سرقت ادبی داستان های وب: Google Discover با مشکل بزرگی مواجه است

Google Discover، که مسلماً راهی کلیدی برای یافتن داستان‌ها برای خواندن در اندروید است، یک مشکل بزرگ با سرقت ادبی آشکار و به سختی پنهان در استوری‌های وب دارد.

Google Discover امروزه به‌طور برجسته در دستگاه‌های تلفن همراه قرار دارد و در برنامه Google، صفحه برگه جدید Chrome، صفحه اصلی Google.com و صفحه اصلی سمت چپ تلفن‌های Pixel ظاهر می‌شود. به این ترتیب، می‌تواند به عنوان دروازه‌ای برای محتوا در سراسر اینترنت، از جمله مقالات خبری، پست‌های وبلاگ، ارسال‌های Reddit، ویدیوها/کوتاه‌های YouTube و اخیراً «داستان‌های وب» عمل کند.

استوری‌های وب برای اولین بار در اکتبر 2020 به Google Discover معرفی شدند. در دو سال گذشته، گوگل به‌ویژه از طریق یکپارچه‌سازی وردپرس، ایجاد داستان‌های وب خود را برای هر کسی آسان‌تر کرده است.

به ناچار، این سهولت استفاده و قرار گرفتن برجسته Web Stories در Discover باعث شده است که برخی از بازیگران بد از سیستم سوء استفاده کنند. به طور کلی در اینترنت غیرمعمول نیست که برخی کارهایی را که دیگران انجام داده‌اند قبول کنند و ادعا کنند که آن را متعلق به خود می‌دانند، اگرچه این نمونه‌ها معمولاً توسط الگوریتم‌های Google شناسایی می‌شوند و از صفحات اول نتایج جستجو حذف می‌شوند.

با این حال، از منظر بیرونی، این حفاظت‌های سرقت ادبی در حال حاضر برای داستان‌های وب که در Google Discover ظاهر می‌شوند اعمال نمی‌شوند. در هفته‌های اخیر، نمونه‌های فاحش بسیاری از داستان‌های وب را در فید Discover مشاهده کرده‌ایم که نسخه‌ای کامل از مقالات منتشر شده توسط رسانه‌ها از جمله 9to5Google، پلیس اندروید، و CNBC. در واقع، در آزمایش ما، تقریباً هر به‌روزرسانی فید Discover شامل یک یا چند داستان وب سرقت‌شده است.

در اسکرین شات های زیر سه نمونه از این مشکل را در عمل مشاهده می کنیم. داستان در اسکرین شات اول که توسط “Insane” منتشر شده است، از عنوان، گرافیک و متن ستون پهنای باند ما استفاده می کند. مثال دیگری از Insane محتوای خود را از آن بیرون می کشد CNBC.

در اسکرین شات دوم، دو نمونه از استوری های وب سرقت شده در کنار هم وجود دارد. اولین مورد، از «اخبار بزرگ فناوری»، از عنوانی استفاده می‌کند TechCrunch و شامل چیزی جز پیوندهایی به مقالات سرقت ادبی نیست. در کنار آن، داستان وب از “Lyrics Van” عنوان یک را می گیرد پلیس اندروید مقاله و آن را با متن یک پست از جفت می کند 91 موبایل.

پس برای مهار این موضوع چه باید کرد؟ در بیانیه‌ای، گوگل این هزینه را به ناشران داده است و به روند موجود این شرکت برای حذف قانونی اشاره می‌کند. به گفته این شرکت، این راه حل اصلی برای جستجوی گوگل، کشف و داستان های وب است.

استوری‌های وب برای بازتاب آثار اصلی طراحی شده‌اند و ما صاحبان حقوق را تشویق می‌کنیم که نقض حق نسخه‌برداری را گزارش کنند. اگر از محتوایی که حق نسخه‌برداری شخص دیگری را نقض می‌کند مطلع شویم، اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

– سخنگوی گوگل

علاوه بر این، Google پیچیدگی‌های مجوز حق نسخه‌برداری و نمونه‌های احتمالی استفاده منصفانه را برای ما ذکر کرد که می‌گوید اجرای خودکار در برابر نقض حق نسخه‌برداری را دشوار می‌کند. فراتر از آن، به ما گفته می‌شود که سیستم رتبه‌بندی صفحه این شرکت ارزش کمتری برای هرزنامه یا محتوای سرقت‌شده در سرتاسر Search و Discover قائل می‌شود، اگرچه به نظر نمی‌رسد که این مانع از نمایش داستان‌ها در چرخ فلک استوری‌های وب نمی‌شود.

وضعیت موجود، ناشران را تنها مسئول یافتن و گزارش موارد سرقت ادبی محتوای خود می‌داند. مشکل این است که هیچ راهی برای جلوگیری از ایجاد یک سایت مخرب جدید پس از حذف سایت قبلی وجود ندارد و به سازندگان وب اجازه می دهد تا یک بازی همیشگی ضربت زدن به مول را انجام دهند.

واضح است که مسئولیت این مشکل بر عهده Google است، زیرا الگوریتم‌های این شرکت تصمیم می‌گیرند چه چیزی در فید Discover هر فرد ظاهر شود یا نه. به استوری های وب باید همان چک هایی داده شود که نتایج جستجوی گوگل از نظر سرقت علمی آشکار دریافت می کنند. این به سادگی مضحک است که این از روز اول در قالب/محصول تعبیه نشده بود و گوگل هیچ قصدی برای رسیدگی به ریشه مشکل نشان نداده است.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: