صفحه خوش‌آمدگویی جدید ChromeOS با ویجت‌های قابل مشاهده

در اینجا اولین نگاه شما به صفحه خوش‌آمدگویی آینده برای ChromeOS است که ویجت‌های «نگاه‌پذیر» را با اطلاعات معنادار و فعال، شبیه به «At A Glance» در سری Pixel ارائه می‌کند.

در اوایل این ماه، ما برای اولین بار گزارش دادیم که ChromeOS یک ویژگی جدید به نام “glanceables” را به دست می آورد که ویجت ها را به دسکتاپ Chromebook شما اضافه می کند. از آنچه در آن زمان می‌توانستیم کنار هم قرار دهیم، ویجت‌ها روی دسکتاپ قابل مشاهده خواهند بود و اطلاعات مفیدی مانند آب و هوای فعلی را ارائه می‌دهند.

از آن زمان، گوگل مقدار زیادی از این حوزه را برای ویجت‌ها ایجاد کرده است، و این ویژگی اکنون به اندازه‌ای است که می‌توانیم ایده بهتری درباره آنچه انتظار داریم به دست آوریم. برای شروع، گوگل اکنون از این ویژگی به عنوان “صفحه خوش آمدگویی” برای ChromeOS یاد می کند. این امر منطقی است، زیرا ویجت‌ها عمدتاً به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای اولین بار در روز وارد Chromebook خود شوید.

علاوه بر این، به زودی یک پرچم جدید وجود دارد – البته منحصراً برای Chromebooks در Canary – که به شما امکان می‌دهد صفحه خوش‌آمدگویی ChromeOS را برای خودتان امتحان کنید. شایان ذکر است که گوگل از آن به عنوان «آزمایش بهره‌وری» یاد می‌کند، که همان برچسبی است که در ابتدا به طراحی مجدد گسترده راه‌انداز ChromeOS داده شد.

آزمایش بهره وری: با صفحه خوش آمدگویی تغییر جهت دهید

زمانی که کاربر می‌خواهد کار جدیدی را شروع کند، اطلاعات و ابزارهای مربوطه را در اختیار او قرار دهید تا به او کمک کند جهت‌یابی و شروع به کار کند.

هنگامی که این ویژگی در دستگاه شما فعال شد، بلافاصله پس از ورود به سیستم Chromebook، صفحه خوش آمدگویی ظاهر می شود. در حال حاضر، عنصر اصلی یک پیام ساده “Welcome back” است که بلافاصله در زیر آن آب و هوای فعلی را خواهید یافت.

کمی پایین‌تر، دو بخش با عنوان‌های «بالا بعدی» و «بازیابی جلسه گذشته» وجود دارد. منطقه «بعدی» رویدادهای آینده امروز را از تقویم Google شما نشان می‌دهد، شبیه به منطقه «در یک نگاه» در تلفن‌های Pixel.

صفحه خوش‌آمدگویی ChromeOS با "تا بعدی" و "جلسه گذشته را بازیابی کنید" ویجت ها

در همین حال، Google برنامه‌ریزی می‌کند تا ناحیه «بازیابی آخرین جلسه» شامل یک اسکرین‌شات کامل از آنچه در آخرین بار از Chromebook استفاده کرده‌اید روی صفحه باشد. با کلیک بر روی اسکرین شات، تمام پنجره های شما که چگونه آنها را ترک کرده اید، دوباره باز می شود.

به محض باز کردن هر برنامه یا پنجره، صفحه خوش‌آمدگویی ChromeOS ناپدید می‌شود. به نظر می‌رسد گوگل هنوز در حال بررسی جزئیات نحوه و زمان نمایش صفحه خوش‌آمدگویی و ابزارک‌های آن است، اما در حال حاضر آن‌ها به سادگی یک دکمه «بعدی بالا» را در بالا سمت چپ نمای کلی میزها، که در زیر مشاهده می‌کنید، اضافه کرده‌اند.

همه چیز گفته شد و انجام شد، به نظر می‌رسد که هنوز حداقل چند ماه از آماده شدن ویجت‌های صفحه خوش‌آمدگویی ChromeOS برای بهترین زمان باقی مانده است. نظر شما در مورد ویژگی جدید در وضعیت اولیه آن چیست؟ آیا از صفحه خوش آمدگویی پس از اتمام آن استفاده می کنید، و چه چیز دیگری را می خواهید نشان دهد؟ در نظرات به ما اطلاع دهید

اطلاعات بیشتر در مورد ChromeOS:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور