گوگل اعلان‌های صوتی سفارشی را برای افراد کم‌شنوا اضافه می‌کند

اندروید 12 و 13 گوگل دارای ویژگی خاصی هستند که به کاربران امکان می دهد اعلان های تشخیص صدا را تنظیم کنند تا کاربران ناشنوا یا کم شنوا بتوانند آلارم ها و صداهای مهم را تشخیص دهند. اکنون گوگل در حال گسترش این ویژگی است تا به کاربران امکان ضبط و تنظیم اعلان های صوتی سفارشی را بدهد.

گوگل که در ابتدا در اندروید 12 معرفی شد، قابلیتی به نام اعلان صدا را اضافه کرد. این ویژگی یک تغییر دهنده بازی برای افراد کم شنوایی بود. این به کاربرانی که معمولاً قادر به شنیدن چیزهایی مانند هشدارهای آتش و دود نیستند، اجازه می‌دهد اعلان‌هایی را در تلفن خود مشاهده کنند.

یادگیری ماشینی گوگل با گوش دادن به صداهایی که ممکن است فکر می‌کند مهم هستند، این کار را انجام می‌دهد. Pixel شما می‌تواند بیشتر از هشدارها را نیز تشخیص دهد. لیست کامل شامل صداهای کودک، بوق مایکروویو، جاری شدن آب و غیره است. متأسفانه، محصولات خانگی مختلف صداهای متفاوتی تولید می کنند و این احتمال وجود دارد که تلفن شما به درستی صدا را تشخیص ندهد.

برای رفع این مشکل، گوگل در حال کار بر روی یک ویژگی جدید به نام اعلان‌های صوتی سفارشی است. به جای تکیه بر آنچه که دستگاه فکر می کند صداهای مهم هستند، کاربران اکنون می توانند صداهای سفارشی را که مهم می دانند ضبط و برچسب گذاری کنند.

به عنوان مثال، می‌توانید صدای هشدار اجاق گاز یا حتی آهنگ بیش از حد فانتزی «من تمام شدم» ماشین لباسشویی خود را ضبط کنید. این کار حدس و گمان را از برخی صداهای مهم در اطراف خانه حذف می کند و تشخیص صدا را بسیار قابل اعتمادتر می کند.

این یک گام بزرگ برای جامعه ناشنوایان و کم شنوایان است، زیرا دیگر دامنه صداهای قابل تشخیص را محدود نمی کند. تقریباً هر صدایی که ممکن است نیاز به هشدار داشته باشید می‌تواند ضبط و در دستگاه شما ذخیره شود تا وقتی زمانش فرا رسید، متوجه شوید.

گوگل به جدول زمانی خاصی برای انتشار این ویژگی اشاره نکرده است، اگرچه به احتمال زیاد به زودی شاهد عرضه این دستگاه جدید خواهیم بود. وقتی این ویژگی در دسترس قرار گرفت، می‌توانید آن را در صفحه اعلان‌های صدا در تنظیمات دسترس‌پذیری خود پیدا کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: