گوشی Qualcomm Snapdragon Insiders ماه ها به روز رسانی دریافت نکرد

به طور کلی، به‌روزرسانی‌ها در دنیای اندروید به لطف تلاش‌های قوی‌تر سازندگان گوشی‌های هوشمند در ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی سریع‌تر، بسیار بهتر شده‌اند. اما، همه آنها سیب های خوبی نیستند. کوالکام سال گذشته گوشی هوشمند خود را برای Snapdragon Insiders معرفی کرد که دارای برچسب قیمتی 1500 دلاری بود، اما برای ماه‌ها به‌روزرسانی فراموش شد.

کوالکام به سختی گوشی Snapdragon Insiders خود را به روز رسانی کرده است

هفته گذشته یک موضوع Reddit توجه را به این موضوع جلب کرد که Qualcomm گوشی Snapdragon Insiders خود را اساساً خشک کرده و بدون به روز رسانی در دسترس است. آخرین به روز رسانی در ماه مارس ارائه شد و حتی پس از آن فقط وصله امنیتی ژانویه 2022 را تحویل داد و گوشی را تقریباً شش ماه از رده خارج کرد.

این به وضوح یک مشکل است، و به خصوص با توجه به آنچه که کوالکام در زمان عرضه دستگاه وعده داده بود، ابروها را برانگیخت. کوالکام در توییتی درباره راه‌اندازی خود گفت که دستگاه Insiders چهار سال به‌روزرسانی‌های امنیتی منظم را با اندروید 11 دریافت می‌کند.

نزدیک به یک سال پس از آن، دستگاه هنوز اندروید 12 ندارد، اما مشکل بزرگ‌تر این است که به‌روزرسانی‌های امنیتی در آن برنامه «معمولی» ارائه نمی‌شوند.

ایسوس که این دستگاه را تولید و نگهداری می کند، تغییراتی را که نشان می دهد به روز رسانی های منظم را نشان می دهد، حفظ کرده است بود تقریباً هر ماه بین آگوست و دسامبر 2021 می رسد، اما مدت کوتاهی پس از آن متوقف شد.

هرچند این وضعیت به زودی حل خواهد شد. مانند XDA اشاره کرد، یک به‌روزرسانی برای آن رشته Reddit از طرف یکی از نمایندگان کوالکام که تأیید کرد به‌روزرسانی بعدی برای گوشی Snapdragon Insiders در 20 ژوئن ارائه می‌شود. اشاره نشد که کدام وصله امنیتی ارائه خواهد شد، اما می‌توان امیدوار بود که این به روز رسانی ژوئن باشد. .

در آینده، این گوشی حداقل ها را دریافت خواهد کرد

با این حال، متأسفانه، به نظر نمی رسد که این وضعیت خیلی بهتر شود. کوالکام در کنار تایید به‌روزرسانی ماه ژوئن، به این موضوع اشاره کرد که دستگاه هر 2 تا 3 ماه یکبار به‌روزرسانی‌های معمولی دریافت می‌کند.

سلام hdoublearp من با تیم صحبت کردم و جواب گرفتم. وصله امنیتی بعدی در تاریخ 6/20 منتشر می شود و پس از آن هر 2 تا 3 ماه یکبار نسخه های جدید منتشر می شود. امیدوارم این کمک کند.

این میزان بسیار کمتر از سرعت گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل یا سامسونگ گلکسی است و مشاهده آن در دستگاهی با نام کوالکام قطعا ناامیدکننده است. بدتر از آن، این دستگاه روی دستگاهی است که دارای برچسب قیمتی 1500 دلاری است – سامسونگ و گوگل به‌روزرسانی‌های ماهانه را برای دستگاه‌های کمتر از 25 درصد این هزینه ارائه می‌کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد کوالکام:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: