گوگل جدیدترین مدل های باز را معرفی می کند

مسئول طراحی

Gemma با اصول هوش مصنوعی ما در خط مقدم طراحی شده است. به عنوان بخشی از ایمن و قابل اعتماد کردن مدل های از پیش آموزش دیده Gemma، از تکنیک های خودکار برای فیلتر کردن اطلاعات شخصی خاص و سایر داده های حساس از مجموعه های آموزشی استفاده کردیم. علاوه بر این، ما از تنظیم دقیق و یادگیری تقویتی گسترده از بازخورد انسانی (RLHF) استفاده کردیم تا مدل‌های تنظیم‌شده دستورالعمل خود را با رفتارهای مسئولانه هماهنگ کنیم. برای درک و کاهش مشخصات ریسک مدل‌های Gemma، ارزیابی‌های قوی از جمله تیم‌بندی دستی قرمز، آزمایش خودکار خصمانه، و ارزیابی قابلیت‌های مدل برای فعالیت‌های خطرناک انجام دادیم. این ارزیابی ها در کارت مدل ما مشخص شده است.

ما همچنین با Gemma یک Toolkit جدید هوش مصنوعی مولد مسئولیت‌پذیر را منتشر می‌کنیم تا به توسعه‌دهندگان و محققان در اولویت ساختن برنامه‌های هوش مصنوعی ایمن و مسئولانه کمک کند. جعبه ابزار شامل:

  • طبقه بندی ایمنی: ما یک روش جدید برای ساخت طبقه‌بندی‌کننده‌های ایمنی قوی با حداقل نمونه‌ها ارائه می‌کنیم.
  • اشکال زدایی: یک ابزار اشکال زدایی مدل به شما کمک می کند تا رفتار جما را بررسی کنید و به مشکلات احتمالی رسیدگی کنید.
  • راهنمایی: می‌توانید بر اساس تجربه Google در توسعه و استقرار مدل‌های زبان بزرگ، به بهترین شیوه‌ها برای سازندگان مدل دسترسی داشته باشید.

در چارچوب ها، ابزارها و سخت افزار بهینه شده است

می‌توانید مدل‌های Gemma را روی داده‌های خود تنظیم کنید تا با نیازهای برنامه‌های کاربردی خاص، مانند خلاصه‌سازی یا تولید افزوده‌شده بازیابی (RAG) سازگار شوند. Gemma طیف گسترده ای از ابزارها و سیستم ها را پشتیبانی می کند:

  • ابزارهای چند چارچوبی: چارچوب مورد علاقه خود را همراه با پیاده سازی های مرجع برای استنتاج و تنظیم دقیق در کراس 3.0 چند فریم ورک، PyTorch بومی، JAX و Hugging Face Transformers بیاورید.
  • سازگاری بین دستگاه ها: مدل‌های Gemma در انواع دستگاه‌های محبوب، از جمله لپ‌تاپ، دسک‌تاپ، اینترنت اشیا، موبایل و ابر اجرا می‌شوند و قابلیت‌های هوش مصنوعی در دسترس را به طور گسترده ممکن می‌سازند.
  • پلتفرم های سخت افزاری پیشرفته: ما با NVIDIA برای بهینه‌سازی Gemma برای پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA، از مرکز داده گرفته تا فضای ابری گرفته تا رایانه‌های شخصی محلی RTX AI، همکاری کرده‌ایم، و از عملکرد پیشرو در صنعت و ادغام با فناوری پیشرفته اطمینان حاصل می‌کنیم.
  • بهینه شده برای Google Cloud: Vertex AI مجموعه ابزار MLOps گسترده ای را با طیف وسیعی از گزینه های تنظیم و استقرار با یک کلیک با استفاده از بهینه سازی استنتاج داخلی فراهم می کند. سفارشی‌سازی پیشرفته با ابزارهای کاملاً مدیریت‌شده Vertex AI یا با GKE خود مدیریت، از جمله استقرار در زیرساخت‌های مقرون‌به‌صرفه در GPU، TPU و CPU از هر پلتفرم در دسترس است.

اعتبار رایگان برای تحقیق و توسعه

Gemma برای جامعه باز توسعه دهندگان و محققانی که نوآوری هوش مصنوعی را تقویت می کنند ساخته شده است. می‌توانید از امروز با استفاده از دسترسی رایگان در Kaggle، یک ردیف رایگان برای نوت‌بوک‌های Colab و اعتبار 300 دلاری برای کاربرانی که برای اولین بار در Google Cloud استفاده می‌کنند، کار با Gemma را شروع کنید. محققان همچنین می توانند برای تسریع پروژه های خود برای اعتبارات Google Cloud تا سقف 500000 دلار درخواست دهند.

شروع شدن

می‌توانید درباره Gemma اطلاعات بیشتری کسب کنید و به راهنمای شروع سریع در ai.google.dev/gemma دسترسی داشته باشید.

همانطور که به گسترش خانواده مدل Gemma ادامه می دهیم، مشتاقانه منتظر معرفی انواع جدید برای برنامه های متنوع هستیم. منتظر رویدادها و فرصت ها در هفته های آینده باشید تا با Gemma ارتباط برقرار کنید، یاد بگیرید و بسازید.

ما از دیدن آنچه شما ایجاد می کنید هیجان زده هستیم!