«TalkBack» در Pixel چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم

Talkback به عنوان بخشی از چندین ویژگی دسترس‌پذیری که استفاده از Google Pixel را برای شما آسان‌تر می‌کند، راهی است که می‌توانید توضیحات گفتاری از آنچه در صفحه‌تان می‌گذرد دریافت کنید. روشن کردن آن بسیار آسان است، حتی اگر تصادفی باشد.

TalkBack برای کسانی که بینایی ضعیفی دارند یا برای درک آنچه در Google Pixel شما نمایش داده می شود به کمک نیاز دارند. این ویژگی کلمات نوشته شده و همچنین تصاویر را با صدای بلند می خواند تا به شما ایده ای از محتوای صفحه نمایش شما بدهد.

به عنوان یک هشدار منصفانه، TalkBack نیاز به عادت کردن دارد. وقتی این ویژگی روشن است، دیگر نمی‌توانید از حرکات معمولی که با اندروید پیش‌فرض ارائه می‌شوند استفاده کنید. بلکه باید به ژست های جدید عادت کنید.

برای مثال، TalkBack متن را برای خواندن با صدای بلند برجسته می‌کند. می‌توانید برای برجسته کردن متن جدید انگشت خود را به چپ و راست بکشید و برای انتخاب آن روی صفحه دوبار ضربه بزنید. اگر می خواهید به صفحه جدیدی بروید، باید حرکات چند انگشتی را یاد بگیرید. روشن کردن این ویژگی یک آموزش بسیار خوب در مورد نحوه استفاده صحیح از آن به شما می دهد، بنابراین اگر قصد استفاده از این ویژگی را دارید حتماً آن را بخوانید.

چگونه TalkBack را روشن یا خاموش کنیم

هنگام راه‌اندازی Pixel، TalkBack برای روشن کردن از همان ابتدا در دسترس است. این ویژگی همچنین دارای یک میانبر مفید است که به شما امکان می دهد آن را با کلیدهای ولوم روشن کنید، که می تواند برخی از محرک های تصادفی را نیز ایجاد کند.

در کل، سه روش وجود دارد که می‌توانید TalkBack را روشن یا خاموش کنید. می‌توانید تنظیمات را اجرا کنید، از دستیار Google بپرسید یا میانبر را فعال کنید. برای اینکه میانبر کار کند، ابتدا باید میانبر را فعال داشته باشید.

TalkBack در تنظیمات

اگر می خواهید TalkBack را برای اولین بار برای استفاده با دستگاه خود روشن کنید، فعال کردن این ویژگی از طریق تنظیمات بهترین راه است. توضیحات مفصل بیشتری از این ویژگی و همچنین نکات و ترفندهایی دریافت می‌کنید که می‌توانید برای پیمایش بهتر Talkback از آنها استفاده کنید، زیرا عادت کردن به آن مفید است، اگرچه تا حدودی دشوار است.

در اینجا نحوه فعال کردن TalkBack در تنظیمات Pixel آمده است:

  1. در پیکسل خود، به سمت خود بروید تنظیمات.
  2. از آنجا، به پایین بروید و پیدا کنید دسترسی.
  3. ضربه زدن TalkBack.
  4. برای روشن کردن آن، روی ضربه بزنید از TalkBack استفاده کنید.
  5. برای روشن کردن میانبر سریع، روی ضربه بزنید میانبر TalkBack.
    • توجه داشته باشید: روی متن ضربه بزنید، نه روی کلید. از آنجا، می توانید نوع میانبر مورد استفاده را انتخاب کنید. نگه داشتن کلیدهای صدا ترجیح داده می شود زیرا همیشه نمادی را روی صفحه نمایش خود نمی بینید.

TalkBack با استفاده از میانبر

اگر روشن کردی میانبر TalkBack در پیکسل، از این پس می توانید از آن استفاده کنید. بسته به اینکه کدام یک را انتخاب کرده اید، چند روش مختلف برای استفاده از آن وجود دارد.

راه اول دکمه دسترس‌پذیری است که برای فعال کردن آن فقط به یک ضربه نیاز دارد. پس از آن، به دلیل نحوه عملکرد TalkBack، خاموش شدن بسیار دردسرساز است. باید دوباره روی نماد ضربه طولانی بزنید و دوبار روی آن ضربه بزنید. پس از انجام این کار، باید بتوانید از تلفن خود به طور معمول استفاده کنید.

راه دوم – و بهترین – استفاده از میانبر کلیدهای صدا است. می توانید هر دو کلید ولوم را نگه دارید تا زمانی که اعلان روشن کردن آن را مشاهده کنید. این دلیلی است که گاهی اوقات TalkBack به طور تصادفی روشن می شود. برای خاموش کردن TalkBack، کافی است دوباره کلیدهای میزان صدا را برای سه ثانیه نگه دارید و باید غیرفعال شود.

از دستیار Google بخواهید TalkBack را روشن یا خاموش کند

آخرین راه برای روشن یا خاموش کردن TalkBack در Pixel احتمالاً ساده‌ترین راه است. فقط دکمه روشن/خاموش را نگه دارید – اگر آن ویژگی فعال باشد – یا روی نماد میکروفون در نوار جستجو در صفحه اصلی ضربه بزنید. از آنجا، از دستیار Google بخواهید تا TalkBack را روشن/خاموش کند.

هنگامی که این کار را انجام دادید، بسته به خواسته شما، ویژگی باید فوراً وضعیت را به روشن یا خاموش تغییر دهد.

TalkBack به طور کلی یک ویژگی عالی است. برای کسانی که به کمی کمک بیشتر در مورد آنچه روی صفحه است نیاز دارند، ویژگی دسترسی بسیار ارزشمند است. با این گفته، می توان به راحتی به طور تصادفی راه اندازی کرد. دانستن اینکه چگونه به راحتی آن را خاموش کنید می تواند مفید باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: