ChromeOS Flex راه اندازی شد تا رایانه های شخصی قدیمی را به Chromebook تبدیل کند

پس از ورود به پیش‌نمایش دسترسی زودهنگام پنج ماه پیش، ChromeOS Flex اکنون پایدار است (نسخه 103) و برای استفاده گسترده آماده است.

این به دنبال تصمیم Google برای راه‌اندازی مجدد CloudReady، که در دسامبر 2020 خریداری کرد، به‌عنوان ChromeOS Flex در ماه فوریه صورت گرفت. این «سیستم عامل رایگان برای دانلود» رایانه‌های Mac و Windows قدیمی‌تری را که دیگر به‌روزرسانی دریافت نمی‌کنند، به Chromebook تبدیل می‌کند.

دستگاه‌هایی که ChromeOS Flex را اجرا می‌کنند، پایه کد، جعبه‌شنود در سطح برگه/برنامه، سیستم‌عامل فقط خواندنی، به‌روزرسانی‌های سیستم پس‌زمینه، آهنگ انتشار و زمان راه‌اندازی چند ثانیه را به اشتراک می‌گذارند.

شباهت های دیگر عبارتند از مرورگر کروم، رابط کاربری، ادغام بین دستگاهی با اندروید، همگام سازی ابری (برای تنظیمات و نشانک ها)، و دستیار Google، و همچنین پشتیبانی از Family Link، Smart Lock، Instant Tethering و Nearby Sharing. با این حال، ChromeOS Flex فاقد برنامه‌های Android و Play Store است، اگرچه لینوکس روی سخت‌افزار مدرن پشتیبانی می‌شود.

ChromeOS Flex را می‌توان از طریق شبکه (ایده‌آل برای ناوگان) یا از طریق دستگاه USB نصب کرد، که به شما امکان می‌دهد مستقیماً آن را بوت کنید و ابتدا آن را آزمایش کنید. سیستم عامل Google با رایانه های Intel یا AMD x86 (بدون پشتیبانی ARM) که دارای Windows و macOS هستند کار می کند.

از امروز، این شرکت بیش از 400 دستگاه را به عنوان کار با Flex تایید کرده است و انتظار دارد دستگاه‌هایی با عمر یک دهه سازگار باشند. صدور گواهینامه به این معنی است که ورودی/خروجی صدا، صفحه نمایش داخلی، شبکه، USB، وب کم و سایر اجزای اصلی کار خواهند کرد.

ما هر روز روی گواهی‌های بیشتری کار می‌کنیم، و حتی اگر دستگاه شما هنوز تأیید نشده است، همچنان می‌توانید ChromeOS Flex را امتحان کنید!

از زمان برنامه دسترسی زودهنگام، Google بیش از 600 مشکل را با الزامات سخت افزاری زیر حل کرده است:

  • معماری: دستگاه سازگار Intel یا AMD x86-64-bit
  • رم: 4 گیگابایت
  • حافظه داخلی: 16 گیگابایت
  • قابل بوت شدن از درایو USB
  • BIOS: دسترسی کامل مدیر. اگر با مشکل مواجه شدید، باید از نصب کننده Chrome OS Flex USB بوت شوید و تنظیماتی را در بایوس انجام دهید.
  • پردازنده و گرافیک: اجزای ساخته شده قبل از سال 2010 ممکن است منجر به تجربه ضعیف شوند.
    توجه: سخت افزارهای گرافیکی Intel GMA 500، 600، 3600 و 3650 با استانداردهای عملکرد Chrome OS Flex مطابقت ندارند.

ChromeOS Flex برای همه کاربران رایگان است – دستورالعمل های کامل – از طریق برنامه افزودنی Chromebook Recovery Utility (مرورگر کروم). کاربران سازمانی برای دریافت مدیریت ناوگان و پشتیبانی باید برای Chrome Enterprise یا ارتقای آموزش پرداخت کنند. مشتریان موجود CloudReady به تجربه جدید ارتقا خواهند یافت.

اطلاعات بیشتر در مورد ChromeOS:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: