Pixel Launcher در آماده سازی برای رایانه لوحی شبکه 6×5 به دست می آورد

از آخرین نسخه بتا اندروید 13، لانچر پیکسل اندازه شبکه بزرگتر و چند ترفند دیگر را قبل از عرضه تبلت پیکسل در سال آینده انتخاب کرده است.

امروزه در تلفن‌های Pixel، تنظیمات «کاغذ دیواری و سبک» به شما این امکان را می‌دهد که بزرگ یا کوچک بودن نمادهای صفحه اصلی خود را تنظیم کنید. این گزینه ها از بسیار بزرگ شبکه 2×2 تا یک شبکه 5×5 که در Pixel 6 Pro احساس راحتی می‌کند.

اما، همانطور که در Google I/O به اشتراک گذاشته شد، مجموعه Pixel در حال آماده شدن برای گسترش است تا در سال آینده یک تبلت مجهز به اندروید را نیز شامل شود. در حالی که یک شبکه 5×5 ممکن است در تلفن کمی متراکم به نظر برسد، برای استفاده در تبلت کمی کم است. برای توضیح آن، آخرین نسخه بتا اندروید 13، اندازه شبکه بزرگ‌تری را برای Pixel Launcher معرفی می‌کند که آن را تا 6×5 افزایش می‌دهد (یعنی شش ستون و پنج ردیف).

شبکه جدید 6×5 تنها زمانی فعال می شود که از دستگاهی استفاده می کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد، یا می توانید «کوچکترین عرض» را در گزینه های برنامه نویس اندروید به حداقل 600 dpi تغییر دهید. پس از فعال شدن، تغییرات زیادی در سراسر Pixel Launcher انجام می شود و آن را برای استفاده در تبلت بهینه می کند.

  • طرح‌بندی تبلت Pixel Launcher با یک نگاه

برای شروع، وقتی در حالت افقی نگه داشته می‌شود، نوار جستجوی Google دیگر ردیف خودش را ندارد، اما اکنون در سمت چپ برنامه‌های پین‌شده در hotseat شما قرار می‌گیرد. یکی دیگر از ترفندهای هیجان‌انگیز، مربوط به ناحیه At A Glance است که گوشه سمت چپ بالای صفحه اول شما را اشغال می‌کند. از آنجایی که فقط از مساحت 3×1 استفاده می کند، اکنون می توانید نمادها یا ویجت ها را در همان ردیف در یک نگاه داشته باشید.

«تنظیمات صفحه اصلی» برای راه‌انداز Pixel نیز کلید «اجازه چرخش صفحه اصلی» را حذف می‌کند و عنوان «جستجوی تلفنتان» را به «جستجوی رایانه لوحی خود» تغییر می‌دهد. در همین حال، در تنظیمات Wallpaper & style، دیگر گزینه ای برای اندازه شبکه برنامه خود پیدا نخواهید کرد. این نشان می دهد که دارندگان تبلت پیکسل تنها می توانند از شبکه جدید 6×5 استفاده کنند.

در کل، واضح‌تر از همیشه است که گوگل از اندروید 13 برای آماده‌سازی برای عرضه تبلت پیکسل در سال آینده استفاده می‌کند. بین پیشرفت‌های گسترده‌تر Android 12L و Android 13 و تغییرات خاص پیکسل که اکنون شاهد آن هستیم، تبلت Pixel به یک نسخه هیجان‌انگیز تبدیل می‌شود.

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: