جایگاه امنیت سایبری Google در اتحادیه اروپا «امنیت باز» را تبلیغ می کند

شهروندان، شرکت‌ها و دولت‌ها در سراسر اتحادیه اروپا موافق هستند که همه باید آزادانه زندگی کنند و از فناوری استفاده کنند، بدون ترس از اینکه اطلاعات آنها توسط مجرمان سایبری یا سایر عوامل مخرب به سرقت رفته یا باج گرفته شود.

اما هر هفته که می گذرد، تهدیدات سایبری پرهزینه تر و تهاجمی تر می شوند و اعتماد ضروری برای یک جامعه دیجیتالی پر جنب و جوش و فراگیر را تضعیف می کنند. این لحظه ای است که نیاز به رهبری بین المللی دارد، به همین دلیل قابل توجه است که کمیسیون اروپا امنیت را در مرکز چشم انداز خود برای تحول دیجیتال قرار داده است.

امروز، Google مجموعه‌ای از توصیه‌ها و کاغذ سفید را منتشر می‌کند که از تلاش‌های کمیسیون حمایت می‌کند، و ما متعهد می‌شویم که قابلیت‌های کامل خود را برای کمک به ایمن کردن «دهه دیجیتال» اروپا گسترش دهیم.

نیاز

ما تلاش کمیسیون اروپا برای رسیدن به این لحظه را تحسین می کنیم و معتقدیم که شرکت ها نیز باید برای انجام وظیفه خود قدم بردارند.

مخاطرات هرگز واضح تر از این نبوده است. حتی قبل از تهاجم روسیه به اوکراین – یک حمله زمینی همراه با حمله به فضای سایبری اروپا – نشانه‌های نگران‌کننده‌ای وجود داشت که ارزش‌های دموکراتیک اروپا توسط دولت‌های مستبد به چالش کشیده می‌شد.

اخیراً در نشست دموکراسی کپنهاگ درباره اهمیت این ارزش ها صحبت کردم. دموکراسی ها زمینه مساعدی را برای پیشرفت در علم و فناوری فراهم می کنند. فناوری موفقیت خود را مدیون شرایطی است که دموکراسی ایجاد می‌کند و مخترعان را قادر می‌سازد تا ریسک کنند و راه‌های جدیدی را برای تحقیق و نوآوری جمعی دنبال کنند. بنابراین جای تعجب نیست که بخش فناوری اوکراین در سال‌های اخیر تحت پرچم یک دموکراسی آزاد اروپایی رشد کرده است.

اما چگونه فناوری می تواند به نوبه خود به دفاع از فضای دیجیتال اروپا کمک کند؟ ما درس هایی را که بیش از یک دهه پیش به سختی آموخته ایم و اینکه چگونه از آنها برای ایجاد یک زیرساخت امنیتی نسل بعدی استفاده کرده ایم، فکر کرده ایم.

در ماه های آینده، ما قصد داریم تجربه خود را در زمینه دفاع دیجیتال پیشگیرانه با رهبران اروپا به اشتراک بگذاریم. ما به شدت از مسئولیت خود برای حمایت از کار دولت ها و نهادهای دموکراتیک اروپا در زمینه پیشرفت اقتصادی، امنیت ملی و دفاع از میدان عمومی آگاه هستیم.

نقش گوگل

مقاله سفید ما چندین زمینه را توصیه می کند که اتحادیه اروپا می تواند در تامین امنیت فضای دیجیتال اروپا پیشرفت کند، از جمله:

  • امنیت باز: هدایت انعطاف پذیری اروپا از طریق “امنیت باز”، بر این اصل که باز بودن و قابلیت همکاری مشوق بررسی، به اشتراک گذاری تهدید، و پذیرش سریع بهترین شیوه ها و فناوری های جدید است.
  • امنیت به صورت پیش فرض: ترویج سرمایه‌گذاری‌های سیستمی در تحول دیجیتال، معماری‌های بدون اعتماد، و سیستم‌های عامل و دستگاه‌هایی که به طور پیش‌فرض ایمن هستند، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا بر اتکای بیش از حد به زیرساخت‌های فناوری قدیمی و سخت وصله‌شده و دستگاه‌هایی که در معرض خطرات جاسوسی و اخاذی هستند غلبه کنند.
  • شراکت: مشارکت دادن شرکا از طریق تسهیل مبادلات اطلاعات تهدیدات عمومی-خصوصی و جلسات توجیهی با مشارکت سیاستگذاران اتحادیه اروپا و کارشناسان فنی – و با افزایش گفت و گو برای کشف زمینه های جدید همکاری، مانند استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود امنیت.
  • رمزگذاری: اولویت دادن به رمزگذاری قوی به عنوان ابزاری برتر برای محافظت از داده های حساس در مقایسه با الزامات محلی سازی داده ها، که می تواند تأثیر ناخواسته ای داشته باشد. تضعیف کردن امنیت و انعطاف پذیری

این توصیه‌ها هم نشان‌دهنده تخصص امنیتی چندین دهه ما و هم علاقه عمیق ما به دفاع دیجیتال اتحادیه اروپا است. برخی از ابتکارات امنیتی پیشرو ما و محققان برتر امنیتی در اروپا مستقر هستند.

در مراکز مهندسی ایمنی گوگل (GSEC) در مونیخ و دوبلین، مهندسان گوگل فقط در مورد ایمنی دیجیتال صحبت نمی کنند، بلکه آن را می سازند. و آنها این کار را با توجه به نقاط قوت متمایز اروپا انجام می دهند: دانشگاه های فنی معتبر، هزاران کارمند Google، و تخصص برتر در زمینه هایی از جمله حریم خصوصی و علوم کامپیوتر.

VirusTotal، یک تیم گوگل که به عنوان یک استارت آپ کوچک مستقر در مالاگا در سال 2004 شروع به کار کرد و قبل از تصاحب آن توسط گوگل در سال 2012 به یک قهرمان اروپایی تبدیل شد، به میلیون ها نفر در بخش عمومی، تجارت و تحقیقات کمک می کند تا روند بدافزار و امنیت سایبری را درک کنند. در سال 2023، VirusTotal یک دفتر مرکزی کاملاً جدید در قلب مرکز فناوری اندلس افتتاح خواهد کرد.

و همانطور که هفته گذشته اعلام کردیم، Mandiant، یکی از تیم‌های برتر امنیت سایبری جهان، اکنون به گوگل پیوسته است و صدها متخصص اروپایی پیشرو در زمینه اطلاعات تهدیدات و واکنش حوادث را با خود آورده است.

این تیم ها و سایر تیم ها مانند آنها تضمین می کنند که با ابزارهای فردا با چالش های فردا مقابله می کنیم. و تعهد ما به امنیت دیجیتال اروپا با تعهد به همکاری – مبتنی بر نوعی نوآوری که همیشه دموکراسی‌ها را قوی‌تر از دشمنانشان کرده است، همراه خواهد بود.