ادامه حمایت از اوکراینی ها در زمان های چالش برانگیز

در فوریه 2022، ویرا زبان و ادبیات اوکراینی را در یک مدرسه محلی تدریس کرد و با خانواده خود در کیف زندگی کرد. هنگامی که جنگ شروع شد، ویرا و خانواده اش مجبور شدند خانه خود را در جستجوی امنیت ترک کنند – ابتدا در سایر نقاط اوکراین و سپس در اسپانیا. داستان ویرا منحصر به فرد نیست – طبق گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، بیش از 7 میلیون آواره اوکراین را از فوریه 2022 ترک کرده اند.

در طول جنگ، ما متعهد بوده ایم که تمام تلاش خود را برای کمک انجام دهیم. از طریق Google.org و کارمندان ما، بیش از 40 میلیون دلار کمک نقدی، به علاوه 5 میلیون دلار حمایت غیرنقدی برای تلاش‌های امدادی بشردوستانه و سه کمک هزینه تحصیلی Google.org متعهد شده‌ایم. در تمام پلتفرم‌های ما، تیم‌های ما به صورت شبانه‌روزی برای حمایت از آسیب‌دیدگان، ارائه اطلاعات قابل اعتماد و ارتقای امنیت سایبری کار می‌کنند.

کمک به پناهندگان جهانی برای دسترسی سریعتر به اطلاعات حیاتی

برای فردی که از خانه خود فرار کرده است، دسترسی به اطلاعات می تواند به اندازه آب، غذا، دارو یا سرپناه مهم باشد. می تواند زندگی و معیشت را نجات دهد. اما یافتن اطلاعات معتبر و خدمات قابل اعتماد می تواند چالش برانگیز و زمان بر باشد.

در تابستان 2015، زمانی که هزاران پناهجو به امید پناه بردن به اروپای غربی به جزایر یونان سرازیر شدند، کمیته نجات بین‌المللی (IRC) و مرسی کورپس در کنار مهندسان گوگل کار کردند تا منبع قابل اعتمادی از اطلاعات حیاتی را به تازه واردان ارائه کنند. این تیم متوجه شد که کسانی که در مواقع ضروری خانه های خود را ترک می کنند اغلب یک گوشی هوشمند با آنها به عنوان یکی از معدود وسایل شخصی خریداری می کنند. بحران و درگیری

زمانی که جنگ در اوکراین شروع شد، IRC با انجمن متحد برای اوکراین شریک شد تا unitedforukraine.org، یک وب سایت اطلاعاتی و تلاش جامعه مدنی را ایجاد کند. آخرین نمونه پروژه Signpost، unitedforukraine.org شبکه ای متشکل از 400 متخصص حقوقی و متخصصان حمایت روانی از بیش از 30 کشور را در بر می گیرد و به افراد آواره اطلاعات حیاتی و پشتیبانی برای یافتن مسکن، کمک حقوقی و کمک روانی ارائه می دهد.

برای حمایت از این کار، گوگل کمک مالی 1.5 میلیون دلاری را به IRC به همراه تیمی متشکل از 15 عضو Google.org ارائه کرد تا به مدت شش ماه به صورت تمام وقت و به صورت رایگان در این پروژه کار کنند.

در شش ماه پس از شروع جنگ در اوکراین، متحد برای اوکراین بیش از 210000 بازدیدکننده منحصر به فرد داشته است و به 10000 نفر کمک کرده تا با همکاری airbnb.org به مسکن موقت رایگان دسترسی پیدا کنند. در بین آن 10000 نفر ویرا نیز وجود دارد. ویرا که شغلی در تورویخا، اسپانیا پیدا کرد، به فوریت به مسکن نیاز داشت، اما کسی محلی را نمی شناخت یا راهی برای اجاره آپارتمان نداشت. او با یونایتد برای اوکراین تماس گرفت، که بلافاصله سه گزینه مسکن موقت را به او پیشنهاد داد تا یکی را انتخاب کند. ویرا یک آپارتمان دنج با فاصله دو دقیقه پیاده روی از شغل جدید خود انتخاب کرد.