راهنمای چیست و نحوه استفاده از آن

باتری‌ها قبلاً در تلفن‌های ما بریده و خشک می‌شدند و تمام کارهای سنگین را برای تأمین انرژی دستگاه‌های ما انجام می‌دادند. در حال حاضر، SoC گوشی ما نقش بزرگی در تنظیم قدرت ایفا می کند تا بتوانیم عمر باتری را به حداکثر برسانیم. این راهنما کمی عمیق تر به نحوه عملکرد ویژگی Adaptive Battery Android و همچنین نحوه اطمینان از روشن بودن آن برای دستگاه خود می پردازد.

باتری تطبیقی ​​چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک تلفن در حال استفاده است، فقط برنامه روی صفحه نمایش نیست که عمر باتری گرانبهایی را مصرف می کند. فرآیندهای پس زمینه زیادی در دستگاه های مدرن اتفاق می افتد. به عنوان مثال، اکثر برنامه ها اطلاعات را به طور مداوم به عقب و جلو ارسال می کنند. علاوه بر این، فرآیندهای پس‌زمینه باید بدون پایان کار کنند تا دستگاه شما همانطور که انتظار می‌رود راه‌اندازی و کار کند.

تمام این فرآیندها برای تکمیل انرژی نیاز دارند. در حالی که برخی در مصرف بسیار کارآمدتر هستند، برخی دیگر مانند ردیابی موقعیت مکانی پس‌زمینه می‌توانند مقدار زیادی از قدرت شما را اشغال کنند. بدون تنظیم، متوجه تفاوت بزرگی بین باتری بهینه شده و دستگاه بدون باتری خواهید شد.

باتری تطبیقی ​​برای استفاده حداکثری از دستگاه و استفاده از آن در طول یک روز استفاده، کلید اصلی است. این ویژگی در ارتباط با سایر ابزارهای سیستم برای تنظیم عمر باتری کار می کند. چند عملکرد کلیدی وجود دارد که این ویژگی برای بهبود آن از آنها استفاده می کند.

یادگیری الگوهای شما

مطابق با نامش، عملکرد اصلی Adaptive Battery یادگیری عادات استفاده از تلفن شما است. هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، از چه برنامه‌هایی بیشتر استفاده می‌کنید، چه مدت از آنها استفاده می‌کنید و هر اطلاعات مهم دیگری در مورد سرعت تخلیه باتری در صورت عدم بهینه‌سازی را در نظر می‌گیرد.

پس از یک دوره یادگیری، تلفن اندرویدی شما به راحتی از این اطلاعات برای تنظیم دقیق نحوه نزدیک شدن به باتری پر و دوام آن در طول استفاده شما استفاده می کند. بخشی از اطلاعاتی که یاد می گیرد زمانی است که معمولاً آن را برای شارژ وصل می کنید. با الگوی یادگیری، Android می‌تواند مصرف باتری شما را تا زمانی که فکر کند احتمالاً دستگاه را شارژ می‌کنید افزایش دهد.

کاهش عملکرد برای صرفه جویی در مصرف برق

یکی از راه‌های بهبود عمر باتری، کاهش عملکرد گوشی است. در حالی که این تغییر اغلب شدید نیست یا اغلب حتی قابل توجه نیست، کاهش عملکرد پردازنده شما می تواند به طور چشمگیری عمر باتری دستگاه شما را افزایش دهد. تراشه‌ها انرژی زیادی مصرف می‌کنند و اگر این قدرت کمی محدود باشد، باتری شما می‌تواند تا حد زیادی از تخلیه خود صرفه‌جویی کند.

در دستگاه های گلکسی سامسونگ، یک گزینه جداگانه در کنار Adaptive Battery در تنظیمات وجود دارد که به شما امکان می دهد سرعت پردازش دستگاه خود را انتخاب کنید. شما می توانید از این ابزار برای صرفه جویی در عمر باتری خود فراتر از آنچه که باتری تطبیقی ​​اندروید انجام می دهد استفاده کنید، اگرچه احتمال اینکه متوجه تغییر عملکرد شوید بسیار بیشتر است. شایان ذکر است که با پردازنده Exynos موجود در دستگاه‌های رده بالاتر S می‌تواند حتی در حالت «بهینه‌سازی» نیز بسیار خوب عمل کند.

محدود کردن استفاده از برنامه های پس زمینه

سومین روشی که باطری تطبیقی ​​اندروید باعث صرفه جویی در مصرف چند دقیقه تا ساعت ها می شود، محدود کردن میزان اجرای برنامه ها در پس زمینه است. همانطور که در بالا ذکر شد، چیزهای زیادی فراتر از آن چیزی است که روی صفحه نمایش دستگاه خود می بینید. برنامه‌ها و فرآیندها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و اگر کنترل نشوند، می‌توانند باتری شما را با ضربان قلب خالی کنند.

Adaptive Battery از برنامه‌هایی که بیشترین استفاده را در پس‌زمینه دارند یادداشت می‌کند و کارهایی را که واقعاً می‌توانند انجام دهند محدود می‌کند. این تاثیر زیادی بر عملکرد گوشی شما ندارد و تفاوت در عملکرد بسیار ناچیز است.

مزیت این کار این است که وقتی باتری تطبیقی ​​به درستی کار می‌کند، معمولاً مقدار زیادی تخلیه باتری بی‌حرکت را مشاهده نمی‌کنید. اخیراً ما طعم تخلیه باتری بیکار را در صورت عدم کنترل چشیدیم و عالی نبود.

نحوه روشن کردن باتری تطبیقی ​​اندروید …

در تلفن Google Pixel

  1. در Pixel خود، به تنظیمات بروید دوبار تند کشیدن از بالا به پایین و ضربه زدن روی چرخ دنده تنظیمات.
  2. پیدا کنید و ضربه بزنید باتری.
  3. اصابت ترجیحات تطبیقی.
  4. روشن کنید باتری تطبیقی.

در گوشی گلکسی سامسونگ

  1. در دستگاه Galaxy خود، به تنظیمات توسط کشیدن انگشت به پایین و ضربه زدن به چرخ دنده تنظیمات.
  2. پیدا کنید و ضربه بزنید مراقبت از باتری و دستگاه.
  3. روی ضربه بزنید باتری خواندن به سمت بالا
  4. به پایین اسکرول کنید و ضربه بزنید تنظیمات باتری بیشتر.
  5. روشن کنید باتری تطبیقی.

در زیر آن، می‌توانید با ضربه زدن، سرعت پردازنده خود را بیشتر محدود یا غیرمحدود کنید در حال پردازش سرعت و انتخاب یکی از گزینه ها.

به طور کلی، باتری تطبیقی ​​یک ویژگی فوق العاده است که وزن آن را در دستگاه های ما افزایش می دهد. اگر به طور پیش‌فرض برای دستگاه شما روشن نیست، به آن ضربه بزنید و ببینید برای شما کار می‌کند یا خیر. ممکن است فوراً کار نکند زیرا برای یادگیری استفاده شما به زمان نیاز دارد، اما پس از آن، ویژگی Adaptive Battery اندروید باید مانند یک جذابیت عمل کند.

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: