راه های بیشتری برای رانندگی پایدار و صرفه جویی در هزینه با Google Maps

تصور کنید در حال برنامه ریزی یک سفر یک روزه از خانه خود در آتلون، ایرلند به لیمریک هستید – بیش از یک ساعت و نیم سفر. برای تصمیم‌گیری درباره نحوه رسیدن به آنجا، Google Maps را باز می‌کنید که چندین گزینه ناوبری از جمله مسیرهای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و حمل‌ونقل عمومی را ارائه می‌دهد. با توجه به طول سفر، رانندگی کردن بسیار منطقی است و شما بلافاصله سریع ترین مسیر را جستجو می کنید.

اما اگر گزینه‌های دیگری وجود داشت چه می‌شد: مسیری که نه دقیقه بیشتر طول می‌کشید، اما نزدیک به 30 درصد از مصرف سوخت مورد انتظار شما را صرفه‌جویی می‌کرد؟

اکنون در حال راه اندازی: مسیریابی سازگار با محیط زیست در سراسر اروپا

این اکنون به لطف مسیریابی سازگار با محیط زیست در Google Maps امکان پذیر است که از امروز در تقریباً 40 کشور در سراسر اروپا شروع به کار کرده است. با مسیریابی سازگار با محیط زیست، می توانید مسیری را انتخاب کنید که برای مصرف سوخت کمتر بهینه شده است، که به شما کمک می کند در هزینه سوخت صرفه جویی کنید و انتشار کربن را کاهش دهید – چیزی که برای بسیاری از اروپایی ها مهم است. و این یک نگرانی واقعی است – طبق گزارش 2022 Statista، حمل و نقل جاده ای بزرگترین منبع انتشار کربن در سراسر اروپا است.

اکنون، علاوه بر نشان دادن سریع‌ترین مسیر، Google Maps مسیری را نیز نشان می‌دهد که مصرف سوخت کمتری دارد، در صورتی که سریع‌ترین مسیر نیز نباشد. تنها با چند ضربه، می توانید صرفه جویی نسبی در مصرف سوخت و تفاوت زمان بین دو مسیر را مشاهده کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. همیشه می خواهید سریع ترین مسیر را انتخاب کنید، مهم نیست که چه؟ این نیز اشکالی ندارد – به سادگی تنظیمات برگزیده خود را در تنظیمات تنظیم کنید.