Google Doodle از کیوشی کورومیا، فعال حقوق همجنس‌گرایان تقدیر می‌کند

در ادامه جشن ماه غرور شرکت، جدیدترین Google Doodle از کیوشی کورومیا، یک فعال ژاپنی آمریکایی برای حقوق مدنی و آزادی همجنسگرایان تقدیر می کند.

کیوشی کورومیا در 9 می 1943 در وایومینگ به دنیا آمد، اگرچه خانه خانواده او در کالیفرنیا بود. در آن زمان، تنش‌ها بین ژاپن و آمریکا بالا بود و ایالات متحده ژاپنی‌های تبار را در اردوگاه‌های اسارت در سراسر کشور قرار داد. به این ترتیب، کورومیا در داخل اردوگاه تمرکز کوهستان قلب متولد شد.

کورومیا پس از زندگی در ساحل غربی برای بیشتر عمر خود، از سال 1961 به شرق ایالات متحده نقل مکان کرد تا در دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کند. در آنجا، کورومیا احساس کرد که باید به عنوان یک فعال هم برای حقوق بشر و هم برای تلاش های ضدجنگ درگیر شود. در میان دیگر رویدادهای اعتراضی، سال بعد، او در تحصن های کنگره برای برابری نژادی در غذاخوری ها در مریلند شرکت کرد.

در سال 1963، کیوشی کورومیا این افتخار را داشت که در سخنرانی دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور “من یک رویا دارم” حضور داشته باشد و به مرور زمان کورومیا یکی از دستیاران دکتر کینگ شد.

کورومیا به طور رسمی در سال 1965، در اولین “یادآوری سالانه”، اعتراضی سالانه با استفاده از تابلوهایی برای یادآوری حقوقی که جامعه همجنس‌گرایان به سادگی از آن برخوردار نبود، به عنوان همجنس‌گرا ظاهر شد. چهار سال بعد، پس از شورش های استون وال، کیوشی کورومیا به تأسیس جبهه آزادی همجنس گرایان کمک کرد، گروهی که قرار بود به مردان کمک کند تا با تنهایی ناشی از داشتن هویت جنسی متفاوت کنار بیایند.

مطالب پیشنهادی  OnePlus اولین به‌روزرسانی‌های بتا اندروید 13 را باز می‌کند

کورومیا دهه‌ها پس از آن به فعالیت‌های خود ادامه داد، از جمله افزایش آگاهی عمومی در مورد همه‌گیری ایدز در دهه 80 تا اواخر دهه 90. کیوشی کورومیا در 10 می 2000 در سن 57 سالگی به دلیل عوارض ناشی از سرطان درگذشت.

برای اینکه نگاهی عمیق‌تر به زندگی کورومیا داشته باشید، حتماً نمایشگاه ویژه بنیاد Heart Mountain Wyoming در Google Arts & Culture را ببینید که شامل تصاویری از خود مرد است.

Google Doodle به افتخار کیوشی کورومیا، ساختمانی در شهر را به تصویر می‌کشد که با نقاشی دیواری از Kuromiya نقاشی شده است. در تصویری در سمت چپ، می‌توانید اعتراضی را در مقابل تالار استقلال فیلادلفیا ببینید، در حالی که سمت راست یک تلفن و پرچم پراگرس پراید را نشان می‌دهد. در مورد اینکه چرا گوگل این روز را برای گرامیداشت این فعال محترم انتخاب کرد، کیوشی کورومیا در تاریخ 4 ژوئن 2019 به دیوار افتخار ملی LGBTQ معرفی شد.

Google Doodles بیشتر:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور