18 نکته Google Scholar که همه دانش آموزان باید بدانند

11. برای هشدارهای Google Scholar ثبت نام کنید.

آیا می خواهید در مورد یک موضوع خاص به روز بمانید؟ یک هشدار برای جستجوی Google Scholar برای موضوعات خود ایجاد کنید و به‌روزرسانی‌های ایمیلی مشابه هشدارهای جستجوی Google دریافت خواهید کرد. راه دیگر برای همگام شدن با تحقیقات در منطقه خود، دنبال کردن مقالات جدید توسط محققان برجسته است. به نمایه‌های آن‌ها بروید و روی «دنبال کردن» کلیک کنید. اگر دانش‌آموز مقطع متوسطه اول هستید، می‌توانید برای مثال مقاله‌های مرتبط با موضوعات تحقیقاتی مشاور خود را دنبال کنید.

12. مقالات جالب را در کتابخانه خود ذخیره کنید.

پایین رفتن از سوراخ خرگوش جذاب پس از سوراخ خرگوش در Google Scholar آسان است. مسیر تحقیق خود را گم نکنید و از گزینه ذخیره که در زیر نتایج جستجو ظاهر می شود استفاده کنید تا مقالات برای مطالعه بعدی در کتابخانه شما قرار گیرند.

13. کتابخانه خود را با برچسب ها سازماندهی کنید.

برچسب‌ها فقط برای Gmail نیستند! می‌توانید در کتابخانه Google Scholar خود برچسب‌هایی ایجاد کنید تا بتوانید تحقیقات خود را سازماندهی کنید. برای ایجاد یک برچسب جدید، بر روی “کتابخانه من” و سپس گزینه “مدیریت برچسب ها” کلیک کنید.

14. اگر محقق هستید، تحقیقات خود را با همه همکاران خود به اشتراک بگذارید.

بسیاری از آژانس‌های تامین مالی تحقیقاتی در سراسر جهان اکنون موظف می‌کنند که مقالات دارای بودجه باید در عرض یک سال پس از انتشار یا زودتر برای عموم آزاد شوند. نمایه‌های محقق چنین مقالاتی را فهرست می‌کنند تا به محققان کمک کنند تا آنها را پیگیری کنند و دسترسی به مقالاتی را که هنوز بسته هستند باز کنند. این بدان معناست که می‌توانید فوراً آنچه را که در حال حاضر از سوی محققانی که به آن‌ها علاقه دارید در دسترس است ببینید و چه تعداد از مقالات آنها به زودی برای خواندن عمومی رایگان خواهد بود.

15. نشریات و مقالات برتر سالانه Scholar را بررسی کنید.

هر سال، Google Scholar برترین نشریات را بر اساس مقالات پراستناد منتشر می کند. این فهرست (در 11 زبان موجود است) همچنین شما را به مقالات برتر هر نشریه می برد – این فهرست “فهرست h” را در نظر می گیرد که میزان تأثیر یک مقاله را اندازه گیری می کند. این یک مکان عالی برای شروع یک سفر تحقیقاتی و همچنین دریافت ایده در مورد ایده ها و اکتشافاتی است که محققان در حال حاضر روی آنها تمرکز کرده اند.

16. با جستجوی پیشرفته حتی دقیق تر شوید.

روی نماد همبرگر در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و جستجوی پیشرفته را انتخاب کنید تا سوالات خود را دقیق تنظیم کنید. به عنوان مثال، مقالاتی با کلمات دقیق یا یک عبارت خاص در عنوان یا مقالاتی از یک مجله خاص و غیره.

17. در صفحه راهنمای Google Scholar کمک بیشتری بیابید.

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اطلاعات مفید زیادی در اینجا یافت می شود — مانند تعداد دفعات به روز رسانی پایگاه داده، نکاتی در مورد قالب بندی جستجوها و نحوه استفاده از اشتراک های کتابخانه خود در زمانی که خارج از دانشگاه هستید ( به شما نگاه می کنم، دانشجویان!). اوه، و شما حتی منشا آن نقل قول را در صفحه اصلی Google Scholar خواهید آموخت.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور