جاسوسان بی امان در جیب شما و نحوه خلاص شدن از شر آنها

 عکس پروفایل نویسنده

mzMurt> فناوری برای انسانها.

حریم خصوصی … این شاخ شاعرانه افسانه ای بسیاری را تعقیب می کند اما فقط تعداد کمی موفق به گرفتن آن می شوند. گرچه دست نیافتنی است ، اما حریم خصوصی یک مسئله فوری در دنیای بیش از حد متصل است که در آن تعداد انگشت شماری از شرکت ها اطلاعاتی را که شما مصرف می کنید و اطلاعاتی را که تولید می کنید کنترل می کنند.

امپراتوری به عقب می رود “اگر به شما بگویم جمهوری اکنون تحت سیطره یک ارباب تاریکی سیت است چه می کنید؟” – حساب Dooku

حریم خصوصی ، برای افراد مختلف معنای مختلفی دارد. طرز فکر من در مورد نقض حریم خصوصی بصورت آنلاین خلاصه می شود:

 • شما می دانید که تحت پیگیری قرار می گیرید اما مشکلی ندارید زیرا در عوض خدمات مورد نیاز خود را مصرف می کنید. مثال: Google Maps Navigation ، Pokemon Go ، Ring.
 • شما از میزان ردیابی اطلاع ندارید اما از خدمات استفاده می کنید. مثال: ضد ویروس ، شبکه های اجتماعی ، وب سایت های خبری ، سرویس های VPN.
 • شما به هر نوع پیگیری رضایت ندارید اما به هر حال بصورت پنهانی یا آشکار ردیابی می شوید. مثال: نظارت دولتی ، سرویس گیرندگان ایمیل ، شبکه های تبلیغاتی از طریق وب سایت مانند آنهایی که توسط فیس بوک و گوگل اداره می شوند.

  آناکین اسکای واکر محکوم به افتادن به سمت تاریک نبود.

  درست مانند جدی های جوان ، شرکت های اینترنتی اولیه همیشه معتاد به اوج های شیرین نظارت نهایی بر کاربران نبودند.

  با این وجود ، با گذشت زمان ، آنها یاد گرفتند که از مزایای قابل توجه بودن کاربران خود برای عادی سازی جمع آوری داده ها و تعدی به حریم خصوصی میلیاردها در سایه بهبود خدمات رایگان رایگان استفاده کنند.

  [محتوای جاسازی شده]

  تاریخ نشان می دهد که ذخیره انبوه اطلاعاتی که این شرکت ها دارند ، مسئولیتی مانند هیچ مسئولیت دیگری نیست.

  علیرغم افشاگری های نفرت انگیز افشاگرانی مانند اسنودن و آسانژ ، مقرراتی مانند GDPR و CCPA ، گزارش های مربوط به سو abuseاستفاده و تضعیف مکرر ساختار سیاسی-اجتماعی جهان ، آنها همچنان آنچه را انجام می دهند انجام می دهند آنها همیشه این کار را انجام می دادند: داده های بیشتری استخراج می کنند ، صرف نظر از هزینه ، اخلاقیات آن.

  حمله کلون ها

  “بنابراین این چگونه آزادی است می میرد با کف زدن صاعقه. ” – Padmé Amidala

  به جای صف های یکسان سربازان امپراتوری که در گوشه خیابان ما ایستاده اند و از نظر جسمی ما را در صف نگه می دارند ، ما با خوشحالی در صف انتظار هستیم تا هزاران دلار برای ردیاب های کوچک یکسان بپردازیم: ما آنها را باز می کنیم در روزهای تولد با لذت.

  ما به دنیای اورویلی فرو رفته ایم که دستگاههای نظارتی ما روی بالشهای ما قرار می گیرند ، درون جیب ما قرار می گیرند ، گوشه های خیابان را صف می کشند.

  [محتوای جاسازی شده]

  ذهنیت بزرگ یا خانه نشینی که در صنعت فناوری نفوذ می کند این مسائل را حتی بدتر می کند.

  برای هر کسب و کاری که موفق شود 100 تجارت دیگر وجود دارد که خراب می شوند و می سوزند. آنها داده های کاربر و فناوری خود را به بالاترین پیشنهاد دهنده می فروشند.

  برای کسانی که قبلاً بزرگ بوده اند ، تمام اصول و اخلاق آنها در هر دقیقه ای که بنیامین فرانکلین نشان می دهد ، سر و صدا می کنند.

  چند نمونه از موارد مضحک نظارت و کنترل رفتار شامل این موارد است (و من این را نمی گویم):

  … شما ایده را دریافت می کنید.

  تصور دور از ذهن نیست که این شرکت ها ممکن است شما را بهتر از همه دوستان و اقوام خود بشناسند. و در ازای چه چیزی؟

  برنامه ای رایگان که دقیقاً یک بار از آن استفاده می کردید اما سپس فراموش کردید که آن را حذف کنید و در پس زمینه به صورت خودکار به روز می شود تا روشهای جدیدی برای ردیابی و بهره برداری از حریم خصوصی شما اضافه شود؟

  یا به این دلیل که شما به بزرگان BigTech خود اعتماد کافی دارید تا کار درست را انجام دهید؟

  https: //xkcd.com/1807/

  لازم نیست که یک روزنامه نگار تحقیقی بسیاری از این اقدامات شلخته را به تمایل سیری ناپذیر صنعت تبلیغات برای پیگیری همه کسانی که زنده هستند ، گره بزند.

  این آرزو همچنین دلیل اصلی برخی از بزرگترین شرکتهای فن آوری است که به ساخت باغ های محصور در اطراف محصولات و خدمات خود با انحصارطلبی ، خودفروشی ، جلب توجه و عصبانیت ادامه می دهند. تجربیات در مرکز آن است. من دور می شوم.

  امید تازه

  “خوب ، اگر droids فکر می کردند ، هیچ کس ما در اینجا وجود ندارد ، آنجا؟” – Obi-Wan Kenobi

  برای میلیارد ها دلار ، تلفن های هوشمند تنها رایانه ای هستند که متعلق به آنها بوده و برنامه هایی که نصب می کنند تنها نرم افزاری هستند که تاکنون استفاده کرده اند. در حالی که اندروید گسترده ترین سیستم عامل در طول تاریخ بشریت است ، اما به شدت فاقد ابزارهای امنیتی و حریم خصوصی است که می تواند کاربران را در صندلی رانندگی قرار دهد.

  این بدان معنا نیست که کمبود چنین ابزاری وجود دارد ، اما ابزارهای فعلی چیزهای زیادی را برای دلخواه باقی می گذارند. برای یک دستگاه همیشه روشن و همیشه متصل ، این اعتقاد راسخ ماست که امنیت اینترنت باید سنگ بنای هرگونه پیشنهاد باشد.

  فروشندگان آنتی ویروس ، بیشتر اوقات ، ضد حریم خصوصی هستند و حتی در صورت عدم وجود ، در دام نرم شدن نرم افزارهای خود قرار می گیرند و با این کار کنترل زیادی را از بین می برند. پیش فرض من این است که کاربران باید بخاطر حفظ حریم شخصی خود بتوانند از یک مجموعه ویژگی پیشرفته استفاده کنند که به تدریج می توانند آن را یاد بگیرند.

  منبع باز ، فایروال قابل تنظیم و امنیت شبکه برای Android که با مسدود کردن تبلیغات ، ردیاب ها و سایر عوامل مخرب ، از داده ها و حریم خصوصی شما محافظت می کند.

  RethinkDNS در نحوه کار خود عذرخواهی نمی کند: در مورد نشان دادن آدرس IP ، سرصفحه ها و اصطلاحات پر آب و شلوغ رایانه ای که اکثر برنامه ها از شما پنهان می کنند ، استخوان های برهنه و غیرمنطقی است.

  برای کسانی که می خواهند تجربه “تنظیم آن و فراموش کردن آن” را تجربه کنند ، این برنامه دارای انتزاعات داخلی است: به عنوان مثال می توانید انتخاب کنید که اتصالات هر برنامه دیگری را مسدود نکنید در پیش زمینه یا هنگام قفل شدن دستگاه ، تمام اتصالات را مسدود کنید یا همه برنامه های خاص را مسدود کنید.

  برنامه در پیکربندی پیش فرض خود ، از طریق مسدود کردن محتوای مبتنی بر DNS ، اتصالات به جاسوس افزارها ، تبلیغات تبلیغاتی و بدافزارها را از بین می برد. این درخواست های DNS یا از طریق DNS از طریق HTTPS ، DNSCrypt یا DNS از طریق Tor رمزگذاری می شود تا از سانسور و پروفایل استفاده از اینترنت توسط دشمنان و واسطه ها جلوگیری کند.

  کنترل ترافیک شبکه دستگاه ، به خصوص یکی که بصورت آنلاین 24×7 است ، ابزاری قدرتمند است که مانند هیچ یک دیگر نیست. شما نمی خواهید از برنامه ها استفاده کنید اما سازنده تلفن به شما اجازه نمی دهد آنها را حذف نصب کنید … خوب ، از آنها فایروال کنید.

  شما نمی خواهید ردیاب های بین وب سایت عادات مرور و خواندن شما را نمایه کنند … بله ، آنها را فایروال کنید. شما نمی خواهید برنامه هایی که به اینترنت متصل هستند ، هر اطلاعاتی را که درباره شما جمع آوری کرده است بفرستند ، به ویژه هنگامی که ماهها از آنها استفاده نکرده اید … می دانید چه کاری انجام دهید ، آنها را فایروال کنید.

  نیرو بیدار می شود

  “هرگز احتمالات را به من نگویید!” – هان سولو

  اگرچه این برنامه برای حدود سه ماه در حال توسعه است ، این ایده تقریباً دو سال است که ساخته شده است.

  فایروال فقط همانطور که این سفر را آغاز می کنیم برای ایجاد راههای جدیدتر ، بهتر و آسان تر برای فرار از نظارت بی وقفه در حالی که زمینه را برای یک اینترنت باز و ایمن فراهم می کنیم که یک عامل اصلی برای مردم در سراسر جهان است ، به ویژه برای افرادی که به طور سنتی کم خدمت هستند و / یا جوامع تحت ستم.

  امروزه RethinkDNS سانسور اعمال شده توسط دولت را در بیشتر کشورهایی مانند هند ، پاکستان ، ایران ، عربستان سعودی ، ترکیه و ترکمنستان دور می زند. در واقع ، درصد زیادی از کاربران ما از آن کشورها هستند.

  https://xkcd.com/1269/

  افرادی که برای اولین بار از رایانه استفاده می کنند برای دسترسی به قدرت باورنکردنی اینترنت مجبور نیستند حریم خصوصی و استقلال خود را معامله کنند. آنها مجبور نیستند که به یک محصول تبدیل شوند.

  من کاملاً دلم می خواهد این فرصت را داشته باشم که در کنار موزیلا و انجمن Fix-the-Internet کار کنم. تیم RethinkDNS با این رأی اعتماد از سوی آنها و انگیزه دوباره ، متعهد به ساخت فناوری است که کاربران را در صندلی رانندگی بازگرداند.

  همانطور که یودا می گوید: چیزهای زیادی برای یادگیری که هنوز دارم دارم ؛ این فقط آغاز است.

  تصویر سرب از طریق: https://xkcd.com/2106/