Google Maps برای اندروید و iOS اکنون کیفیت هوا را نشان می‌دهد (AQI)

مانند Nest Hubs و به زودی ویجت Pixel’s At a Glance، Google Maps اکنون داده های شاخص کیفیت هوا (AQI) را در Android و iOS نشان می دهد.

این ویژگی برای اولین بار در سال گذشته پیش نمایش شد، یک لایه نقشه جدید اضافه می کند که با ضربه زدن روی دکمه دایره ای درست در زیر نوار جستجو و چرخ فلک پیشنهادات قابل دسترسی است. نماد سبز رنگ کیفیت هوا در گوشه سمت راست پایین در کنار حمل‌ونقل عمومی، اطلاعات COVID-19 و آتش‌سوزی‌ها ظاهر می‌شود.

با وارد شدن به لایه کیفیت هوا، نمای فعلی Google Maps شما کوچک‌نمایی می‌شود. پین‌ها روی بزرگترین مکان‌ها ظاهر می‌شوند و می‌توانید برای دیدن یک سایت خاص، روی هر نقطه کد رنگی ضربه بزنید. جزئیات بیشتر در صفحه پایین با توضیحات متنی قابل فهم ظاهر می شود.

شاخص کیفیت هوا (AQI) را می‌بینید، معیاری برای میزان سالم (یا ناسالم) هوا، همراه با راهنمایی برای فعالیت‌های خارج از منزل، آخرین به‌روزرسانی اطلاعات، و پیوندهایی برای کسب اطلاعات بیشتر.

شاخص کامل کیفیت هوای ایالات متحده از 0 تا 400+ نیز ظاهر می‌شود، و پیوندی برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه داده‌ها از کجا می‌آیند وجود دارد. با کشیدن انگشت به بالا روی صفحه، ایستگاه‌های کیفیت هوای اطراف فهرست می‌شوند. در ایالت، داده‌ها از آژانس حفاظت از محیط زیست و PurpleAir، “یک شبکه حسگر کم‌هزینه که دید بیش‌محلی‌تری از شرایط ارائه می‌دهد” به دست آمده است.

کیفیت هوا در Google Maps برای اندروید و iOS امروزه به طور گسترده در ایالات متحده عرضه شده است.

در همین حال، جستجوی «آتش‌سوزی‌های نزدیک من» در Google اکنون می‌تواند «اطلاعات مرتبط با کیفیت هوا را به همراه اطلاعات مفید درباره آتش‌سوزی» نشان دهد.

در ماه‌های آینده، ما همچنین داده‌های دود در سراسر ایالات متحده از اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) را به اطلاعات کیفیت هوای خود در جستجوی Google اضافه می‌کنیم.

اطلاعات بیشتر در گوگل مپ:


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور