صدای فضایی برای پیکسل 6 در اندروید 13 بتا، هنوز کار زیادی انجام نمی دهد

گوگل برای اولین بار به عنوان یکی از ویژگی‌های Pixel Buds Pro، صدای فضایی را در Pixel 6 و 6 Pro برای همه هدفون‌های جدیدترین نسخه بتا اندروید 13 در دسترس قرار داده است، اما هنوز کار زیادی انجام نداده است.

یکی از پیشرفت های محبوب اخیر در زمینه صدا، ایده ساختن موسیقی، فیلم و بازی به صورت فضایی است. اساساً، همانطور که سر شما می چرخد، صدا به نظر می رسد که صدا به صورت سه بعدی حرکت می کند، گویی که در این تجربه غوطه ور شده اید.

گوگل به سختی روی آوردن صدای سه بعدی به اندروید از طریق API های جدید Spatializer که با Android 13 راه اندازی شد، کار کرده است. و اوایل امسال، زمانی که Pixel Buds Pro معرفی شد، گوگل به اشتراک گذاشت که پشتیبانی Spatial Audio برای آن ها ارائه خواهد شد. به روز رسانی آینده

به زودی تا این هفته، گوگل اولین نسخه بتای آپدیت سه ماهه آینده اندروید 13 (QPR1) را برای گوشی های پیکسل منتشر کرد. با نصب به‌روزرسانی، یک کلید «Spatial Audio» جدید در تنظیمات هر هدست بلوتوث ظاهر می‌شود، نه فقط Pixel Buds Pro.

فراتر از آن، یک جابجایی جدید در برنامه تنظیمات، در بخش «صدا و لرزش» وجود دارد که به شما امکان می‌دهد حتی صدای فضایی را برای هدفون‌های سیمی روشن کنید. از آنجایی که سری Pixel 6 پورت صوتی 3.5 میلی متری ندارد – و این کلید در هیچ گوشی دیگری از جمله Pixel 6a ظاهر نمی شود – این باید به هدفون USB-C اشاره داشته باشد. مشخص نیست که آیا این نسخه سیمی Spatial Audio صرفاً یک اثر است یا داده‌های ردیابی سر از طریق اتصال USB ارسال می‌شود.

با این حال، متأسفانه این تنها چیزی است که در این مرحله می‌توانیم درباره صدای فضایی پیکسل 6 بگوییم. پس از آزمایش با Pixel Buds Pro و سایر هدست‌ها در چند برنامه مختلف، به نظر نمی‌رسد با روشن کردن Spatial Audio هیچ تغییری ایجاد شود، حتی هنگام گوش دادن به صدای فراگیر.

این تقریباً مطمئناً به این دلیل است که برنامه‌های اندروید هنوز برای استفاده از APIهای جدید اندروید 13 باید به‌روزرسانی شوند، اما همچنین انگیزه زیادی برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها برای انجام این کار وجود نداشته است زیرا هنوز صدای فضایی برای هیچ تلفنی فعال نشده است. چیزی شبیه به وضعیت مرغ و تخم مرغ

درعوض، احتمالاً هنوز منتظر ماندن هستیم تا صدای فضایی در پیکسل 6 و به طور کلی اندروید مفید باشد. با برنامه‌ریزی Google برای آوردن رسمی صدای فضایی به Pixel Buds Pro «به‌زودی»، این امکان وجود دارد که آنها با شرکای خود برای این راه‌اندازی آماده شوند یا حداقل برنامه‌های خود را با قابلیت صدای فراگیر مانند Google TV و YouTube TV به‌روزرسانی کنند. با هر شانسی، ممکن است ماه آینده در رویداد سخت افزار Pixel اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: