پشتیبانی واتساپ AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

فرمت فایل AVIF توسط Alliance for Open Media به عنوان راهی برای کاهش اندازه تصاویر بدون افت کیفیت ایجاد شده است. کارشناسان آن را پیشرفت قابل توجهی در فشرده سازی رسانه ها می دانند. هدف AOMedia توسعه فناوری های باز و بدون حق امتیاز برای ارائه محتوای چند رسانه ای است. هیچ کس برای استفاده از قالب جدید AVIF هزینه ای دریافت نخواهد کرد. AOMedia توسط برخی از بزرگترین شرکت های جهان مانند نتفلیکس، گوگل، فیس بوک، اپل و مایکروسافت پشتیبانی می شود. در حال حاضر فرمت های JPG و PNG پرکاربردترین فرمت های تصاویر در اینترنت هستند. چندین سال پیش، گوگل WebP را معرفی کرد که 30٪ کوچکتر از JPG است و در عین حال کیفیت تصویر مشابهی را حفظ می کند. تصاویر ایجاد شده با AVIF می توانند 50 درصد کوچکتر از تصاویر JPG باشند در حالی که همچنان همان درجه کیفیت را حفظ می کنند.

Whatsapp چیست

WhatsApp Messenger یا WhatsApp، یک سرویس پیام‌رسان فوری (IM) و VoIP (VoIP) آمریکایی است که متعلق به Facebook, Inc است. این یک سرویس رایگان و چند پلتفرمی است که در چندین پلتفرم موجود است. این برنامه به کاربران امکان می‌دهد پیام‌های متنی و پیام‌های صوتی ارسال کنند، تماس‌های صوتی و تصویری برقرار کنند و تصاویر، اسناد، اطلاعات موقعیت مکانی کاربر و سایر محتواها را به اشتراک بگذارند. تا زمانی که دستگاه تلفن همراه کاربر در حین استفاده از برنامه دسکتاپ به اینترنت متصل باشد، برنامه کلاینت WhatsApp بر روی دستگاه های تلفن همراه اجرا می شود و می توان از رایانه های رومیزی به آن دسترسی داشت. برای ثبت نام در این سرویس، شماره تلفن همراه مورد نیاز است. در ژانویه 2018، واتس‌اپ، WhatsApp Business را راه‌اندازی کرد، یک اپلیکیشن تجاری مستقل که برای کسب‌وکارهای کوچک طراحی شده است تا با مشتریانی که از مشتری پیش‌فرض WhatsApp استفاده می‌کنند، ارتباط برقرار کنند.

پشتیبانی AVIF

تا به امروز، WhatsApp از مشاهده تصاویر AVIF به صورت درون خطی مانند سایر فرمت های تصویر پشتیبانی نمی کند. با این حال، آنها گزینه ارسال یک تصویر AVIF برای شریک چت شما را ارائه می دهند که می تواند مانند سایر فایل ها به صورت بومی بارگیری و مشاهده شود.

به نوعی پشتیبانی واتساپ
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی توییتر AVIF | avif.io ✨