نحوه دانگرید از اندروید 13 به اندروید 12 در پیکسل

ممکن است پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید 13 یا به‌روزرسانی اخیر بتا 4 را در Google Pixel خود انجام داده باشید و چند چیز را از دست داده باشید یا بهترین تجربه را نداشته باشید. خوشبختانه، اگر با مشکلات بزرگی مواجه شدید یا نسخه فعلی را دوست ندارید، می‌توانید نسخه اندروید 13 خود را به نسخه پایدار اندروید 12 کاهش دهید.

اگرچه با توجه به اینکه برای مدتی طولانی‌تر ساخت آن متمرکز بر توسعه‌دهنده است، خیلی توصیه نمی‌شود، ما به شما نشان داده‌ایم که چگونه Android 13 Beta را روی پیکسل خود نصب کنید. به همین دلیل، عادلانه است که اگر به سادگی از این ساخت خوشتان نمی‌آید یا با مشکلاتی مواجه می‌شوید که از قبل پیش‌بینی نکرده‌اید، به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید از این بیلد دانگرید کنید.

این روند از زمانی که سری Google Pixel در سال 2016 راه اندازی شد به سختی تغییر کرده است، بنابراین ممکن است برای کاربران قدیمی و طرفداران اندروید آشنا باشد، اما لزوماً توسط افرادی که تازه وارد پلتفرم تلفن همراه شده اند به طور گسترده شناخته شده نیست – از این رو این راه حل است. گفتنی است، به لطف ابزار فلش اندروید، فلش کردن تصاویر کارخانه روی سخت افزار پیکسل آسان تر از همیشه است.

قبل از شروع، توجه به این نکته مهم است که قبل از اینکه بتوانید به نسخه پایدار اندروید 12 برگردید، باید چند کار را انجام دهید. در مرحله اول، حتما قبل از انجام این کار، از تمام اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما اراده داده های دستگاه خود را از دست بدهید، زیرا این روش به پاک کردن کامل دستگاه نیاز دارد و پاک می شود چندین بار در طول این فرآیند همچنین دستورالعمل‌های Android Flash Tool را برای کسانی که می‌خواهند از ابزار فلش‌کننده مبتنی بر مرورگر کروم استفاده کنند، اضافه کرده‌ایم.

قبل از ادامه، نسخه پشتیبان تهیه کنید یا فایل ها و داده های مهم را از دست بدهید!

توجه داشته باشید: این راهنما برای کاربران ویندوز نیز طراحی شده است، به این معنی که این فرآیند ممکن است برای کسانی که از MacOS یا Linux استفاده می کنند متفاوت باشد.

روش سریع: لغو ثبت نام از نسخه بتا

به صفحه اختصاصی Android 13 Beta بروید و ثبت نام دستگاه انتخابی خود را از این ساخت‌های پیش‌نمایش کاربر لغو کنید. تلفن خود را پیدا کنید و روی دکمه “انصراف” ضربه بزنید، این به روز رسانی OTA ارسال می شود که پاک می شود همه روی دستگاه داده و آخرین نسخه عمومی پایدار اندروید را نصب کنید – که اندروید 12.1/12L خواهد بود. اگر این روش را انتخاب کردید، پیشنهاد می کنیم ابتدا از همه داده ها و فایل های مهم نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ویدیو — نحوه دانگرید از Android 13 Beta 4 یا Developer Preview در Google Pixel

برای ویدیوهای بیشتر در 9to5Google در YouTube مشترک شوید

شما باید از ADB یا Android Debug Bridge استفاده کنید تا نسخه فعلی اندروید 12 خود را به نسخه قدیمی‌تر تنزل دهید. توصیه می کنیم برای دسترسی سریع هنگام اجرای دستورات، بسته پلتفرم-ابزارهای زیپ نشده را روی دسکتاپ خود نصب کنید. می توانید آخرین فایل فشرده پلتفرم-ابزار را از اینجا دانلود کنید.

از طرف دیگر، Nexus Tools از Corbin Davenport راه بسیار ساده ای را برای اطمینان از اینکه همیشه آخرین نسخه Platform-Tools را بر روی دستگاه Windows، Mac یا Linux خود دارید ارائه می دهد. Nexus Tools به زبان Dart نوشته شده است، بنابراین می‌تواند روی Linux، macOS، Windows، Windows Subsystem برای Linux و Chrome OS اجرا شود. وقتی Nexus Tools تمام شد، می‌توانید اجرا کنید adb، fastbootو دستورات دیگر با مشکل یا مشکل صفر.

2. USB debugging و OEM unlocking را فعال کنید

ابتدا مطمئن شوید که Developer Options را در پیکسل خود فعال کرده اید. می‌توانید این کار را با رفتن به تنظیمات دستگاه > درباره تلفن انجام دهید، اکنون روی «شماره ساخت» ضربه بزنید تا پیامی تأیید کند که گزینه‌های برنامه‌نویس را فعال کرده‌اید.

اکنون باید به Settings > System > Advanced > Developer options بروید (ممکن است لازم باشد یک منوی مخفی را برای این کار گسترش دهید). قبل از اینکه آماده ادامه کار باشیم، باید به پایین پیمایش کرده و فعال کنید “باز کردن قفل OEM” زیرا این برای مراحل بعدی ضروری است. حالا کمی بیشتر به سمت پایین حرکت کنید “اشکال زدایی” بخش و ضربه بزنید “اجازه اشکال زدایی USB” گزینه.

3. تصویر کارخانه را برای دستگاه خود دانلود کنید

این برای فرآیند دانگرید اندروید 13 ضروری است. شما باید تصویر کارخانه درست را برای دستگاه خود دانلود کنید. این در اصل فقط یک صفحه خالی برای گوشی هوشمند شما یا عکس فوری از آن ساخت اندروید خاص در آن زمان است. می‌توانید آن را از سایت میزبانی OTA Google’s Factory Image، که شامل تمام تصاویر کارخانه برای دستگاه‌های پیکسل است، بگیرید.

شما باید این فایل را اضافه کنید و محتویات آن را در پوشه platform-tools از حالت فشرده خارج کنید تا بعداً به آن دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید: در یک زیر پوشه داخلی استخراج نکنید، فقط تمام فایل ها را در پوشه ابزار اصلی پلتفرم استخراج کنید.

4. بوت شدن در بوت لودر دستگاه

این را می توان به چند روش انجام داد. ساده ترین راه این است که دستگاه خود را به رایانه شخصی ویندوزی خود وصل کنید و پوشه platform-tools را باز کنید و عبارت cmd را در نوار آدرس مدیر فایل خود تایپ کنید. با این کار یک پنجره Command Prompt در جای مناسب باز می شود. اکنون دستور زیر را برای شروع دیمون adb وارد کنید:

adb reboot bootloader

دستگاه Pixel شما اکنون در بوت لودر بارگیری می شود، جایی که برای ارسال برخی از دستورات باید در آنجا باشیم.

همچنین، می‌توانید دکمه روشن/خاموش و کلید کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که شکل اندروید دراز کشیده را ببینید. اکنون باید قبل از رها کردن کلید افزایش صدا، دکمه پاور و دکمه افزایش صدا را فشار داده و نگه دارید. با استفاده از دکمه های افزایش و کاهش صدا، می توانید برای انتخاب “enter fastboot” پیمایش کنید.

5. بوت لودر را باز کنید

باز کردن قفل بوت لودر برای فرآیند فلش کردن ضروری است، زیرا، متأسفانه، نمی‌توانید یک Factory Image را فلش کنید و نسخه اندروید خود را با استفاده از روش بارگذاری جانبی کمی ساده‌تر ADB پایین بیاورید. اگرچه این یک فرآیند بسیار ساده است. هنگام استفاده از رابط خط فرمان، دستور زیر را وارد کنید:

fastboot flashing unlock

یک پیام کمی دلهره آور بر روی صفحه نمایش خود دریافت خواهید کرد که به شما هشدار می دهد که باز کردن قفل بوت لودر ممکن است باعث بی ثباتی دستگاه شود. با استفاده از کلیدهای فیزیکی حجم، گزینه «باز کردن قفل بوت لودر» را انتخاب کرده و با فشار دادن دکمه پاور، انتخاب خود را تأیید کنید. Pixel خود را مجددا راه اندازی کنید، زیرا این فرآیند باعث پاک شدن گوشی هوشمند شما می شود.

