Google شکایت متقابل علیه Match Group مالک Tinder ارسال می کند

در اوایل سال جاری، گوگل قراردادی موقت با Match Group امضا کرد، شرکتی که مالک اپلیکیشن دوستیابی محبوب Tinder است، که به برنامه‌های این گروه اجازه می‌دهد از صورت‌حساب شخص ثالث در طول یک دادخواست استفاده کنند. اکنون، گوگل یک ادعای متقابل علیه Match صادر کرده و گفته است که این گروه می‌خواهد از پلی استور و خدمات آن «همه رایگان» استفاده کند.

Match Group مجموعه‌ای از برنامه‌های دوستیابی محبوب از جمله Tinder، Hinge، OkCupid و غیره را اجرا می‌کند. این گروه ادعا می‌کند که گوگل از شیوه‌های ضدرقابتی در فروشگاه Play استفاده می‌کند، به‌ویژه سیاست‌های صورت‌حساب را هدف قرار می‌دهد که سازندگان برنامه را ملزم می‌کند از ابزارهای صورت‌حساب Google استفاده کنند و تا 30 درصد از درآمد تولید شده در اندروید را به شرکت پرداخت کنند.

همانطور که گفته شد، گوگل و Match اوایل سال جاری قرارداد موقتی را امضا کردند که طبق آن حداکثر 40 میلیون دلار در طول شکایت تا زمان حصول توافق نهایی به یک حساب امانی وارد می شود.

TechCrunch گزارش می دهد که گوگل اکنون در دعوای حقوقی دعوای متقابل ارائه کرده است، با این استدلال که Match با گفتن این که گوگل سعی دارد دادگاه را گمراه کند فقط خدمات پردازش پرداخت را ارائه می دهد. گوگل استدلال می‌کند که ابزارها و توزیع‌های بیشتری را از طریق فروشگاه Play ارائه می‌کند و Match به دنبال استفاده از آن «همه رایگان» است.

گوگل می گوید:

در حالی که Match Group ادعا می کند که Google Play فقط پردازش پرداخت را ارائه می دهد، این به سادگی درست نیست. Google Play ابزارها و یک پلتفرم توزیع جهانی را فراهم می کند که به Match Group اجازه می دهد تا پیشرفت کند و شبکه ای موفق از کاربران ایجاد کند که برای برنامه های دوستیابی آن بسیار مهم است. Match Group اکنون به دنبال دسترسی به پلتفرم توزیع جهانی Google Play و کاربران است و از سرمایه گذاری های قابل توجه Google در این پلتفرم، همه به صورت رایگان استفاده می کند.

پاسخ گوگل با اشاره به کارمزد جدید 15 درصدی و همچنین این که اندروید اجازه می دهد تا برنامه ها به سمت بارگذاری شوند، گسترش می یابد. این شرکت همچنین به بیانیه‌ای از معاون Match اشاره می‌کند که می‌گوید مشکل اصلی شرکت در استفاده از صورت‌حساب فروشگاه Play رایگان نیست، بلکه «سهولت کاربران می‌توانند اشتراک خود را لغو کنند». TechCrunch به شکایت قبلی اشاره می کند که در آن FTC ایالات متحده از Match به دلیل کلاهبرداری شکایت کرده است، تا حدی به دلیل فرآیند عمدا دشوار شرکت برای لغو اشتراک. بیشتر ادعاهای مطرح شده در آن شکایت بعداً رد شد. گوگل همچنین به ادعاهای FTC اشاره کرد و اشاره کرد که مدیران Match قبلا اذعان کرده بودند که فرآیند لغو “سخت، خسته کننده و گیج کننده است.”

اطلاعات بیشتر در فروشگاه Play:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: