Chrome for Android روی طراحی مجدد Omnibox کار می کند

با توجه به پایگاه کاربر بزرگ، گوگل به ندرت تغییرات عمده ای در رابط کاربری مرورگر خود ایجاد می کند. با این حال، یک طراحی مجدد در حال توسعه قصد دارد تا Chrome Omnibox را در اندروید «مدرن» کند.

هنگامی که کروم در سال 2008 راه اندازی شد، یکی از جنبه های امضای طراحی این بود که چگونه فقط یک فیلد برای وارد کردن/مشاهده URL ها و جستجوی وب وجود دارد. گوگل به این Omnibox لقب داد و در سال‌های اخیر با افزودن «Chrome Actions» که به تنظیمات کلیدی مرورگر پیوند می‌خورد، برای کمک‌تر کردن آن تلاش کرده است. این به این می‌پیوندد که کادر قبلاً پاسخ‌های سریع برای انتخاب سؤالات و تصاویر را نشان می‌دهد.

از حداقل Chrome 105 (در حال حاضر در حالت پایدار)، پرچمی به نام «Omnibox Modernize Visual Update» وجود دارد. فقط برای اندروید در دسترس است، chrome://flags/#omnibox-modernize-visual-update “یک رابط کاربری جدید را نشان می دهد که به صورت بصری به روز شده است.”

کروم 108 (قناری) تکامل یافته ترین طراحی را با سه نوع “فعال” علاوه بر گزینه عمومی ارائه می دهد.

طرح موجود یک لیست بسیار ساده از URL و پیشنهادات جستجو است. این واقعاً با اصلاح تغییر نمی کند، اما هر نتیجه در یک کارت (با پس زمینه تیره تر) قرار می گیرد تا به تشخیص موارد کمک کند. علاوه بر این، کارت های بالا و پایین دارای گوشه های گرد هستند. این طراحی تقریباً یادآور جستجوی یکپارچه Pixel Launcher است که در نسخه بتا Android 13 QPR1 وجود دارد. سازگاری رویکرد جالبی است.

در همین حال، نوع/پرچم «بدون رنگ فعال omnibox» به طرز جالبی محفظه قرص‌شکل را حذف می‌کند تا ظاهری شبیه به جستجوی Pixel Launcher داشته باشد.

در توضیحات، گوگل به طور مشخص می گوید که “این پرچم برای مرحله 1 در طرح بازسازی Clank Omnibox است.” این کاملاً نشان می دهد که Google برنامه ریزی بیشتری دارد که ممکن است بر عملکرد Omnibox نیز تأثیر بگذارد.

مانند همه پرچم‌ها، این طراحی مجدد Omnibox در Chrome برای Android ممکن است واقعاً راه‌اندازی نشود. با این اوصاف، انحراف بصری کمتری نسبت به Chrome Duplex/Duet است، بنابراین شانس قطعا بهتر است.

اطلاعات بیشتر در مورد کروم:

با تشکر از RKBDI و مایکل!

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: