Android 13 Beta 3 Hand-on: برترین ویژگی های جدید [Video]

آخرین پیش‌نمایش عمومی اندروید 13 با تعدادی بهینه‌سازی‌های جدید، کمی تنظیم، و برخی موارد اضافی ارائه شده است. برای اینکه فقط آنچه را که باید بدانید، به سراغ Android 13 Beta 3 رفته‌ایم.

از آنجایی که اکنون به خوبی وارد مرحله بتا اندروید 13 شده‌ایم، احتمالاً شاهد کاهش سرعت افزوده‌های جدید و عملکردهای شدید هستیم زیرا Google برخی از ویژگی‌های موجود را تکمیل می‌کند. با توجه به اینکه این یک ساخت اصلاح شده به جای یک بازسازی بزرگ است، انتظار تغییرات گسترده ای را نداشتیم زیرا بتا 3 نقطه عطف پایداری پلتفرم را به ارمغان می آورد. با این اوصاف، هنوز چیزهای جدیدی در اینجا وجود دارد که باید در آنها غواصی کرد.

ویدیو – Android 13 Beta 3 Hand-on: برترین ویژگی های جدید!

برای ویدیوهای بیشتر در 9to5Google در YouTube مشترک شوید

پایداری پلت فرم

این دقیقاً رویارویی با کاربر نیست، اما در ماه‌های آینده که اندروید 13 به شکلی پایدار وارد می‌شود، بر اکثر دارندگان پیکسل و اندروید تأثیر خواهد گذاشت. ثبات پلتفرم به این معنی است که Android 13 Beta 3 شامل رفتارهای سیستم و API های نهایی شده است. در واقع این بدان معنی است که توسعه دهندگان برنامه اندروید می توانند آزمایش نهایی سازگاری را برای برنامه ها، SDK ها و کتابخانه ها آغاز کنند. علاوه بر این، اکنون برنامه‌های بیشتری در کانال‌های آلفا و بتا قرار می‌گیرند تا برای انتشار پایدار اندروید 13 آماده شوند.

بنابراین، در حالی که ممکن است در ابتدا متوجه چیزی نشوید، ممکن است برنامه‌های بیشتری را مشاهده کنید که از برخی از عملکردهای اصلی که قبلاً در فرآیند پیش‌نمایش و بتا برنامه‌نویس Android 13 اضافه شده‌اند، استفاده می‌کنند.

جستجوی دستگاه جهانی برمی‌گردد و جستجوی وب را اضافه می‌کند

یکی از ناراحتی‌های اصلی در نسخه قبلی اندروید 13 بتا، حذف جستجوی جهانی دستگاه بود. در اندروید 13 بتا 3، این مورد بازگشته و کاملاً کاربردی است. این همه چیز نیست، زیرا شامل برخی از ترفندهای جدید مانند توانایی جستجو در وب برای هر یک از سؤالات شما و همچنین تمیز کردن فضای ذخیره سازی در دستگاه شما می شود.

تعدادی ترفند دقیق دیگر در اینجا وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند زیرا می توانید به سرعت در تعدادی از برنامه های از پیش نصب شده مستقیماً از نوار جستجوی Pixel Launcher جستجو کنید. درخواستی را وارد کنید و می‌توانید یک اقدام سریع فردی را برای جستجو در Google، YouTube، Maps، Play Store یا تنظیمات روی دستگاه انتخاب کنید. این مطمئناً در مقایسه با نیاز به باز کردن هر یک از این برنامه ها به صورت جداگانه و پرش به نوار جستجو یا وارد شدن به یک فیلد جستجو، در زمان صرفه جویی می کند.

رابط کاربری جدید ثبت اثر انگشت

راه‌اندازی اثر انگشت یا رابط کاربری ثبت‌نام در Android 13 Beta 3 کمی تنظیم شده است تا دستگاه‌های دارای اسکنرهای درون‌نمایش را بهتر در خود جای دهد. در حال حاضر، این تنها به پیکسل 6 و 6 پرو محدود شده است، اما این تغییر احتمالاً برای اطمینان از اینکه سری‌های Pixel 6a و Pixel 7 آینده روند ثبت بیومتریک یکپارچه‌تری دارند، اعمال شده است.

هنگام افزودن اثر انگشت جدید در Android 13، نشانه‌های بصری واضح‌تری دریافت می‌کنید که به شما کمک می‌کند انگشت خود را بهتر ثبت کنید و انتهای یا لبه‌ها را اضافه کنید. در اندروید 12، در حال حاضر از یک پیام متنی در کنار براکت های راهنما استفاده می شود که در واقع با فشار دادن انگشت روی صفحه نمایش، کاملاً قابل مشاهده نیستند.

ایجاد این تغییر در بخش ثبت نام اثر انگشت در اندروید 13 می‌تواند مزایای عمده‌ای برای سری‌های Pixel 7 آینده داشته باشد و همچنین می‌تواند به افرادی که در گوشی‌های سری Pixel 6 فعلی خود مشکل دارند کمک کند و از زمان‌های بازگشایی بهتر هنگام استفاده از روش جدید قفل اطمینان حاصل کند. متأسفانه، هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا به کسانی که در حال حاضر از مشکلات اثر انگشت در سری پیکسل 6 رنج می برند کمک می کند یا خیر.

نوار پیمایش حرکتی بزرگتر

نوار پیمایش حرکتی بزرگتر اندروید 13 بتا 3 دستی

اگرچه یک تغییر ظاهری جزئی است، نوار ناوبری ژست‌های حرکتی در اندروید 13 بتا 3 به‌روزرسانی شده است تا نسبت به قبل برجسته‌تر و برجسته‌تر باشد. این در واقع اولین تغییر در نوار ناوبری از زمانی است که برای اولین بار در اندروید 10 معرفی شد. روش های ناوبری سه دکمه ای و دو دکمه ای قبلی به طور پیوسته کنار گذاشته شده اند زیرا Google به طور کامل بر روی ژست های حرکتی با تمام دستگاه های جدید تمرکز می کند.

به‌روزرسانی نشان می‌دهد که «قرص» ناوبری ضخیم‌تر و گسترده‌تر می‌شود. به نظر می‌رسد گوگل از نوار ناوبری iOS تقلید می‌کند، که با توجه به اینکه اپل از زمان معرفی iPhone X به هدایت ناوبری مبتنی بر حرکت در تلفن‌های هوشمند کمک کرده است، بسیار منطقی است.

این تغییر مطلقاً هیچ تأثیری بر قابلیت استفاده ندارد، اما مطمئناً به بهبود دید برای کسانی که تغییر را از iOS انجام داده اند یا از دستگاه اندرویدی دیگری که ممکن است از یک روش ناوبری جایگزین استفاده کند، کمک می کند.

ترفندهای جزئی در پخش کننده رسانه

رابط کاربری مدیا پلیر اندروید 13 بتا 3 را به صورت دستی تغییر می دهد

وسواس گوگل با پخش کننده رسانه در اندروید با تغییرات بیشتر ادامه دارد. ترفندهای قبلی که تا حدودی بی‌جا به نظر می‌رسیدند، با اندروید 13 بتا 3 اصلاح شدند. هنگام استفاده از دکمه‌های پرش/به جلو یا پخش/مکث از صفحه قفل یا پخش‌کننده رسانه سایه اعلان، فوراً متوجه خواهید شد که این دکمه‌ها کوچک‌تر و فشرده‌تر هستند. نسبت به نسخه بتا 2

آیا این یک بار دیگر در بتا 4 و بعد از آن تغییر خواهد کرد؟ این احتمال وجود دارد که می تواند، به این معنی که غیرممکن است که کاملاً رد شود. گفته می شود، بدون توجه زیاد به پخش کننده رسانه، پیش نمایش اندروید نخواهد بود.

تغییرات متفرقه و تنظیم UI

برخی تنظیمات اضافه شده به Android 13 Beta 3 وجود دارد که قابل توجه هستند اما در صورت مشاهده بر قابلیت استفاده دستگاه تأثیری نمی گذارند. یک مثال از این، معرفی دکمه‌های قرص‌شکل بیشتری در بخش‌های منوی تنظیمات است. این بدون شک به دید کمک می کند، اما هیچ عملکرد اضافه ای ارائه نمی دهد.

کاهش ویژگی پیکسل اخیر ژوئن، یک هشدار چراغ قوه به ویجت در یک نگاه اضافه کرد. با این حال، برای بسیاری که از آخرین نسخه پایدار اندروید 12 استفاده می‌کنند، فعال نیست. اگر از اندروید 13 بتا 3 استفاده می‌کنید، به نظر می‌رسد این گزینه برای بسیاری (اما نه همه) از قبل فعال است و می‌توان آن را در قسمت‌های عمیق‌تر فعال یا غیرفعال کرد. تنظیمات نگاه

متأسفانه، گزینه جفت سریع نیز در این به‌روزرسانی از منوی «تنظیمات اتصال» حذف شده است. خوشبختانه، این کار به جز فعال کردن یا غیرفعال کردن اسکن محلی برای دستگاه‌های دارای ویژگی جفت سریع Google کمک زیادی نکرد.

Android 13 Beta 3: ویژگی جدید مورد علاقه شما چیست؟

این یک بررسی عملی از همه چیزهای جدید در Android 13 Beta 3 است. وقتی با پیش نمایش های توسعه دهنده ترکیب شود، چیزهای جدیدی برای باز کردن بسته بندی وجود دارد. با این حال، این فهرست کوتاه شامل تمام ویژگی‌های برتر کاربر است که تاکنون پیدا کرده‌ایم.

بدون شک، ترفندها و جابجایی‌های کوچک بیشتری ممکن است از بین بروند، و در روزها و هفته‌های آینده شاهد ظاهر شدن گزینه‌های پنهان خواهیم بود. ما احتمالاً به بررسی عمیق‌تری در مورد تک تک موارد اضافه شده خواهیم پرداخت، از جمله برخی از ویژگی‌هایی که برای عملیاتی شدن کامل در نمای کلی خود، با انتشار کامل اندروید 13، نیازمند کمی کار هستند.

ویژگی یا ویژگی های جدید مورد علاقه شما چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: