چگونه ایجاد موسیقی در وب را آسان تر می کنیم

در ماه آگوست، سازندگان Cleanfeed، استودیوی آنلاین صوتی و ضبط زنده، جایزه مهندسی، علم و فناوری امی را برای کارهای خود در فیلم و تلویزیون دریافت کردند. فناوری صوتی آن‌ها در انواع نمایش‌های محبوب، از جمله «پیشتازان فضا: کشف»، «تاج»، «مردگان متحرک»، «گامبیت ملکه» و «The Queen» استفاده می‌شود. مهماندار پرواز.â€

این جایزه نشان می دهد که وب چقدر برای تولید صدا اهمیت دارد. ما از Cleanfeed به خاطر شناسایی تلاش‌های تیم صوتی وب Chrome، و به‌ویژه تلاش‌های کارمند Google Hongchan Choi، برای کارشان بر روی Web Audio API در پروژه Chromium قدردانی می‌کنیم.

ما با Hongchan و با Ben Morss، مدیر محصول Chrome، در مورد کار تیم آنها در چندین سال گذشته برای فعال کردن تولید صدا و موسیقی در وب، از ضبط و ویرایش پادکست ها تا ایجاد و اشتراک گذاری موسیقی صحبت کردیم.

چرا پیشرفت ایجاد صدا و موسیقی در وب مهم بود؟

بن: فناوری رابطه بشریت با موسیقی را دگرگون کرده است – نحوه کشف، گوش دادن، اشتراک گذاری و ایجاد آن. من و هونگ چان هر دو در زمینه موسیقی فعالیت داشتیم و هنوز هم نوازندگان فعالی هستیم. وظیفه ما این است که وب را برای کاربران و توسعه دهندگان بهتر و توانمندتر کنیم، اما ما دوست داریم به دیگران کمک کنیم تا راحت تر صدا و موسیقی بسازند.

Hongchan: برای امکان پذیر ساختن این امر، تیم Chrome Web Audio اساساً روی دو چیز کار می کند. اول، Web Audio API وجود دارد که انواع صداها را در وب، از تغییر صدا و موسیقی تا فعال کردن ویدئو کنفرانس را فعال می‌کند. سپس Web MIDI API وجود دارد که به آلات موسیقی الکترونیک امکان برقراری ارتباط را می دهد. ما از سال 2010 در هر دو پروژه نوآوری کرده ایم.

مطالب پیشنهادی  انسان های پشت جستجو: ملاقات با کاترین

برخی از مزایای انجام تولید صدا در یک برنامه وب چیست؟

بن: افرادی که از رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ استفاده می‌کنند، برای انواع برنامه‌ها به وب وابسته شده‌اند، اما ممکن است ندانند که می‌توانند از مرورگر خود برای ویرایش صدا، ساخت موسیقی، همکاری و اشتراک‌گذاری استفاده کنند. مرورگر شما در واقع ابزاری قدرتمند برای بیان هنری و تولید رسانه های حرفه ای است. این دموکراتیزه شدن تولید این امکان را برای هر کسی که توانایی خرید برخی از تجهیزات اولیه را دارد، فراهم کرده است تا تولیدکننده شوند.

محصول جدید برنامه‌های وب این قابلیت را برای افراد بیشتری در دسترس قرار می‌دهد. شما می توانید در هر جایی با مردم ملاقات کرده و با آنها همکاری کنید. شما می توانید موسیقی دیگران را کشف کنید و موسیقی خود را به اشتراک بگذارید. شما حتی نیازی به خرید، دانلود یا نصب نرم افزار ندارید. می توانید روی هر دستگاهی که از یک مرورگر مدرن پشتیبانی می کند کار کنید.

آیا برنامه های ایجاد موسیقی وب برای پاپ مدرن مناسب هستند؟

بن: آنها هستند! موسیقی پاپ مدرن یک فرآیند مشترک است و این وب را ایده آل می کند. “جاده قدیمی شهر” به این دلیل اتفاق افتاد که YoungKio یک آهنگ Nine Inch Nails را نمونه برداری کرد، یک بیت ساخت و آن را در Beatstars گذاشت. Lil Nas X آن را دانلود کرد و آواز اضافه کرد. دیری نمی‌گذرد که این اتفاق در برنامه‌های وب رخ می‌دهد، جایی که به راحتی می‌توان همکاران را کشف کرد، با هم کار کرد و به دیگران اجازه داد نتیجه را بشنوند.

مطالب پیشنهادی  بهترین شیوه های هتلداری

Hongchan: من در واقع یک نمونه را در Google I/O در سال 2019 معرفی کردم. در آن مثال، سه هنرمند از سه قاره مختلف توانستند از طریق یک برنامه وب ساخته شده با فناوری موسیقی وب با یکدیگر همکاری کنند. این آهنگ در بریتانیا به یک موفقیت تبدیل شد.

امیدوارید در آینده چه تغییرات دیگری در ایجاد صدا در وب ایجاد کنید؟

Hongchan: وظیفه ما ایجاد ابزارهای انعطاف پذیر و توانمندی است که توسعه دهندگان بتوانند از آن برای ساخت برنامه های رویایی خود استفاده کنند. بنابراین برای ما، اغلب مسئله این است که ببینیم چه روندهایی در برنامه های وب اتفاق می افتد و به آن روندها کمک کنیم. برخی از برنامه‌های جدید تولید ویدیو و صدا دارای ویژگی‌های هوش مصنوعی هستند که کارهایی را انجام می‌دهند که قبلاً غیرممکن بود، مانند رونویسی گفتار به عنوان متن، سپس به شما امکان می‌دهند صدا را با ویرایش متن ویرایش کنید. برخی دیگر می توانند به طور خودکار نویز را کاهش دهند و کیفیت صدا را بهبود بخشند یا حتی یک ساز را به ساز دیگر تغییر دهند و یک آهنگ را به سازهای جداگانه جدا کنند تا بتوانید آهنگ های کارائوکه یا ریمیکس ایجاد کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور