چگونه مشکل نوار مدیریت موجود در وردپرس را برطرف کنیم؟ » رتبه ریاضی

آیا به دنبال رفع عدم نمایش نوار مدیریت در سایت وردپرس خود هستید؟ برای اکثر وب سایت های وردپرس، وقتی وارد سایت خود می شوید، نوار مدیریت در هر صفحه ظاهر می شود. این شامل میانبرهای مفید برای بخش های مختلف بخش مدیریت وردپرس است. اما، هنگامی که مشکل نوار مدیریت از دست رفته را تجربه می کنید، نوار مدیریت به طور کامل حذف می شود.

این می تواند بسیار ناخوشایند باشد زیرا هر زمان که می خواهید پست ها و صفحات را ویرایش کنید، به نظرات پاسخ دهید، تنظیمات افزونه را تغییر دهید و سایر اقدامات را انجام دهید، باید به پنل مدیریت وردپرس خود بروید.

مشکل از دست رفتن نوار مدیریت معمولاً به دلیل تم‌های کدگذاری ضعیف، تداخل افزونه‌ها و نمایه‌های کاربر است که به درستی تنظیم نشده‌اند.

با این اوصاف، بیایید بررسی کنیم که چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توان مشکل نوار مدیریت از دست رفته سایت خود را برطرف کرد.

1 چرا مشکل نوار مدیریت گم شده رخ می دهد؟

نوار بالای مدیریت وردپرس به گونه ای طراحی شده است که دسترسی به باطن یا داشبورد را ساده و سریع کند. همچنین در موارد دیگری مانند خروج از سیستم، بررسی تجزیه و تحلیل، مشاهده اعلان‌ها و ایجاد پست‌های جدید، مانند تصویر زیر، کمک می‌کند.

وقتی نمی توانید نوار مدیریت را در قسمت جلویی پیدا کنید، یک کابوس است زیرا بازگشت به داشبورد دشوار است. هنگامی که نوار مدیریت ناپدید می شود، معمولاً یک نوار سفید رنگ مانند شکل زیر باقی می ماند.

نوار مدیریت گم شده

به طور کلی، وقتی نوار مدیریت از بین می رود، می تواند به دلیل تنظیمات تم یا افزونه شما باشد. ممکن است یک افزونه یا تم فعال داشته باشید که مانع از اجرای صحیح کدهای وردپرس در قسمت فوتر وب سایت شما می شود.

این کد با تابع زیر راه اندازی می شود.

<?php wp_footer(); ?>

هنگامی که یک تم کد بالا را از دست می دهد یا یک افزونه آن را خراب می کند، در نهایت با مشکل نوار مدیریت از دست رفته مواجه خواهید شد.

2 چگونه مشکل نوار مدیریت گمشده را برطرف کنیم؟

قبل از شروع، توصیه می کنیم از سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، بازیابی سایت شما آسان باشد.

2.1 تنظیمات پروفایل کاربر را بررسی کنید

بررسی تنظیمات پروفایل کاربری وردپرس یکی از ساده ترین راه حل ها برای مشکل نوار مدیریت وردپرس است. تنظیمات وردپرس به شما امکان می دهد نوار مدیریت را برای کاربران خاصی خاموش کنید.

این امکان وجود دارد که شخص دیگری که از وب سایت شما استفاده می کند این ویژگی را غیرفعال یا به طور تصادفی خاموش کرده باشد.

برای بررسی اینکه آیا نوار مدیریت در نمایه کاربری شما خاموش است یا خیر، به این قسمت بروید کاربران > نمایه بخش از داشبورد وردپرس شما. پیدا کن نوار ابزار گزینه و اطمینان حاصل کنید که گزینه نمایش نوار ابزار هنگام مشاهده سایت مطابق شکل زیر بررسی می شود.

تنظیمات پروفایل کاربر را بررسی کنید

کلیک کنید بر روی بروزرسانی پروفایل در پایین صفحه را فشار دهید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

2.2 فایل های تم وردپرس را بررسی کنید

زمانی که قالب وردپرس شما فاقد این است wp_footer تابع، نوار مدیریت از بین می رود.

ابتدا باید به تم پیش فرض برگردید. این به شما امکان می دهد تشخیص دهید که آیا موضوع فعلی شما باعث این مشکل شده است یا خیر.

کلیک فعال کنید پس از اینکه نشانگر خود را روی یکی از انتخاب‌های تم داخلی با پیمایش به آن ببرید ظاهر > تم ها، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

به تم پیش فرض برگردید

پس از فعال کردن تم، اگر نوار مدیریت ظاهر شد، می دانید که موضوع موجود باعث ایجاد مشکل شده است. سپس می توانید به موضوع اصلی خود برگردید و یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید سایت خود را بازیابی کنید.

سپس باید با یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه مدیریت فایل در کنترل پنل حساب میزبانی وردپرس خود به وب سایت خود دسترسی داشته باشید.

پس از اتصال به سایت خود، به پوشه تم وب سایت خود که در داخل wp-content/themes/your-theme-name قرار دارد بروید و عبارت footer.php فایل.

فایل پاورقی را پیدا کنید

فایل را در ویرایشگر متن دلخواه خود باز کنید و به انتهای فایل بروید تا بررسی کنید که آیا دارید یا خیر <?php wp_footer(); ?> کد قبل از بسته شدن </body> برچسب زدن در صورت عدم وجود، باید کد را مطابق شکل زیر به فایل اضافه کنید و فایل ذخیره شده را دوباره به سرور خود آپلود کنید.

کد پاورقی را به فایل اضافه کنید

2.3 فایل Functions.php را بررسی کنید

فایل functions.php در قالب شما که نوار مدیریت را پنهان می کند یکی دیگر از دلایل عدم وجود نوار مدیریت است. ممکن است توسعه‌دهنده طرح زمینه شما کد زیر را درج کرده باشد. برای رفع این مشکل، باید قطعه کد زیر را از فایل functions.php خود بیابید و حذف کنید.

add_filter( 'show_admin_bar', '__return_false' );

پس از حذف کد، لطفاً فایل را ذخیره کرده و دوباره در پوشه تم وب سایت خود آپلود کنید.
با این حال، گاهی اوقات، این ممکن است امکان پذیر نباشد، زیرا توسعه دهندگان تم ممکن است این خط کد را در مکان های مختلف داخل پوشه داشته باشند. از این رو ساده ترین راه حل اضافه کردن این فیلتر در آخرین خط functions.php است.

add_filter( 'show_admin_bar', '__return_true' );

کد بالا آخرین بار اجرا می شود و فیلترهای قبلی را لغو می کند. این باعث می شود که نوار مدیریت رندر شود.

2.4 مسائل مربوط به افزونه وردپرس را بررسی کنید

افزونه هایی که به درستی کدگذاری نشده اند می توانند مشکلات زیادی را در وب سایت ایجاد کنند. در ابتدا، باید اصلاح کنید که کدام افزونه باعث مشکل نوار مدیریت گم شده است.

توصیه می کنیم از افزونه Health Check و Troubleshooting برای بررسی اینکه کدام افزونه باعث مشکل نوار مدیریت گم شده است استفاده کنید، زیرا بر عملکرد سایت تأثیری نخواهد گذاشت.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، به آن بروید ابزار > سلامت سایت > عیب یابی از ناحیه مدیریت وردپرس شما. کلیک کنید بر روی حالت عیب یابی را فعال کنید همانطور که در زیر نشان داده شده است.

حالت عیب یابی را فعال کنید

همه افزونه ها در حالت عیب یابی غیرفعال می شوند و به تم پیش فرض تغییر می کنند. اکنون می توانید هر بار یک افزونه را فعال کنید تا بررسی کنید کدام افزونه باعث مشکل نوار مدیریت شده است و جایگزینی برای آن پیدا کنید.

2.5 PHP Syntax Error را بررسی کنید

اگر هیچ یک از راه حل های بالا کار نکرد، می توانید اشکال زدایی را فعال کنید تا وردپرس اخطارها و اخطارهایی را که قبلا پنهان شده بود نمایش دهد.

برای انجام این کار، باید فایل wp-config.php خود را باز کنید و خط کد زیر را پیدا کنید.

define('WP_DEBUG', false);

هنگامی که خط کد بالا را پیدا کردید، مقدار را مطابق شکل زیر به جای false روی true قرار دهید.

define('WP_DEBUG', true);

این سرنخ هایی را در مورد علت ایجاد مشکل ارائه می دهد و به شما امکان می دهد وردپرس را عیب یابی کرده و مشکل را برطرف کنید.

بخش Status & Tools Rank Math شامل یک بخش Error Log است که حاوی یک گزارش با خطاهای ایجاد شده توسط Rank Math به ترتیب معکوس (محدود به 100 خط آخر) است. هنگامی که در وب سایت خود مشکل فنی با رتبه ریاضی دارید، این برای متخصص پشتیبانی رتبه ریاضی برای بررسی خطاها مفید است.

خطا در ورود به رتبه ریاضی

3 نتیجه

در این پست، محتمل ترین دلایل مشکل نوار مدیریت وردپرس و نحوه عیب یابی و حل مناسب آنها را مورد بحث قرار داده ایم.

امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد و اکنون بتوانید نوار بالای مدیریت وردپرس گم شده را بازیابی کنید. اگر این پست را دوست دارید به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.