بیش از 50000 نمونه از فعالیت DRAGONBRIDGE در سال 2022 مختل شد

ماموریت گروه تحلیل تهدید (TAG) درک و مقابله با تهدیدات جدی، از جمله بازیگرانی که در عملیات اطلاعاتی هماهنگ (IO) دخیل هستند، است. امروز، در ارتباط با انتشار بولتن TAG، ما در حال به اشتراک گذاشتن بینش سالانه بررسی سال 2022 در مورد DRAGONBRIDGE، پرکارترین آهنگ‌های TAG بازیگر IO هستیم. DRAGONBRIDGE، همچنین به عنوان “اژدهای اسپموفلاژ” شناخته می شود، یک شبکه نفوذ هرزنامه است که به چین مرتبط است و در سراسر کشور حضور دارد. چندگانه بستر، زمینه.

بیشتر فعالیت‌های DRAGONBRIDGE محتوایی با کیفیت پایین و بدون پیام سیاسی است که در بسیاری از کانال‌ها و وبلاگ‌ها پراکنده شده است. با این حال، بخش کوچکی از حساب‌های DRAGONBRIDGE نیز درباره رویدادهای جاری با پیام‌هایی که دیدگاه‌های طرفدار چین را تحریک می‌کنند، پست می‌کنند. روایت‌های DRAGONBRIDGE در سال 2022 طیف گسترده‌ای از موضوعات خبری را شامل می‌شد – از پاسخ چین به کووید-19 به جنگ در اوکراین – و شامل حجم بالاتری از محتوای انتقادی از ایالات متحده بود. این بازیگر در درجه اول چینی زبانان را هدف قرار داده است، اما برخی از روایت ها به زبان انگلیسی و زبان های دیگر بود.

در سال 2022، Google بیش از 50000 نمونه از فعالیت DRAGONBRIDGE را در سراسر YouTube، Blogger، و AdSense مختل کرد که نشان‌دهنده تمرکز مداوم ما بر این بازیگر و موفقیت در افزایش تلاش‌های شناسایی ما در محصولات Google است. ما بیش از 100000 حساب DRAGONBRIDGE را در طول عمر شبکه IO فسخ کرده ایم. DRAGONBRIDGE با وجود مقیاس و تولید محتوای فراوان، عملاً هیچ تعامل ارگانیکی از بینندگان واقعی به دست نیاورد – در سال 2022، اکثر کانال‌های DRAGONBRIDGE هنگامی که Google آنها را مختل کرد، 0 مشترک داشتند و بیش از 80٪ از ویدیوهای DRAGONBRIDGE کمتر از 100 بازدید داشتند. تعامل برای وبلاگ‌های DRAGONBRIDGE در Blogger نیز کم بود و تقریباً 95٪ برای وبلاگ‌هایی که در دسامبر خاتمه یافتند، 10 بازدید یا کمتر دریافت کردند.

مطالب پیشنهادی  باز کردن پتانسیل فناوری برای حمایت از سلامت

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور