Google Messages رونوشت های صوتی و واکنش های کامل ایموجی را آماده می کند

ویژگی‌های آینده Google Messages به شما امکان می‌دهد رونوشت یادداشت‌های صوتی را بخوانید، با هر شکلک دلخواه به پیام‌ها واکنش نشان دهید و موارد دیگر.

درباره APK Insight: در این پست «APK Insight»، آخرین نسخه برنامه‌ای را که Google در Play Store آپلود کرده است، از حالت کامپایل خارج کرده‌ایم. وقتی این فایل‌ها (در مورد برنامه‌های اندروید، APK نامیده می‌شوند) را دکامپایل می‌کنیم، می‌توانیم خطوط مختلفی از کد را در آن اشاره به ویژگی‌های احتمالی آینده ببینیم. به خاطر داشته باشید که Google ممکن است هرگز این ویژگی‌ها را ارسال کند یا ندهد، و تفسیر ما از چیستی آنها ممکن است ناقص باشد. با این حال، ما سعی خواهیم کرد مواردی را که به اتمام نزدیک‌تر هستند فعال کنیم، تا به شما نشان دهیم در صورت ارسال، چگونه ظاهر خواهند شد. با در نظر گرفتن این موضوع، ادامه مطلب را بخوانید.


رونوشت پیام های صوتی

امروزه در Google Messages، صرف نظر از اینکه از طریق RCS یا SMS/MMS گپ می‌زنید، می‌توانید به لطف دکمه میکروفون موجود، یادداشت صوتی را ضبط کنید تا برای شخص دیگر ارسال شود.

با این حال، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که چنین ضبطی راه خوبی برای انتقال پیام شما نباشد. به عنوان مثال، صدا اغلب فشرده می شود، که گاهی اوقات شنیدن کلمات شما را سخت تر می کند، یا ممکن است گیرنده شما در جایی نباشد که بتواند به پیام گوش دهد.

برای کمک بیشتر در این شرایط، Google Messages در حال آماده سازی گزینه ای برای رونویسی یادداشت های صوتی ورودی است. در یکی از تکرارهای این ویژگی، پیام‌های جدید به‌طور خودکار هنگام دریافت رونویسی می‌شوند، در حالی که سبک دیگری که دیده‌ایم شامل ضربه زدن دستی روی دکمه «ترانویسی» است. در حال حاضر، به نظر نمی رسد که این ویژگی در دسترس باشد، اما تیم ما موفق شد آن را به صورت دستی فعال کند.

در آزمایش محدود ما، به نظر می‌رسد Google Messages رونوشت‌ها را بیشتر به درستی دریافت می‌کند، حتی به‌طور خودکار علائم نگارشی را بر اساس مکث‌ها و لحن صدای گوینده قرار می‌دهد. سرعت رونویسی تقریباً به اندازه تایپ صوتی دستیار Google در پیکسل 6 نیست، با تأخیر قابل توجه هنگام فشار دادن «ترانویسی» در ضبط 13 ثانیه‌ای.

وقتی صدای پیام صوتی واضح نیست یا گوش دادن گزینه ای نیست، رونوشت می تواند کمک کند. پیام‌های صوتی فقط در دستگاه شما رونویسی می‌شوند و محتوای رونوشت به Google ارسال نمی‌شود. در هر زمان در تنظیمات مدیریت کنید.

واکنش های کامل ایموجی

در سال 2020، Google Messages توانایی واکنش نشان دادن به پیام‌ها را ارائه کرد و با مجموعه‌ای از هفت ایموجی واکنشی شروع شد که کاملاً با آنچه اپل در iMessage ارائه می‌کند مطابقت دارد. از آن زمان تاکنون، واکنش‌ها در Google Message نسبتاً بدون تغییر باقی مانده است، و بزرگ‌ترین مورد اضافه‌شده، توانایی این برنامه برای «ترجمه» واکنش‌های iMessage است تا ارسال پیامک به دوستان صاحب آیفون شما کمتر آزاردهنده باشد.

گوگل اکنون به دنبال این است که واکنش ها را برای کسانی که از طریق RCS چت می کنند بسیار پویاتر کند. با استفاده از آخرین نسخه بتای Google Messages، یک ویژگی در حال انجام یافتیم که به شما امکان می دهد با آن واکنش نشان دهید. هر ایموجی در طراحی جدید، ایموجی انگشت شست با نمادی جایگزین شده است که «افزودن ایموجی» را نشان می‌دهد.

با زدن این دکمه لیست کامل ایموجی های موجود در گوشی اندرویدی شما نمایش داده می شود که هر کدام از آنها می تواند به عنوان واکنشی به یک پیام استفاده شود. بهتر از آن، این واکنش‌های ایموجی سفارشی حتی در حال حاضر بدون فعال کردن این ویژگی روی گیرنده کار می‌کنند، زیرا تیم ما قادر به ارسال واکنش‌های ایموجی‌های مختلف به یکدیگر بود.

در نهایت، Google Messages ممکن است در حال طراحی مجدد برای نمای گالری عکس خود باشد. در حال حاضر، این برنامه به شما یک شبکه اسکرول افقی از تصاویر و اسکرین شات های اخیرتان را ارائه می دهد تا به طور بالقوه به پیام خود پیوست کنید، همراه با گزینه ای برای گرفتن عکس در حال پرواز.

در طراحی جدیدی که تیم ما فعال کرده است، اکنون می‌توانید به صورت عمودی در میان عکس‌های خود پیمایش کنید، حتی با استفاده از قسمت بیشتری از صفحه در حین پیمایش، برای تجربه‌ای کم‌تر. دکمه قدیمی “گالری” با گزینه ای برای “Folders” جایگزین شده است که اساساً همان تجربه را ارائه می دهد. به طور کلی، طراحی مجدد گالری عکس Google Messages – به ویژه دکمه های حرکت شناور آن در گوشه – به خوبی با Material You مطابقت دارد.

با تشکر از JEB Decompiler، که برخی از حذف‌کننده‌های APK Insight از آن بهره می‌برند.

دیلان راسل به این مقاله کمک کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد پیام رسانی:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: