گوگل و فروو اولین پروژه زمین گرمایی در نوع خود را راه اندازی کردند

برای دستیابی به پیشرفت سریع مورد نیاز برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا، ما باید انتقال انرژی پاک را در مقیاس سیاره ای تسریع کنیم. به همین دلیل است که ما یک هدف بلندپروازانه برای راه اندازی مراکز داده و پردیس های اداری خود با انرژی 24 ساعته بدون کربن (CFE) در هر شبکه ای که تا سال 2030 در آن کار می کنیم، با هدف نهایی تسریع در کربن زدایی جهان تنظیم کردیم. سیستم های برق.

برای دستیابی به این اهداف، ما باید به سرعت فناوری های پیشرفته برق پاک را تجاری سازی کنیم. یکی از امیدوارکننده‌ترین فرصت‌ها، افزایش انرژی زمین‌گرمایی است که از تکنیک‌های جدید برای مهار گرمای ثابت از درون پوسته زمین و تولید برق بدون سوزاندن سوخت‌های فسیلی یا انتشار کربن در جو استفاده می‌کند. این به تامین انرژی پاک کمک می‌کند که مکمل انرژی‌های تجدیدپذیر متغیر، مانند خورشیدی و باد باشد، و شبکه را به کارکرد شبانه‌روزی CFE نزدیک‌تر می‌کند.

دو سال پیش، ما با استارتاپ انرژی پاک Fervo در اولین قرارداد شرکتی در جهان برای توسعه یک پروژه انرژی زمین گرمایی پیشرفته شریک شدیم. امروز، ما خوشحالیم که اعلام کنیم که پروژه زمین گرمایی ما اکنون عملیاتی شده است و برق بدون کربن در شبکه محلی که به مراکز داده ما در نوادا خدمات ارائه می دهد، شروع شده است.

بهره برداری از پتانسیل انرژی زمین گرمایی

وزارت انرژی ایالات متحده دریافت که انرژی زمین گرمایی می تواند تا سال 2050 تا 120 گیگاوات ظرفیت تولید قابل اعتماد و انعطاف پذیر در ایالات متحده فراهم کند و بیش از 16 درصد از نیازهای برق مورد انتظار ایالات متحده را تولید کند. زمین گرمایی یک گزینه انرژی پاک قابل دوام در بسیاری از مناطقی است که ساخت سایر منابع انرژی تجدیدپذیر، به ویژه منطقه آسیا و اقیانوسیه، دشوار است. با این حال، زمین گرمایی هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است، زیرا فناوری های سنتی تنها در مناطقی که گرمای زیرزمینی به راحتی قابل دسترسی است به صورت اقتصادی قابل استفاده هستند.

وقتی همکاری خود را با Fervo آغاز کردیم، می‌دانستیم که اولین پروژه در نوع خود به طیف وسیعی از نوآوری‌های فنی و عملیاتی نیاز دارد. برخلاف انرژی زمین گرمایی سنتی، Fervo از تکنیک‌های حفاری پیشگام در صنعت نفت و گاز برای مهار گرمایی استفاده می‌کند که قبلاً دسترسی به آن دشوار بود. برای استفاده از این گرمای زیرسطحی در سایت ما در نوادا، Fervo دو چاه افقی حفر کرد و کابل‌های فیبر نوری را نصب کرد تا داده‌هایی را که جریان، دما و عملکرد سیستم زمین گرمایی را در زمان واقعی نشان می‌دهند، جمع‌آوری کند. نتیجه یک نیروگاه زمین گرمایی است که می‌تواند با استفاده از زمین کمتر نسبت به سایر منابع انرژی پاک و با تکیه بر مهارت‌ها، دانش و زنجیره‌های تامین موجود در صنایع دیگر، CFE شبانه روزی تولید کند. از تعهد اولیه ما برای حمایت از توسعه پروژه تا تکمیل موفقیت آمیز آن، ما با Fervo همکاری نزدیکی داشته ایم تا بر موانع غلبه کنیم و ثابت کنیم که این فناوری می تواند کار کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور