کوین مورکو از CoinMetro رمزگشایی Crypto

SergeenkovAndrey Sergeenkov

تحلیلگر ارزهای رمزنگاری شده. بنیانگذار و ویراستار در btcpeers.com

< / div>

بعد از اولین مبادله نظیر به نظیر بیش از 11 سال پیش ، بسیاری در رمزنگاری و بلاکچین تغییر کرده است. بیت کوین مارکت اولین سطح شیب دار ابتدایی بود که به علاقه مندان اولیه بیت کوین امکان مبادله سکه را می داد. در آن زمان سکه دیگری تصور نشده بود. با این وجود ، زمینه ای برای صحنه ارز رمزنگاری شده فراهم شد تا توسعه ، تکامل و پاسخگویی به تقاضاهای روزافزون بازرگانان و سرمایه گذاران امروزی فراهم شود.

در سال 2020 ، بیش از 400 صرافی تاجر وجود دارد. می تواند یکی را انتخاب کند. از این میان ، مبادلات مختلف مسیرهای مختلفی را در زمینه رعایت ، ظرافت و پشتیبانی رمزها طی می کنند. بیش از حد ، مبادلات ارزهای رمزنگاری شده می توانند یکی از سه شکل متمرکز ، غیرمتمرکز و ترکیبی را داشته باشند. مورد دوم جنبه هایی از رمپ های رمزنگاری متمرکز و غیرمتمرکز را در اختیار شما قرار می دهد و محصولی را به بازار عرضه می کند که مورد توجه برخی از بازرگانان قرار می گیرد.

مبادلات غیرمتمرکز یک گزینه است. بیشتر آنها از بلاکچین به عنوان لایه پایه ای استفاده می کنند که معاملات بدون واسطه انجام می شود. تاجر کنترل وجوه خود را حفظ می کند و کلیه نقل و انتقالات کاملاً نظیر به نظیر است.

CoinMetro یک مبادله متمرکز در استونی است. رمز اصلی آن XCM است که توسط کوین مورکو ، مدیر عامل سابق و بنیانگذار FXPIG ، کارگزار تنظیم شده FX تأسیس شده است. این صرافی از تجارت نقطه ای و مارجین و چندین وسیله سرمایه گذاری از جمله Trade Mirror (TraM) پشتیبانی می کند. CoinMetro اکنون در اتحادیه اروپا مجوز دارد و در Fincen در ایالات متحده و AUSTRAC در استرالیا ثبت نام کرده است. فکر می کند برای فرزندخواندگی لازم است.

آندری سرگنکوف: اکثر مردم در مورد چیزهای مختلف گیج هستند. رمزنگاری یکی از آنهاست. ما دولت ها ، نهادهای نظارتی داریم و همه در حال سرکوب ریل ها و مجازات مبتکران بلاکچین هستند. اما اینجا هستیم چرا رمزنگاری خاص است و چه چیزی شما را به سمت راه اندازی CoinMetro سوق داد؟

کوین مورکو: مقررات مدرن در بازارهای مالی بر اساس یک سیستم اعتماد ساخته شده است. نظارت نظارتی ، واسطه ها ، اصل 4 چشم ، متولیان ، کل زیرساخت های موجود در تلاش برای ایجاد یک لایه اعتماد به طوری که هیچ یک از نقاط خرابی وجود ندارد. آنچه ما ثابت کردیم این است که این سیستم دارای نقص است و دلیل اصلی نقص آن ، انسان است. ما به عنوان انسان ضعیف ترین حلقه هستیم. رمزنگاری به معنای گسترده خاص است زیرا آن و فناوری زیربنایی آن به ما این امکان را می دهد که عنصر انسانی را از معادله حذف کرده و بنابراین تعداد زیادی از مشکلات مربوطه را که از ابتدای تأسیس آن گریبان سیستم مالی را گرفته اند ، اصلاح کنیم. و چرا CoinMetro؟ من مدت طولانی در امور مالی خرده فروشی بوده ام. و یک چیز هرگز تغییر نمی کند. معامله گران خرده فروشی و مشتریان خرده فروشی همیشه کمبود دارند. آنها برای خدمات مشابه بیشتر از همتایان سازمانی خود دریافت می شوند ، به آنها دسترسی به ابزارهای مشابه نهادهای دیگر داده نمی شود ، آنها مجبور به کار با چندین ارائه دهنده خدمات برای رسیدگی به وظایف ساده هستند. و بیش از هر چیز تجربه UX یا کاربر مالی خرده فروشی بسیار وحشتناک بوده و بوده است. چشم انداز ما این است که ما آینده امور مالی هستیم. و ما در این زمینه فقط CoinMetro نیستیم ، بلکه همه هستند ، ما احساس می کنیم که جهان در یک نقطه اساسی قرار دارد ، در آستانه تغییر روش کار بازارهای مالی و نحوه تعریف آنها در 100 سال آینده. حداقل چیزهایی هیجان انگیز است. به همین دلیل CoinMetro است.

آندری سرگنکوف: اکنون بیش از 400 مبادله ارز رمزنگاری شده وجود دارد ، به نظر شما چرا CoinMetro شانس دارد؟ چرا الان؟

کوین مورکو: من کمی از این را قبلاً لمس کردم. این همیشه یکی از اولین س inالات هر مصاحبه ای است که من پس از راه اندازی اولین شرکت fintech خود در اوایل سال 2008 داده ام. من همان جوابی را که همیشه به شما می دهم به شما می دهم … اگر به عنوان یک کارآفرین ، تصمیم به ایجاد یک شرکت جدید بگیرید این واقعیت وجود دارد که رقابت در بازار وجود دارد … شما قبلاً شکست خورده اید. دانستن رقابت شما مهم است اما شناختن مشتریان و خواسته های آنها هنوز اهمیت بیشتری دارد. س counterال من این است که ، اگر 400 مشاغل دیگر در همان بازار وجود داشته باشند و بازار هنوز نابالغ باشد و زیر نظر گرفته شود ، آنها چه اشتباهی انجام می دهند و چگونه می توانم از این سرمایه استفاده کنم و خدمات بهتری برای مشتریان خود ارائه دهم؟

CoinMetro از این باور شروع شد که بازار در مسیر اشتباهی حرکت می کند. ما احساس می کنیم که بازار خرده فروشی هرچند مهمتر از پسر عموی سازمانی آن است و بازار رمزنگاری کنونی را به عنوان اینترنت قبل از AOL در اواسط دهه 90 می بینیم. UI بد ، حتی UX بدتر. وقتی مشتری ها احساس می کنند نمی توانند از سرویسی استفاده کنند زیرا آن را درک نمی کنند ، این یک مشکل UX است. AOL این مسئله را برای اینترنت در روزهای ابتدایی حل کرد و CoinMetro در تلاش است تا این مسئله را برای رمزنگاری ، توکن سازی و DLT گسترده تر در بازار مالی حل کند.

آندری سرگنکوف: چه ابتکارات CoinMetro را روی میز می آورد؟

کوین مورکو: < / strong> ما اخیراً یک بازار اوراق بهادار دیجیتال را در پشت مجوز Sandbox که از سازمان بازار سرمایه در مونته نگرو دریافت کردیم ، راه اندازی کردیم. با این کار ما با یک شرکت دیگر به نام ignium مشارکت کردیم که یک CSD یا سپرده گذاری اوراق بهادار مرکزی را با استفاده از فناوری DLT ساخت. با هم ما اولین صدور اوراق بهادار دیجیتال پایان به پایان جهان را راه اندازی کردیم که به این معنی است که در این مورد اوراق بهادار دیجیتال را منتشر کردیم ، آن را برای فروش اولیه قرار دادیم و خیلی زود آن را توزیع می کنیم و یک بازار ثانویه برای دارایی گفته شده ، و بله درها برای سرمایه گذاران خرده فروشی در سراسر جهان باز است.

خیلی زود ، در تاریخ 30 این ماه ، CoinMetro با استفاده از همین بستر ، انتشار اوراق قرضه خود را راه اندازی می کند. این چیزی است که ما از زمان ICO در سال 2017 پس از آن کار کرده ایم. این یک گام عظیم به جلو است و یکی از راه حل های کاملاً نوآورانه ای را نشان می دهد که DLT می تواند برای حل مشکلات دنیای واقعی ارائه دهد ، به ویژه ناتوانی در عبور آزادانه سرمایه از مرز و برای سرمایه گذاران و صادر کنندگان برای اتصال.

این واقعاً نوک کوه یخ برای CoinMetro است. ما قبلاً برخی از بهترین فناوری های تجارت رمزنگاری خرده فروشی را در صنعت ایجاد کرده ایم ، مانند سیستم عامل مبادله ، که ده ها ویژگی دارد که در هیچ جای دیگر نمی توانید پیدا کنید ، سیستم عامل حاشیه ما و سیستم منحصر به فرد تجارت کپی که TraM نامیده می شود. با رمپ مستقیم و خاموش فیات به یورو از طریق SEPA Instant ، با GBP از طریق Faster Payments و با دلار آمریکا از طریق ACH فوری ، ما در حال ساخت تجربه کاربری بهتری از پشت در یک تجارت سازگار و دارای مجوز هستیم.

آندری سرگنکوف: اکنون این ترس وجود دارد که نهادهای نظارتی ایالات متحده از نزدیک فضا را کنترل کرده و آماده حمله باشند. برخی از شرکتها در ایالات متحده نیز با استناد به عدم وضوح ، قصد دور شدن دارند … در وضعیت فعلی ، شما فکر می کنید مهمترین دلایل کاهش سرعت استفاده از ارزهای رمزپایه چیست؟

< strong> کوین مورکو: اگر مبادله رمزنگاری ، ارائه دهنده کیف پول ، DEX یا هر مشاغل دیگری هستید که پول یا دارایی خود را به صورت دیجیتال یا غیر از این از شخص ثالث جابجا می کند و تجارت خود را در کشوری که مقررات نظارتی آن است انجام می دهید وضوح پیش شرط موفقیت آینده شما بود ، خوب ، به دنیای واقعی خوش آمدید ، نام من کوین است ، از دیدار شما خوشحالم. اگر در مقرراترین کشور در سطح کره زمین خرید کرده اید و اکنون احساس می کنید باید از آن خارج شوید ، احتمالاً به یک درس تاریخ و یادآوری اینکه گوگل دوست شماست نیاز دارید. من معتقدم مقررات یا عدم وضوح تصویب را کند می کند ، در واقع کاملاً برعکس است. مقررات هوشمند و شفاف استانداردهایی را برای محافظت از مشاغل و کاربران نهایی آنها ایجاد می کند. و مقررات مالی در اینجا موجود است و عبور از رمزنگاری نسبتاً واضح است. این اعتماد به نفس ایجاد می کند و به بازیکنان بزرگتر اجازه می دهد وارد بازار شوند. به اخبار اخیر پیرامون شرکتهای بزرگی که بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه می کنند یا پی پال وارد مرحله جدید می شود نگاه کنید. به دلیل عدم تمایل شرکت کنندگان به تعامل با بازار به دلیل عدم نظارت نظارتی ، هیچ یک از این موارد قبلاً امکان پذیر نبود. داشتن وضوح خوب است اما هر کسی که در بازارهای مالی تجربه داشته باشد می فهمد که وضوح معمولاً چیزی نیست که شما به خصوص در یک بازار نوپا امیدوار باشید.

از دیدگاه کاربر ، یک چیز کاهش استفاده از فرزندخواندگی است. تجربه ی کاربر. منحنی یادگیری برای درگیر شدن در بازار رمزنگاری بسیار زیاد است. همانطور که قبلاً گفتم این شبیه اینترنت شماره گیری قبل از سال 1995 است. اگر علاقه مند نبودید ، در شبکه نبودید.

آندره سرگنکوف: رئیس CFTC اخیراً گفت DeFi انقلابی است و می تواند به اقتصاد جهانی کمک کند ، فکر می کنید او درست می گوید؟ < p class = "paragraph"> کوین مورکو: به شکل فعلی … نه امور مالی تمرکززدایی خواهد کرد. بدون شک در مورد آن. با این حال آنها در مورد کشاورزی محصول یا نشانه های غذا یا قالیچه صحبت نخواهند کرد. مانند دیوانگی ICO ، DeFi در هسته اصلی خود انقلابی است. مورد اول تأمین سرمایه در سطح جهانی برای شرکتهای متوسط ​​و متوسط ​​آسان بود ، اثبات این که نقدشوندگی بلااستفاده در کیف پول سرمایه گذاران خرده فروشی پنهان است و مورد بعدی ثابت کرده است که می توان سیستمهایی ایجاد کرد که بتواند فرصتهای بازدهی را برای افراد ایجاد کند و دسترسی به این فرصتها باید محدود نشده باشد با گفتن این که مانند حباب ICO ، حباب فعلی DeFi نیز خواهد ترکید ، اما در پشت پاپ شروع به دیدن سازوکار غیر متمرکز بالغ و مقیاس پذیرتری خواهیم کرد که امکان ایجاد وسایل نقلیه با درآمد غیرفعال با ثبات و قابل دسترسی برای توده مردم را فراهم می کند. پرجمعیت

آندری سرگنکوف: استونی جز among اولین کشورهایی است که دستورالعمل های رمزنگاری را ارائه می دهد و همان جایی است که شما انتخاب کردید. با توجه به تجربیات خود در زمینه مقررات ، انطباق ، مدیریت ریسک و فناوری اطلاعات ، آیا عدم وضوح نظارتی مانع بزرگی برای رمزنگاری در سال 2020 است؟

کوین مورکو : نه در سال 2017 من در لندن در مورد نقشه راه تنظیم مقررات صحبت کردم و برخی از آن خندیدند. آنچه گفتم واقعیت نیست. متخصصان مدرسه قدیمی نوشته های روی دیوار را دیدند. وضوح یک هدف عالی است ، اما کاری که ما در اینجا انجام می دهیم ایجاد سیستم های جدید تحویل دارایی و دیجیتالی کردن انواع دارایی های موجود است. مردم بیش از حد پیچیده هستند که رمزنگاری چیست و در نتیجه آنها انتظار قوانین جدید و مقررات جدید را دارند که در واقع به آنها نیازی نیست. ممکن است مقررات قدیمی اعطا شده نیاز به تعدیل داشته باشد و ممکن است با توجه به فناوری جدید ، محدودیت ها و نظارت های قدیمی کاهش یابد ، اما این همیشه چیزی است که در پس تغییرات گسترده بازار اتفاق می افتد. ما این امر را در دهه 90 و هنگامی که بازارها غیرمادی بودند ، مشاهده کردیم و اکنون با دیجیتالی شدن بازارها شاهد آن هستیم.

آندری سرگنکوف: نگرانی های معتبری در مورد نحوه کار صرافی های ارزهای رمزپایه وجود دارد. همین اواخر ، OKEx برداشت سکه را به حالت تعلیق درآورد و باعث واکنش شدید شود. پیش از این ، بنیانگذار QuadrigaCX با استفاده از کلیدهای خصوصی که سکه های بیش از 180 میلیون دلار در اختیار شما قرار گرفته است … آیا شما از اقداماتی که تنظیم کنندگان ژاپن مجبور می کنند مبادلات ارزهای رمزپایه را مجبور به ثبت نام کنند پشتیبانی می کنید؟

کوین مورکو: 100٪ موافق. در حالی که برخی می توانند نظم و نظارت را مانعی تلقی کنند ، تنظیم پروتکل های روشن ، برنامه کفایت سرمایه ، صندوق های بیمه و سایر استانداردهای نظارتی به بلوغ بازار اساسی کمک می کند. با توجه به همان مالک صرافی ، من می توانم توانایی دیدن و به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به هک ها و مسائل امنیتی را که در صرافی های دیگر اتفاق می افتد ، برای اطمینان از اینکه کل صنعت از اشتباهات جمعی ما یاد می گیرد ، به اشتراک بگذارم. در حال حاضر این امر واقعاً ممکن نیست ، زیرا دیگر تمایلی از سوی سایر بازیگران در بازار برای انجام آن وجود ندارد و هیچ نهاد نظارتی چنین شرایطی را تعیین نمی کند. اگر می خواهیم این بازار رشد کند ، کاملاً به ساختار نیاز داریم و بازار ثابت کرده است که قادر به ارائه این ساختار بدون نظارت نیست.

آندره سرگنکوف: در مورد نگرانی ها ، گفته می شود که مبادلات ارزهای رمزنگاری شده اردک نشسته و اهداف نرم برای هکرها است … اگر میلیاردها میلیارد دلار از دست ندهند ، میلیون ها نفر از دست می دهند هک ، CoinMetro برای تمایز دادن خود چه کاری انجام می دهد؟ آیا فکر می کنید کاربران حق دارند به DEX هایی مانند Uniswap مهاجرت کنند؟

کوین مورکو: همه چیز در مورد پروتکل ها است. تنظیم آنها ، پیروی از آنها ، و اصلاح آنها در حالت پرواز در صورت لزوم. بیشتر افراد تصور می کنند که هک توسط شخصی ناشناس در پشت ده صفحه نمایش انجام می شود و با ورود به م institutionsسسات بزرگ و زیرساخت های آنها به سرعت سوییچ می کند و کد ناصواب را تایپ می کند. خوب این چیزی نیست که معمولاً اتفاق می افتد. بیشتر “هک ها” با استفاده از تکنیک های مهندسی اجتماعی انجام می شود ، جایی که کسی شخص دیگری را ترغیب می کند تا اطلاعات لازم برای دسترسی به یک سیستم را به او بدهد. به گفته مدیر عامل ، شخصاً شخص دیگری را جعل می کند و از کارمندی می خواهد که به او یک رمزعبور ، کلید یا به راحتی دارایی ها را به مقصد جدیدی منتقل کند. همه مواردی که به نظر می رسد ایمیل مدیر عامل ، شماره تلفن یا برخی از شناسه های دیگر جعلی یا جعلی است.

CoinMetro تلاش زیادی را برای اطمینان از ما محافظت کرده است ، مانند اکثر صرافی های منظم و منظم. آنچه که مردم نمی توانند ببینند این است که اگر یک صرافی خوب و منظم هک شود ، آنها به طور معمول مالکیت خود را در اختیار می گیرند و خسارات را پوشش می دهند. چرا؟ در برخی موارد به دلیل نیاز قانونی ، اما در بیشتر موارد آنها برای ادامه فعالیت خود نیاز به ادامه کار دارند و این کار را انجام می دهند. در حالی که هک های CEX اتفاق می افتد ، حمله های فیشینگ و فیشینگ نیزه ای به کیف پول های دیجیتال متصل به DEX ها انجام می شود. و من حدس می زنم که میزان وقوع و ارزش کل آن هک ها در ارتباط با افزایش اخیر حجم DEX در حال افزایش است. در دنیای سنتی سارقان بانک بانک ها را سرقت می کنند ، زیرا خوب ، جایی است که پول در آن قرار دارد … اما خانه ها و مشاغل مردم هنوز با سرعتی نگران کننده سرقت می شوند ، همان تشبیه در رمزنگاری کار می کند. واقعیت این است که اکثر افرادی که به رمزنگاری دسترسی پیدا می کنند ، روند درک فنآوری کافی برای نگه داشتن کلیدهای خود را نخواهند دید و بسیاری از افرادی که تلاش می کنند قربانی نوعی حمله شوند ، و چه اتفاقی برای کیف پول شخصی آنها بیفتد ، می آیند تا دوباره آنها را کامل کنیم؟ DEX که قصد داشتند به آن متصل شوند؟ احتمالا نه.

من فکر می کنم کاربران باید از هر فناوری که با آن احساس راحتی می کنند استفاده کنند ، به همین سادگی. برخی از کاربران مسیر DEX را می روند ، برخی دیگر مسیر CEX را طی می کنند و عده ای دیگر به دنبال یک روش ترکیبی هستند ، شاید کتاب های سفارش متمرکز با شهرک های غیرمتمرکز (P2P). من هیچ مشکلی با این روش نمی بینم ، همه گزینه ها موافقان و مخالفانی دارند. CoinMetro معتقد است که احتمالاً ترکیبی همان چیزی است که در آینده برای اکثر قریب به اتفاق کاربران با در نظر گرفتن AML و مسائل نظارتی گسترده تر با رویکرد غیرمتمرکز واقعی پیش بینی می شود. و بله … ما در حال حاضر روی این موضوع کار می کنیم.

آندری سرگنکوف: می توانید کمی درباره نقشه راه CoinMetro و اینکه چرا کاربران به رمز XCM نیاز دارند ، بگویید؟ کدام سکه ها و نشانه ها را می خواهید اضافه کنید؟ آیا ویژگی های دیگری غیر از TAM و Crypto ETF وجود دارد؟

کوین مورکو: ما نقشه های سه ماهه را برای جامعه خود منتشر می کنیم و یکی از شفاف ترین و گره خورده است جوامع تلگرام در رمزنگاری. من خودم هر جمعه یک AMA انجام می دهم و از قبل حتی قبل از راه اندازی شرکت این کار را انجام داده ام. نقشه راه فعلی ما تمرکز زیادی بر راه اندازی USD از طریق ACH فوری و سیم های داخلی در ایالات متحده دارد (گزینه های SWIFT مدت کوتاهی پس از آن راه اندازی می شوند) و راه اندازی CoinMetro Bond. ما همچنین در حال برنامه ریزی برخی از فرصت های بسیار جالب درآمد منفعل با سهام و وثیقه ای هستیم که به طور همزمان ارائه می شوند ، به این معنی که شما می توانید یک دارایی را برای وثیقه در حاشیه یا TraM ، در چندین دارایی در سراسر بورس از جمله رمز ابزار محلی ما XCM ، سهام کنید و استفاده کنید.

XCM به CoinMetro دامن می زند. ما در تمام کمیسیون های مبادله به XCM پرداخت می شویم و تمام XCM دریافتی را طاق می کنیم. ما همچنین یک پلت فرم جامع پاداش ایجاد کردیم که در آن کاربران می توانند تخفیف ، هزینه سازنده و دسترسی زودهنگام به انتشارات اولیه ، مانند CoinMetro Bond ، در بازار اوراق بهادار دیجیتال ما دریافت کنند. توکن های ما ثابت هستند و تقاضای رمز را با افزایش حجم مبادله مرتبط می کنند.

TraM مدتی است که خارج شده است و ETCF برای سال آینده برنامه ریزی شده است زیرا از زمان انتشار سفید تبلیغات اولیه ما ، برخی تغییرات نظارتی را مشاهده کرده ایم. بازار امنیت دیجیتال که من در مورد آن صحبت کردم ، تا کنون هیجان انگیزترین قطعه اکوسیستم برای شخص من است ، اما هنوز برنامه های زیادی وجود دارد که بدون شک لیست علاقه مندی های من با این شرکت رو به رشد خواهد بود.

آندری سرگنکوف: نظر شما در مورد سلامت بازار رمزنگاری چیست؟ آیا فکر می کنید بیت کوین برای 20 هزار دلار آماده است؟

کوین مورکو: بازار رمزنگاری هنوز نابالغ است. قیمت هنوز هم بیشتر تحت تأثیر اعتیاد به مواد مخدره است. ما در دو سال گذشته گام های بزرگی برداشته ایم و انتظار دارم در سال های آینده نیز گام های بزرگی برداریم. مالی سنتی از بین نمی رود اما منابع مالی جایگزین و دیجیتال سازی دوره جدیدی خواهد بود و نحوه شکل گیری ، کار و اداره بازارهای مالی را تغییر خواهد داد. بیت کوین همه چیز را شروع کرد و رهبر نقدینگی در زمان این مصاحبه است و بنابراین جایگاه خود را در بالای جدول حفظ می کند. نظریه اقتصادی به من می گوید با توجه به وقایع اخیر اقتصاد کلان که در سطح جهانی اتفاق افتاده اند ، دارایی کمیاب مورد تقاضا منجنیق خواهد شد. اما نظریه اقتصادی به یک دلیل نظریه است. من معتقدم بازار مصنوعی بیت کوین خیلی زود ایجاد شده است. زیربنای موردنظر هنوز ناپایدار است و همچنان اعتیاد به مواد مخدره ایجاد می کند و در نتیجه سود در حجم مصنوعی روند صعودی دارایی اساسی را محدود کرده است. ممکن است 20 هزار در کارت باشد اما من معتقدم که با توجه به قیمت هایی که قبلاً در اخبار پیرامون تصویب نهادی در مقیاس بزرگ وجود داشته و عدم اطمینان از انتخابات آینده ایالات متحده و سود احتمالی مقیاس بزرگ که ممکن است اتفاق بیفتد ، رشد قابل توجهی در کوتاه مدت مشاهده خواهد شد. باید انتخابات به چپ چرخید.

با گفتن این حرف هر سر صحبت کننده در رمزنگاری دوست دارد پیش بینی کند. من نمی کنم توصیه من این است که متنوع سازی کنید ، دقت کافی را انجام دهید و به اندازه کافی هوشمند باشید و تصمیم خود را بگیرید. در طولانی مدت بهتر است شرط بندی روی خودتان باشد و اشتباه داشته باشید تا اینکه دیگران را دنبال کنید و درست بگویید.