چهار روند اقتصادی که می توانند نشان دهنده دومین رکود بزرگ

 عکس پروفایل نویسنده

kolinlukasKolin Lukas

رتبه بندی 30 نفر برتر زیر 30 Cryptocurrency Entrepreneur 2017 | مک آفی سابق | DigiByte سابق |

اقتصاد آمریکا در حال بازگشایی است.

در آلاباما ، ورزشگاه ها دوباره به کار خود ادامه می دهند. < / p>

در جورجیا ، رستوران ها دوباره مشتری ها را در صندلی های خود نشسته اند.

در تگزاس ، بارها بسته بندی شده اند.

و در ورمونت ، دستور ماندن در خانه برداشته شده است.

مردم هنوز ترسیده اند. آمریکایی ها هنوز می میرند. اما مرحله بعدی و مبهم بیماری همه گیر ویروس کرونا بر ما است. و به نظر می رسد که نادیر مالی ، نقطه ای که در آن اقتصاد متوقف می شود و دوباره رشد می کند ، سپری شده است.

بهبود چگونه خواهد بود؟

در این لحظه پر دردسر ، هیچ کس به اندازه کافی در مورد احساسات مصرف کننده و احکام دولتی و شکست های تجاری و بسته های محرک و گسترش بیماری اطلاعات کافی ندارد تا بتواند آینده را پیش بینی کند. دولت ترامپ و برخی از پیش بینی های مالی صعودی در حال بحث و استدلال هستند که در نهایت ما با یک بازگشت قدرتمند V شکل مواجه خواهیم شد و فعالیت اقتصادی مجدداً به جایی که در آن زمان نبود افزایش خواهد یافت. بقیه شرط می بندند که یک چرخش طولانی تر ، کندتر و U شکل وجود داشته باشد ، این درد برای یک یا سه سال ادامه دارد. هنوز هم ، دیگران در حال طراحی نوعی علامت چکیده شلخته هستند ، دم بلند آن آزار دهنده به آینده است.

هیجان در مورد بازگشایی به کنار ، سومین و بدبخت ترین دوره دوره ای است که به نظر می رسد روشن باشد.

با شروع دوباره کار ، کشور دوباره برمی گردد. با توجه به این که این افت بزرگ بود ، گزاف قابل توجه به نظر می رسد: فروش خرده فروشی در ماه مه 18 درصد افزایش یافت و اقتصاد 2.5 میلیون شغل اضافه کرد. اما در صورت عدم اقدام در سیاست های چشمگیر ، یک افسردگی همه گیر ممکن است: دفتر بودجه کنگره پیش بینی می کند که اقتصاد آمریکا در طی دهه آینده 8 تریلیون دلار فعالیت اقتصادی کمتر از آنچه پیش بینی کرده بود فقط چند ماه پیش ایجاد کند ، و بهبودی کامل ممکن است طول نکشد تا دهه 2030 نگه دارید.

حداقل چهار مهمترین عوامل باعث ترساندن اقتصاددانان و سنگینی روی بهبودی می شود:

  • خانوار صخره مالی
  • تجارت بزرگ منجر به فرسودگی
  • کمبود بودجه ایالتی و محلی
  • بحران پایدار بهداشت

سه ماه پیش ، همه گیرى و در نتیجه سفارشات پناهگاهى در محل باعث از دست رفتن گسترده کار شد ، برخلاف آنچه در تاریخ اخیر آمریکا است. کولاک مجازی در بالای کشور مستقر شد و همه را در جای خود منجمد کرد. تقریباً 40 درصد کارگران با دستمزد پایین در ماه مارس شغل خود را از دست دادند. بیش از 40 میلیون نفر در ماه مارس ، آوریل یا مه شغل خود را از دست دادند.

در مواجهه با این فاجعه تاریخی ، ایالات متحده پاسخ تاریخی داد:

جمهوری خواهان در کاخ سفید و کنگره ، که عموماً با مفهوم محرک اقتصادی برای خانوارهای کم درآمد مخالف بودند ، با دموکرات ها برای دستیابی به یک بسته نجات 2 تریلیون دلاری ، از جمله پرداخت 1200 دلار برای یک بزرگسال و 500 دلار برای بسیاری کودکان ، گسترش بنیادی سیستم بیمه بیکاری شامل کارگران شرکت های بزرگ و 600 دلار در هفته برای پرداخت های بیمه بیکاری. این طرح همچنین یک طرح گسترده نجات برای مشاغل کوچک ایجاد کرد که شامل حقوق و دستمزد برای شرکت هایی بود که کارمندان خود را در این کتاب ها نگهداری می کردند. – حداقل برای ماههای شدید و شدید پناهگاهی در محل. برآوردهای جدید حاکی از آن است که طرح نجات کنگره از افزایش نرخ فقر جلوگیری کرده است ، به دلیل افزایش پرداخت های بیمه بیکاری ، بسیاری از کارگران بیکار در هنگام قفل درآمد خود را افزایش می دهند. چیز بد: این کار تقریباً 15 میلیون نفر را در خانواده های مهاجر رها کرده است ، بسیاری از آنها مشغول کار اساسی برای تهیه قفسه های مواد غذایی ، تحویل کالا و خونگیری در بیمارستان ها بودند.

زشت:

افت بزرگ هلی کوپتر یک مورد بود و گسترش بیمه بیکاری محدود به زمان بود. کنگره کمک عمو سام را برای خشک کردن در تابستان امسال طراحی کرد ، در حالی که نرخ بیکاری همچنان دو رقمی است. دموکرات ها و جمهوری خواهان در حال مذاکره در مورد لایحه محرک دیگری هستند ، اما نگرانی در مورد افزایش کسری بودجه مذاکرات را پیچیده تر می کند.

این بدان معناست که خانوارها به سمت صخره ای هدایت می شوند.

اما همه به طور مساوی تحت تأثیر آن قرار نخواهند گرفت.

کارگران ثروتمند ، آنهایی که شغل اداری خود را در هر مکان انجام می دهند ، تاکنون نسبت به دستمزد شغلی و درآمد دست نخورده باقی مانده اند. خانواده های ثروتمند شاهد پرتفوی سهام خود هستند که به نزدیکی جایی که در زمستان بودند نزدیک می شوند. اما کارگران ضعیف – بی تناسب سیاه پوستان و کارگران لاتین و همچنین کارگران جوان – سنگین ترین شغل و درآمد را متحمل شده اند.

آنها بدون کوسن ثروت وارد این رکود شدند ، بسیاری از آنها با سنگین اجاره و بدهی های سنگین. درآمد و از دست دادن شغل برای آنها به معنای از دست دادن تقاضا در اقتصاد است ، مداخله فدرال وجود ندارد.

اگر و چه وقت آن مداخله فدرال خشک می شود ، میلیون ها خانواده فقط سر خود را بالاتر از آب نگه می دارند غرق خواهد شد ، زیرا مشاغل از دست رفته و ساعات لغو آنها را مجبور به پرداخت اجاره خود و پرداخت بدهی های عقب افتاده خود می کند. در خانوارهای تحت فشار:

CBO پیش بینی می کند که هر سه ماهه تا پایان سال 2021 ، مصرف کنندگان آمریکایی 300 میلیارد دلار تا 370 میلیارد دلار کمتر از آنچه که اگر همه گیری هرگز اتفاق نیفتاده باشد ، خریداری می کنند.

این کاهش شدید در هزینه های مصرف کننده ، شکست در تجارت گسترده را تسریع می کند ، عامل دوم که اقتصاد را سنگین می کند. برنامه محافظت از Paycheck و سایر اقدامات فدرال ماسک اکسیژن را به بسیاری از شرکت ها تحمیل کرد. اما PPP برای کمک به مشاغل از طریق مختل شدید و کوتاه مدت مقیاس بندی شده بود ، هرچند انتظار می رود اقتصاد برای ماهها و ماهها کساد بماند. علاوه بر این ، PPP کمک زیادی برای مشاغل با هزینه های سربار غیرپرداخت قابل توجه مانند رستوران ها در شهرهای پرهزینه انجام نداده است. این بدان معناست که در صورت عدم بازگشت مشتری ، بسیاری از مشاغل شکست خواهند خورد. پیش از این ، تقریباً 100000 شرکت کوچک برای همیشه تعطیل شده اند.

علاوه بر این ، بسیاری از مشاغل – خطوط هوایی ، رستوران ها ، مشاغل مربوط به رویدادهای زنده ، هتل ها ، مدارس خصوصی ، شرکت های نفت و گاز – با رکودهای شدید و لجبازی روبرو شوید. دانش آموزان حاضر نیستند به اندازه آموزش های حضوری برای یادگیری آنلاین هزینه کنند. شرکت ها بودجه سفر به کنفرانس ها و جلسات فروش را تأمین نمی کنند. انتظار می رود تا زمانی که دانشمندان واکسن ویروس کرونا را تولید نکنند ، کنسرت ها و جشنواره ها دوباره شروع به کار کنند. اقتصاددانان انتظار دارند که 42 درصد از افرادی که اخیراً رها شده اند به کارفرمایان سابق خود باز نگردند.

سومین عامل پشت رکود بزرگ احتمالی دوم ، بحران بودجه ای است که ایالات و شهرها با آن روبرو هستند. p>

دولت فدرال نیازی نیست که دفتر خود را سال به سال متعادل کند و برای همیشه بیشتر از هزینه های خود هزینه می کند. با این حال هر ایالت به جز ورمونت و اکثر شهرها و شهرها ملزم به سیاه ماندن هستند. . در حال حاضر ، مالیات فروش ، مالیات نقل و انتقال املاک و مستغلات ، مالیات بر درآمد ، جریمه و کارمزد – همه در حال سقوط است ، و پیش بینی می شود دولت های محلی با شکاف بودجه در سال آینده بالغ بر 1 تریلیون دلار باشند. بدون کمک واشنگتن ، این لزوماً به معنای کاهش گسترده خدمات و از دست دادن شغل خواهد بود: یعنی حدود 5.3 میلیون از دست دادن شغل.

کوچک شدن دولت در سطح ایالت و محلی قبلاً انجام شده است آغاز شد ، زیرا کنگره در ارائه کمک های مالی مضطرب است. میشیگان در سال جاری با 3 میلیارد دلار شکاف و در سال آینده با 4 میلیارد دلار شکاف روبرو شده است: این طرح طرحی را برای اشتغال در کار تنظیم کرده است و از هر سه کارمند ایالتی دو نفر می خواهد که یک طرح جزئی را بپذیرند. در نیوجرسی ، دولت از 100000 کارمند عمومی خواسته است که به برنامه های مختصر بروند. مدارس در حال حاضر تعداد کارگران خود را بیش از کارگران در دوران رکود اقتصادی رها کرده اند ، با نزدیک به 500000 موقعیت از دست رفته.

یک صخره مالی برای خانواده ها. شکست های نورد تجاری بحران بودجه برای دولت های ایالتی و محلی. هر کدام به اندازه کافی بد هستند. هر یک ممکن است به اندازه کافی باد بزرگ باشد تا بتواند اقتصاد را تنها به رکود اقتصادی برساند. اما آخرین عنصر آلفای واقعی و امگا در بدترین سناریو ماست: فاجعه مدیریت دولت آمریكا بر بیماری همه گیر ویروس كرونا.

مانند بسیاری از ملت های هم رده خود ، ایالات متحده اقدامات محدود و فاصله بین اجتماعی را برای جلوگیری از گسترش ویروس اعمال كرد. اما این کار خیلی دیر انجام شد و منجر به مرگ غیرضروری ده ها هزار نفر شد. و این باعث اتلاف وقت خرید این اقدامات شدید شد ، زیرا دولت نتوانست یک رژیم ردیابی و آزمایش قوی ایجاد کند. کشورهایی از جمله کره جنوبی و نیوزیلند ویروس کرونا را خرد کردند. ایالات متحده فقط آن را نادیده گرفت. این کشور در حال بازگشایی است که این بیماری همچنان در حال شیوع و معلولیت و کشتار است ، زیرا چندین ایالت شاهد افزایش چشمگیر در تعداد پرونده ها هستیم.

کنترل نکردن همه گیری همه گیر به معنای هرگز گشودن اقتصاد نیست. فقط به کازینوهای لاس وگاس نگاه کنید: باز ، اما نیمه خالی. این پاسخ گیاهی بدان معناست که میلیون ها والدین به جای متعهد شدن به کار ، باید به تماشای کودکان خردسال خود ادامه دهند. این بدان معناست که هزاران دفتر با دستور کار از خانه باقی خواهند ماند و به عملیات تجاری ساخته شده برای حمایت از آنها آسیب می رساند. این بدان معناست که آمریکایی ها از مطب پزشکان ، بارها و رویدادهای ورزشی ، ماندن در خانه و کسب درآمد از مشاغل محلی اجتناب خواهند کرد. این بدان معناست که ممکن است در آخر تابستان و پاییز محلات مجبور به بازگشت به اقدامات شدید فاصله اجتماعی شوند. و این به معنای ترس و بی اعتمادی است: اعتماد مصرف کننده افسرده ، ایمان به دولت از بین رفته و نگرانی در مورد توانایی بهبود اقتصاد.

دولت ترامپ بارها و بارها استدلال کرده است که یک معامله وجود دارد بین سلامت اقتصادی کشور و بهداشت عمومی آن.

اما اقتصاددانان و پزشکان بارها و بارها استدلال کرده اند که این خلاف واقع است: خاتمه همه گیری تنها بهترین کاری بود که دولت فدرال می توانست انجام دهد برای حفظ ثروت ، بهداشت و عملکرد اقتصادی کشور. دولت ترامپ ، با سر و صدا ، لجبازی و بی کفایتی ، نتوانست این کار را انجام دهد.

با این وجود ، دومین رکود بزرگ اجتناب ناپذیر نیست. هر چهار این عوامل و بسیاری دیگر از آسیب رساندن به خانواده ها و کشته شدن آمریکایی ها ، قابل دستیابی به راه حل های سیاسی هستند. کنگره می تواند بیمه بیکاری را تمدید کند ، کمکهای جدیدی را به مشاغل بی سابقه ارائه دهد ، کمکهای نقدی ماهانه به خانواده های فقیر بفرستد ، کمکهای مالی را به ایالتها ارائه دهد و یک برنامه آزمایش و ردیابی در سراسر کشور را اجرا کند. فروپاشی به پایان رسیده است. بازگشت در حال انجام است. اما آینده ترسناکی در انتظار ما است ، آینده ای که نیازی به تحقق ندارد.

همچنین در پشت دیوارپوش در اینجا منتشر شده است: https://medium.com/@kolinlukasx/the-second -great-depresion-a8fc03e17152