزرگ Google Meet در بحبوحه کار از خانه (WFH) و همچنین Google Chat با گسترش آن به Spaces – که قبلاً “Rooms” نامیده می شد – به عنوان یک رقیب Slack/Microsoft Teams نظارت داشت. اخیراً، او جذب Google Duo توسط Meet را نهایی کرد، در حالی که Hangouts کلاسیک در پایان سال به طور کامل با Chat جایگزین می‌شود.

Soltero همچنین مسئول فشار یکپارچه Gmail است که در آن Chat، Spaces و Meet در کنار ایمیل ظاهر می‌شوند تا کاربران نهایی مجبور نباشند برگه‌ها را تغییر دهند. نقش مهم دیگر او رهبری تیم‌های برنامه پیام‌ها و Google Phone از اواسط سال 2020 بود. در این مقام، او به هیروشی لاکهیمر SVP Android و Chrome گزارش داد.

خاویر در 15 ژوئیه گوگل را ترک می کند و سه سال گذشته را “دوی سرعت شدید” می نامد.

بعد از چنین سرعتی شدید، وقت آن است که قبل از اینکه بفهمم بعدی چیست، استراحت کنم.

من در قلب یک کارآفرین هستم و می خواهم برای کشف چیزهای جدید برای ساختن وقت بگذارم.

طبق یک یادداشت داخلی به کارکنان توماس کوریان، مدیر عامل Google Cloud، گوگل آپارنا پاپو را به عنوان مدیر کل Workspace به جای Soltero منصوب می کند. او چهار سال گذشته را بر روی محصولات همکاری و ارتباطات گوگل کار کرده است.

Kurian همچنین به اشتراک گذاشت که پایگاه کاربر فعال ماهانه Google Workspace در 3 سال گذشته بیش از 50 درصد رشد داشته است.

9to5Google’s Take

دوره تصدی خاویر سولترو با حرکت بسیار سریع برای ارائه تغییرات اساسی (Workspace) به خط برنامه‌های بهره‌وری و ارتباطی Google تعریف شد. قطعاً تغییر بزرگی نسبت به آنچه قبل از آن وجود داشت، با دید روشنی از جایی که می‌توان Workspace و محصولات مختلف درون آن را برد، بود. این شرکت به شدت به آن انرژی نیاز داشت و از آن بهره برد.

در حال بروز رسانی…

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: