جیمیل برای اندروید در حال حذف برچسب ها از نوار پایین

به زودی پس از دریافت طراحی مجدد Material You در اندروید توسط جیمیل در سال گذشته، نوار پایینی کوچک شد و گوگل اکنون با حذف برچسب‌های توصیفی، قدمی فراتر گذاشته است.

از زمان راه‌اندازی، اکثریت قریب به اتفاق جیمیل برای کاربران اندروید دارای برچسب‌های «Mail»، «Chat»، «Spaces» و «Meet» در زیر نمادهای نوار پایینی هستند. تعداد کمی از کاربران یک نسخه بدون متن داشتند و این طرح اکنون به طور گسترده در حال گسترش است. از نظر بصری، این مورد قبلاً در Gmail برای iPad با زبان طراحی Pre-Material You آن وجود دارد.

دستورالعمل Material 3 برای نوار پیمایش برچسب متن را اختیاری در نظر می گیرد. با این حال، گوگل هشدار می دهد که “معنی نماد همیشه باید بدون ابهام باشد و برای همه کاربران قابل دسترسی باشد.” در حال حاضر این موضوع در مورد جیمیل کم و بیش صدق می کند و بیشتر افراد فقط از تب اول استفاده می کنند.

با این حال، نوار پایین به شیوه‌ای متفاوت با بهترین شیوه‌ها مخالفت می‌کند. شما قرار است «همیشه از ارتفاع پیش‌فرض برای نوارهای پیمایش حداقل استفاده کنید» که بلندتر از ارتفاع معرفی شده توسط Material You است. هر دو کوچک شدن نوار پایین این راهنمایی را نقض می کنند، در حالی که از نظر فنی نباید از نوار پایینی استفاده کنید اگر فقط دو بخش دارید (سه قسمت حداقل است)، که در حالت پیش فرض زمانی که Chat و Spaces غیرفعال هستند.

در مورد Gmail، به شما امکان می‌دهد بیشتر از صندوق ورودی خود را مشاهده کنید و این همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد، اما آخرین صرفه‌جویی عمودی بسیار کم است.

این تغییر در هفته گذشته برای افراد بیشتری ظاهر شد، اما هنوز به طور گسترده منتشر نشده است. این یک تغییر سمت سرور است و ما آن را در کنار آخرین نسخه برنامه (2022.08..07.x) می بینیم.

اطلاعات بیشتر در مورد جیمیل:

ممنون دی!

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: