زمانی که Hangouts کلاسیک قبل از تغییر Google Chat از بین می‌رود

همه مشتریان Workspace در اوایل سال جاری به Google Chat منتقل شدند. گوگل امروز اعلام کرد که Hangouts کلاسیک در ماه اکتبر برای کاربران رایگان حذف می‌شود و برنامه‌های انتقال به Chat را ارائه کرد.

از سال 2019، Google – همانطور که به طور انحصاری گزارش دادیم – تلگراف کرده است که Hangouts کلاسیک با Google Chat جایگزین خواهد شد. مشتریان سازمانی اولین کسانی بودند که در فرآیندی که شروع آن مدتی طول کشید و تا هفته های اخیر تکمیل نشد، جابجا شدند.

Google اکنون توجه خود را به حساب‌های رایگان و شخصی معطوف کرده است که هنوز به Hangouts کلاسیک دسترسی دارند.

امروز شروع میشود، از افرادی که از برنامه های تلفن همراه Hangouts قدیمی استفاده می کنند، یک صفحه ارتقاء از آنها خواسته می شود که از Chat در برنامه Gmail یا مشتریان Chat مستقل (Android و iOS) استفاده کنند. با دریافت این پیام «زمان برای گپ در Gmail است»، برنامه کلاسیک Hangouts از کار می‌افتد. این شرکت می‌گوید «مکالمات به‌طور خودکار برای اکثر مردم منتقل می‌شوند». با این حال:

…برخی مکالمات یا بخش‌هایی از مکالمات به‌طور خودکار از Hangouts به گپ منتقل نمی‌شوند. اطلاعات بیشتر را در حدود سپتامبر 2022 به کاربران آسیب دیده ایمیل ارسال می کنیم

در همان زمان، کسانی که از برنامه افزودنی Hangouts Chrome استفاده می‌کنند به چت در وب و/یا نصب برنامه وب پیشرفته هدایت می‌شوند.

در ماه جولای، کسانی که از Hangouts کلاسیک از طریق نوار کناری وب Gmail استفاده می کنند، «به Chat در Gmail ارتقا خواهند یافت».

افراد همچنان می‌توانند از سرویس گیرنده hangouts.google.com استفاده کنند تا زمانی که Hangouts کلاسیک کار نکند، با در دسترس بودن برنامه‌ریزی شده برای حداقل تا اکتبر 2022. یک ماه قبل از وقوع آن هشدار داده می شود و کاربران به chat.google.com هدایت می شوند.

در نهایت، آخرین مهلت استفاده از Google Takeout برای دانلود نسخه‌ای از داده‌های Hangouts شما خواهد بود در ماه نوامبر، یا یک ماه پس از توقف کار سرویس کلاسیک.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت‌های بین Chat و Hangouts، جدول‌های زمانی انتقال و اینکه چرا توصیه می‌کنیم داده‌های Hangouts خود را دانلود کنید، می‌توانید از مرکز راهنمایی دیدن کنید.

با نگاهی به آینده، Google Chat دارای ویژگی‌هایی مانند تماس مستقیم، رشته Spaces درون خطی، و امکان اشتراک‌گذاری و مشاهده چندین تصویر «طی ماه‌های آینده» است. این شرکت در نهایت “جاه طلبی های بزرگ برای آینده چت” را مطرح می کند.

با برداشتن این مرحله نهایی برای آوردن بقیه کاربران Hangouts به گپ، امیدواریم کاربران از سرمایه گذاری مداوم ما در تبدیل Chat به مکانی قدرتمند برای ایجاد و همکاری قدردانی کنند.

9to5Google’s Take

این طرح انتقال زمانی شروع می‌شود که Google اخیراً اعلام کرده است که Duo با Meet جایگزین می‌شود. با به‌روزرسانی برنامه Duo موجود با تمام قابلیت‌های Meet و یک رابط ادغام‌شده شروع می‌شود. پس از آن، Duo به Google Meet تغییر نام خواهد داد.

با توجه به برنامه‌های کلاسیک Hangouts-Chat، Google به زودی ساده‌ترین استراتژی پیام‌رسانی خود را در چند سال آینده خواهد داشت. پس از تکمیل، Meet به گونه‌ای است که Google از مردم می‌خواهد کنفرانس ویدیویی داشته باشند، در حالی که Chat برای ارتباطات غیرتلفنی/RCS و ارتباطات متنی است.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور