چرا ایالات متحده به دلار دیجیتال نیاز دارد اگر دلار برای زنده ماندن

 عکس نمایه نویسنده

fintechshaneShane Neagle > پیرو همه چیز fintech. به علاوه فوتبال – فوتبال خوب است.

2020 سال حوادث بی سابقه و تغییر دهنده جهان بود که بیشتر آنها مردم حتی از آن آگاه نیستند. مانند یک سال کافی نبود ، اخبار بیشتری از چین می آید ، جایی که دولت به طور فعال سیستم پرداخت دیجیتال خود را تحت عنوان پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) آزمایش می کند.

این جدید سیستم پرداخت منحصر به فرد است زیرا یوان چین را به یک ارز دیجیتال ملی تبدیل می کند. اساساً ، این یک سکه دیجیتال رمزگذاری شده است که از Blockchain مانند ارز رمزنگاری شده استفاده می کند ، اما توسط دولت چین پشتیبانی می شود و می تواند همیشه با یوان عوض شود. این نوع رمز دیجیتال با پشتوانه ارزی غالباً به عنوان ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) شناخته می شود.

آیا DCEP چین دلار آمریکا را به چالش می کشد؟

DCEP امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که USD این امکان را ندارد. برای یکی ، می توان آن را مستقیماً و بدون نیاز به سیستم بانکی قوی مبادله کرد. این امر باعث افزایش چشمگیر معاملات بین المللی و کاهش هزینه های معمول واسطه ها می شود.

بیایید تجارت بین المللی را به عنوان مثال در نظر بگیریم. انجام معاملات عظیم معمولاً نیاز به مراجعه به دلال ، مبادله یک ارز به ارز دیگر و سپس پرداخت هزینه شرکتی است که با آن کار می کنید از طریق یکسری بانک ها که همگی شامل برخی از کارمزدها می شوند. ایده آل نیست و DCEP می تواند این کار را بسیار ساده تر کند – طبق BIS ، CBDC ها حتی می توانند کارآیی مدیریت ریسک را در حل و فصل افزایش دهند.

ارز دیجیتال می تواند بسیار سریع و ساده شود این فرآیند – فقط پول دیجیتال را برای کسی ارسال کنید ، منتظر تأیید شوید و تمام. از نظر تئوری ، معاملات میلیارد دلاری 20 دقیقه طول می کشد و هزینه های بانکی و کارگزاری بسیار کمتری از دست می رود. کاملاً واضح است که DCEP از برنامه بزرگتر چین برای تسلط بر تجارت جهانی تعریف می کند.

همین مورد در مورد استفاده شخصی نیز وجود دارد – یک ارز دیجیتال کاربردی می تواند به طور کلی نیاز به واسطه ها را برطرف کند. فقط تصور کنید که بلافاصله بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای برای دوستان یا خانواده خود به خارج از کشور پول ارسال کنید – این یک مرحله قابل توجه در زمینه انتقال پول معاصر در بیشتر زمینه ها است.

این حق امتیاز DCEP ممکن است نتیجه بدهد. برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه که معاملات بین المللی مکرر انجام می دهند – مانند بسیاری از کشورهای آفریقا که با تجارت و سرمایه گذاری چین بسیار آشنا هستند. در طی یک دوره زمانی طولانی ، برخی کشورها حتی ممکن است استفاده از یوان دیجیتال به عنوان ارز ذخیره مفید باشد.

همچنین ، این تنها ارز اصلی FIAT دیجیتال با حمایت دولت در است جهان در حال حاضر ، یک امتیاز بزرگ نسبت به ارزهای رمزپایه محبوب دارد. با این حال ، باید انتظار داشته باشیم که یک منحنی منحنی به سمت DCEP از ایالات متحده آمریکا ایجاد شود.

آیا ایالات متحده می تواند ارز دیجیتال خود را برای رقابت با چین ایجاد کند؟

USD مدتهاست که ارز رایج غالب جهانی بوده و هست. اما یک ارز دیجیتال کاملاً کارا ، با پشتیبانی یک مدعی USD ، ممکن است برخی از کانون توجهات دلار را بدزدد. اگر کشورهای جهان شروع به ترجیح دادن ارز دیجیتال عملی تر چین کنند ، ابتکاری مانند DCEP می تواند هژمونی دلار را مختل کند.

ایالات متحده قطعاً می تواند یک دلار دیجیتال کامل خودش ، اما چقدر زود؟ چینی ها مدت ها قبل از راه اندازی DCEP روی توسعه آن کار کرده اند و FED به تازگی ارزیابی چگونگی قرار گرفتن یک دلار دیجیتال در تصویر کلان اقتصادی را آغاز کرده است. بنابراین ، پیش بینی زمان شروع نتایج آمریکا بسیار دشوار است.

در مصاحبه ای با The Tokenist ، رئیس سابق CFTC ، کریس جیانکارلو ، سخنورانه درباره جدول زمانی CBDC مورد حمایت USD صحبت کرد:

“ایجاد یک دلار دیجیتال با عملکرد خوب و جهانی باید به همان روشی انجام شود که ماه کشف شده و اینترنت ایجاد شده است: عمدی ، محتاطانه و در عین حال با عزم راسخ. کاری به اندازه پیچیده و درخور اهمیت جهانی دلار آمریکا نمی تواند یک شبه انجام شود. نباید در یک بحران با هم سنگفرش شود. من نمی توانم تاریخی را برای شما تعیین کنم که این تاریخ اجرا شود. درست گرفتن آن زمان بر است. با این وجود ، اکنون زمان مناسب برای شروع کار است. “

نکته روشن است – ایجاد CBDC USD زمان بر است. به طور منطقی می توانیم فرض کنیم حداقل چند سال طول می کشد تا دلارهای دیجیتال کاملاً کاربردی در تلفن های هوشمند و رایانه های خود داشته باشیم.

اما دلار آمریکا نمی تواند آنقدر صبر کند محبوب ترین واحد پول جهان به خوبی می تواند حداقل تا حدی در معرض خطر باشد. بنابراین ، سوال اصلی در اینجا این است – ایالات متحده در حال حاضر برای رقابت با DCEP در حال ظهور چین چه کاری می تواند انجام دهد؟

آیا Stablecoins با حمایت دلار آیا می تواند روز را برای ایالات متحده حفظ کند؟ پاراگراف “> یکی از گزینه های فوری برای ایالات متحده پول های ثابت است – توکن های مبتنی بر بلاکچین با ارزشی مبتنی بر دارایی های موجود در دنیای واقعی مانند طلا ، نقره ، ارزهای ملی و غیره. این سکه ها قبلاً تولید شده اند و کل بازار کل آنها 20 دلار است میلیارد دلار از اوایل اکتبر سال 2020. و برخلاف بیت کوین ، قیمت آنها از قیمت بازار دارایی اساسی پیروی می کند و باعث بی ثباتی تر آنها می شود.

برای داشتن یک ارز دیجیتال رقابتی ، ایالات متحده می تواند پذیرفته شده از زنجیره پایدار موجود بر اساس USD. این سکه ها قبلاً تولید شده اند و اجرای آنها خیلی طول نمی کشد ، خصوصاً در مقایسه با ایجاد یک دلار دیجیتال جدید از ابتدا. ابزاری مناسب برای تجارت و پشتیبانی از آنها با دلارهای “واقعی” ، می تواند به سرعت وارد بازار ارزهای دیجیتال شود. این یکی از امکاناتی است که ایالات متحده آمریکا می تواند قبل از ایجاد CBDC بومی خود ، آن را امتحان کند.

این جدید است ، اما غیرقابل شنیده است. راه حل های رمزنگاری و دیجیتال مالی اخیراً محبوبیت یافته اند. چندین ارز رمزنگاری شده قبلاً در نرم افزار پردازش پرداخت برای مشاغل کوچک گنجانده شده است – و منطقی است که تصور کنیم ارزهای دیجیتال همچنان افزایش خواهند یافت.

جایی که ایالات متحده ممکن است از چین برتری داشته باشد < p class = "paragraph"> وقتی صحبت از CBDC ها می شود ، چین با داشتن یک ارز دیجیتال که در حال حاضر تحت آزمایش انبوه است ، پیشتاز است. با این حال ، اگر ایالات متحده محصولی مشابه داشته باشد ، آیا نامرئی بازار آزاد آن را نسبت به DCEP چین ترجیح می دهد؟ در اینجا چند دلیل وجود دارد که ممکن است وجود داشته باشد.

اولین دلیل امنیت داده ها است. نیازی به گفتن نیست که ایالات متحده در زمینه حفظ حریم خصوصی شهروندان خود سابقه خوبی نداشته است. بزرگترین نمونه این مسئله کل افتضاح NSA است که ادوارد اسنودن به جهانیان نشان داد و بسیار دور از این است که تنها مورد باشد.

با این حال ، علاقه دولت چین به داده های شخصی افراد یا فراتر رفتن از مرزهای قانونی آن دقیقاً بی گناه نیست. اگر ایالات متحده حریم خصوصی بهتر و ضمانت های قانونی بیشتری را برای کاربران یوان دیجیتال خود ارائه دهد ، می تواند از این نظر با رقبای خود تفاوت داشته باشد.

دیگر مزیت احتمالی حضور تثبیت شده دلار است. و آشنایی طبیعتاً اتخاذ دلار دیجیتال برای کشورهایی که قبلاً دلار آمریکا را ذخیره کرده اند بسیار آسان تر از روی آوردن به یوان به عنوان ارز ذخیره است.

دلار آمریکا هنوز در اقتصاد جهان ریشه دارد – به همین دلیل ایالات متحده در صورت ایجاد CBDC در اسرع وقت بیشترین سود را خواهد برد.

این داستان را به اشتراک بگذارید

مرتبط

 تصویر Adf

داستان قبل از شکلک

داستان قبل از شکلک

برچسب ها

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور