برنامه اندروید TikTok سریع‌تر راه‌اندازی می‌شود و رابط کاربری نرم‌تری دارد

در یک مطالعه موردی، تیم روابط توسعه‌دهنده اندروید امروز به جزئیات پیشرفت‌ها و بهینه‌سازی‌های اخیر TikTok برای اندروید پرداخت.

با بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان، TikTok بر روی “شرایط مختلف شبکه و مشخصات دستگاه” اجرا می شود. توسعه‌دهندگان آن از «نظارت داده‌ها، مقایسه برنامه‌های همتا و نظرسنجی‌های کاربران برای پیگیری عملکرد کلی برنامه» استفاده می‌کنند.

تیم مهندسی TikTok «فریم‌های ناپایدار، تأخیر پخش ویدیو و مشکلات شبکه» را به عنوان مسئول کاهش سرعت برنامه ذکر می‌کنند و تصمیم دارند به هر یک رسیدگی کنند. به طور عمده، زمان راه اندازی برنامه تا 45٪ کاهش یافته است:

  • بازسازی «چارچوب راه‌اندازی برنامه برای دستیابی به بارگذاری بر اساس تقاضا و زمان‌بندی دقیق اجزا».
  • استفاده از «رشته پس‌زمینه برای بارگیری ناهمزمان اجزای View».
  • استفاده از Simpleperf برای تجزیه و تحلیل زمان اجرای کد و نمایه اندروید استودیو برای نظارت بر استفاده از منابعی مانند حافظه، CPU و شبکه برای بهینه‌سازی ورودی/خروجی، رشته‌ها و قفل‌های منابع.

برای ارائه یک رابط کاربری نرم‌تر، TikTok برنامه را ساده‌تر کرد تا «فقط آنچه را که لازم است روی صفحه نمایش دهد». سپس «کاهش می دهد[d] تعداد اجرای وظایف در هر فریم به طوری که برنامه بتواند نرخ فریم ثابتی داشته باشد. این منجر به صافی می شود که به عنوان “احتمال کمتر بودن نرخ فریم از مقدار هدف” تعریف می شود و تا 49٪ بهینه می شود.

در همین حال، بهبود پخش باعث شده است که فریم اول یک کلیپ 41٪ سریعتر ظاهر شود و تاخیر ویدیو تا 27٪ کاهش یابد. این شامل کار بر روی کدک‌ها، بهینه‌سازی اتصالات شبکه، بارگذاری پیش‌فرض، پیش‌رندر و استفاده از «تفکیک‌پذیری فوق‌العاده ویدیویی روی دستگاه برای تولید فریم‌های با وضوح بالا بر اساس محتوای ویدیویی با وضوح پایین» بود.

مطالب پیشنهادی  Google شروع به اشتراک گذاری داده های عبارت جستجو بیشتر با تبلیغ کنندگان می کند

در مجموع، «روزهای فعال به ازای هر کاربر در 30 روز 1٪ افزایش یافته است، همانطور که میانگین مدت جلسه افزایش یافته است» که با توجه به مقیاس TikTok قابل توجه است.

با نگاهی به آینده، گوگل گفت که تیم TIkTok «همچنین بر دستگاه‌های با صفحه‌نمایش بزرگ، از جمله دستگاه‌های تاشو تمرکز کرده‌اند». با این حال، به طور حکایتی، متوجه می‌شویم که بخشی از ویدیو اغلب روی نمایشگرهای بلند یا کوتاه قطع می‌شود، زیرا برنامه به جای محتوا، برای گوشی بهینه می‌شود. در همین حال، مطالعه موردی امروز واقعاً به جنبه‌های ایجاد محتوا (ضبط ویدیو) برنامه اشاره نکرد.

TikTok با بهینه‌سازی مداوم عملکرد برنامه و تطبیق با آخرین پلتفرم Android 13، تجربه یکپارچه‌تر برنامه را ایجاد کرده است و کاربران بیشتری را تشویق می‌کند محتوای مورد علاقه خود را کشف، ایجاد و به اشتراک بگذارند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور