شبکه رعد و برق: راهنمای مبتدیان

Philip_SalterPhilip Salter

<> رئیس عملیات استخراج در معدن Genesis.

این یک س commonال رایج در یک تجارت درحال رشد است: چگونه بدون شکستن مدل کسب و کار خود و حفظ ذات و کیفیت کاری که انجام می دهید ، مقیاس بندی می کنید؟ < / p>

این سوالی است که بیت کوین در حال گسترش برای استفاده روزمره و گسترده است: چگونه بلاکچین بیت کوین می تواند کاربران بیشتری را با سرعت کارآمد کنترل کند در حالی که هنوز ماهیت دیجیتالی ، غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد خود را حفظ می کند؟

موارد مختلفی وجود دارد – مانند نرخ معاملات آهسته و کارمزد زیاد – که مانع تبدیل بیت کوین به ارز قابل دسترسی گسترده ای می شود که می تواند دروازه ای برای آینده ما باشد.

اما رویکرد جدیدی وجود دارد که ممکن است به حل همه این مشکلات کمک کند. این شبکه Lightning Network نامیده می شود.

در حال حاضر ، اگر شبکه بیت کوین هرگز امیدوار باشد که با سیستم های پرداخت موجود رقابت کند ، باید سریعتر شود. Visa به خود می بالد که می تواند تا 24000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند (اگرچه احتمالاً بسیار نزدیک به 4000-5000 باشد) ، در مقابل پاک کردن بلاکچین از چهار تا هفت تراکنش در ثانیه – که تعداد بسیار کمتری است و مانع گسترش گسترده بیت کوین است. استفاده.

دلیل این امر چیست؟ برای اینکه بلاک ها به بلاکچین اضافه شوند ، باید هر معامله در آن بلاک اعتبارسنجی شود. در حالی که اعتبار سنجی ماینر برای ماهیت غیرمتمرکز و ایمن بیت کوین مهم است ، به این معنی است که معاملات فوری نیستند.

اساساً معاملات همه در صف انتظار برای تأیید اعتبار در بلاکچین هستند که زمان بر است. علاوه بر این ، کاربران می توانند معدنچیان را فریب دهند تا معاملات خود را ابتدا با پرداخت هزینه های بالاتر – مانند پرداخت برای قطع خط ، تأیید کنند. اما این هزینه ها نیز می توانند بسیار بالا بروند.

آیا اگر فقط مبادلات روزانه کوچک و روزانه ای را با افرادی که انجام می دهید ، واقعاً نیاز به ثبت در بلاکچین است. می دانید؟ اگر راهی نه تنها برای قطع خط بلکه برای دور زدن کامل آن وجود داشته باشد؟

شبکه رعد و برق چیست؟

شبکه لایتنینگ چنگال دیگری نیست ، یک بلاکچین جداگانه یا یک سکه جدید نیست ، بلکه به سادگی یک لایه دوم برای شبکه بیت کوین است که امکان معاملات سریع و کم هزینه و شخص به شخص را از طریق یک کانال لایتنینگ فراهم می کند. < p class = "paragraph"> نحوه کار آن در اینجا است. اگر دوست یا آشنای شغلی دارید و بیت کوین را با مقدار زیادی مبادله می کنید ، می توانید با افتتاح کیف پول Lightning موافقت کنید.

این کیف پول متعلق به هر دوی شما خواهد بود – آنچه کیف پول چند امضایی نامیده می شود – و هنگامی که آن را باز می کنید ، هرکدام مبلغی را به عنوان تعادل در نظر می گیرید کیف پول. ممکن است هر کدام یک یا دو بیت کوین.

اگر لازم بود که به آشنایان خود پول پرداخت کنید ، آنچه را که لازم دارید به آنها در کیف پول منتقل می کنید. کیف پول بدون نیاز به ارسال این تراکنش ها به بلاکچین و منتظر ماندن برای تأیید آنها هر بار ، معاملات را به جلو و عقب انجام می دهد.

فقط با بسته شدن کیف پول ، تراکنش ها به زنجیره بلوک ارسال می شود.

هنگامی که دو نفر کیف پول لایتنینگ را باز می کنند ، آنها ایجاد کرده اند یک کانال رعد و برق بین آنها. پس چرا آن را شبکه می نامند؟ هر شخص فقط یک نفر را که به آن متصل است نخواهد داشت ، اما کانالهای زیادی به افراد مختلف متصل می شود ، مانند بلندگوهای خارج از مرکز.

اگر می خواستید برای یکی از آشنایان خود بیت کوین بفرستید ، نیازی به راه اندازی کانال دیگری ندارید. از آنجا که همه این کانالها اکنون یک شبکه بهم پیوسته ایجاد می کنند ، شما می توانید به سادگی از طریق شبکه عبور کنید.

اگر یکی از آشنایان بخواهد کیف پول لایتنینگ را از قبل بسته کند ، امکان تقلب وجود دارد. تعادلی که به نفع آنهاست. اما اگر چنین اتفاقی بیفتد ، می توانید فعالیت مخرب را به شبکه Bitcoin بفرستید و با لیست معاملات کیف پول Lightning ، ثابت کنید که حل و فصل صحیح نیست.

در برای اینکه بخشی از این شبکه باشید ، باید گره Lightning را تنظیم کنید ، این نرم افزار رایگان است که روی رایانه یا تلفن شما اجرا می شود و به شما امکان باز و بسته کانال ها را می دهد.

اما شما لزوماً نیازی به مبادله پرداخت با آن ندارید. شما می توانید گره خود را به عنوان روتر برای دیگران اجرا کنید و از طریق شبکه Lightning به انتقال معاملات کمک کنید.

چه چیزی حل می کند و چه چیزی می تواند ایجاد کند

همانطور که احتمالاً قبلاً از این توضیحات می بینید ، Lightning Network با اجازه دادن به انجام معاملات در بلاکچین ، مشکل مقیاس پذیری را حل می کند.

معاملات اکنون می توانند بلافاصله و با هزینه های بسیار ناچیز انجام شوند و قابلیت استفاده سریع و روزمره و قابلیتهای شما را فراهم می کنند – و هنوز هم غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد باقی می مانند.

اما آنچه که من بیشتر از همه هیجان زده ام این است که شبکه رعد و برق به شما امکان می دهد تراکنش های خرد حتی به اندازه یک پنی را انجام دهید. این قابلیت جایگزینی مدل های اشتراک یا حتی از بین بردن تبلیغات را دارد.

شما می توانید برای خواندن یک مقاله چند سنت بپردازید ، یا هنگام تماشای فیلم در Netflix یا YouTube در هر ثانیه پول پرداخت کنید یا از طریق VPN به ازای هر کیلوبایت پرداخت کنید.

انتقال فقط چند سنت می تواند بلافاصله از طریق شبکه رعد و برق اتفاق بیفتد و نیازی نیست هر بار در بلاکچین تأیید شود. می توان آنها را یک بار در تاریخ بعدی تأیید کرد ، اجازه می دهد همه چیز خیلی نرم و سریعتر اجرا شود.

پرداخت های خرد همچنین در اینترنت اشیا applications کاربردهای خوبی دارند. روزی دستگاه ها یا ماشین آلات ما توانایی معامله بدون ما را دارند و اگر یخچال ما نیاز به سفارش شیر یا تخم مرغ داشته باشد ، شبکه رعد و برق می تواند انواع معاملات رفت و آمد را با خیال راحت و راحت تسهیل کند.

در حالی که شبکه Lightning هنوز در مراحل اولیه استفاده خود قرار دارد ، برای بسیاری از مواردی که اکنون Bitcoin را عقب نگه داشته است ، یک راه حل ارائه می دهد و ممکن است راهی باشد که بیت کوین در نهایت به ارز روزمره تبدیل می شود.

عملکرد آن همچنین فرصت های جدید و مهیجی را برای جریان های پرداخت و سایر جهش های فناوری به جلو ایجاد کرده است.

مرتبط

 تصویر Adf

داستان قبل از شکلک

داستان قبل از شکلک

برچسب ها