همچنین باید از فرآیند راه‌اندازی دستگاه صرف‌نظر کنیم تا در آماده‌سازی برای مرحله بعدی، USB Debugging را دوباره فعال کنیم. پس از انجام این کار، مطمئن شوید که پیکسل شما به رایانه شخصی شما متصل است و باید دوباره بوت لودر دستگاه خود را با دستور زیر وارد کنید:

adb reboot bootloader

6 الف. دستور فلش را وارد کنید

با تمام فایل های Factory Image شما که در پوشه platform-tools استخراج شده و در دسترس هستند. اکنون می توانید دستور زیر را اجرا کنید (با پنجره Command Prompt/PowerShell باز):

flash-all

Pixel شما اکنون روند کاهش نسخه بتای اندروید 13 به اندروید 12 را آغاز می کند که می تواند و چند دقیقه طول بکشد. پنجره Command Prompt را باز بگذارید و هنگامی که فرآیند به پایان رسید، پیام تکمیل را مشاهده خواهید کرد.

6b. به Android Flash Tool دسترسی پیدا کنید

با Android Flash Tool از اندروید 13 به اندروید 12 تنزل دهید

یک روش کمی ساده‌تر برای پایین‌آوری دستگاه، استفاده از ابزار مفید اندروید فلش گوگل است. این به طور موثر فرآیند خط فرمان را تقلید می کند، اما این کار را در یک پنجره مرورگر کروم بسیار دوستانه تر انجام می دهد. به شرطی که مراحل قبلی را دنبال کرده باشید، فرآیند ساده است.

Pixel خود را از طریق کابل USB-C به رایانه خود وصل کنید و به صفحه سیستم عامل اختصاصی دستگاه خاص خود بروید. می‌توانید لینک‌های مستقیم همه دستگاه‌های واجد شرایط را در زیر بیابید:

بیلد مناسب یا بیلد مورد نظر خود را برای گوشی خاص خود بیابید و روی پیوند «فلش» که در کنار نسخه «نسخه» یافت می شود کلیک کنید. با انجام این کار، صفحه Android Flash Tool راه اندازی می شود و سیستم عاملی که انتخاب کرده اید به طور خودکار برای نصب بر روی دستگاه شما بارگیری می شود.

با ضربه زدن روی دکمه “شروع به کار” یک پاپ آپ ایجاد می شود که برای اجازه دسترسی به ADB باید آن را بپذیرید. این همچنین به این معنی است که Pixel شما می‌تواند با رایانه شما ارتباط برقرار کند و فرآیند تنزل رتبه از Android 13 Beta 3 (بتا 1 یا 2، پیش‌نمایش 1 یا 2) به Android 12 (یا یک نسخه نرم‌افزار موجود دیگر) آغاز می‌شود.

صفحه جدیدی ظاهر می شود که مراحل را توضیح می دهد (که در بالا توضیح دادیم). از اینجا روی دکمه «افزودن دستگاه جدید» کلیک کنید و به شرطی که گوشی هوشمند شما متصل باشد و در حالت بازیابی پیش نیاز باشد، باید شناسایی شود. Pixel خود را انتخاب کنید و نسخه نرم افزاری را که می خواهید نصب کنید دوباره بررسی کنید. همچنین از اینجا، می‌توانید بوت لودر را بدون نیاز به استفاده از خط فرمان مجددا قفل کنید – صرفه‌جویی در زمان به عنوان بخشی از این فرآیند. اگر خوشحال هستید، روی «نصب» و سپس «می‌پذیرم» زمانی که کادر گفتگوی توافقنامه مجوز ظاهر می‌شود، کلیک کنید.

این فرآیند نصب اکنون باید چند دقیقه طول بکشد تا نصب شود، اما مطمئن شوید که دستگاه شما به طور ایمن متصل است و در طول این فرآیند قطع نمی شود. با صفحه جدیدی روبرو می شوید که تأیید می کند «نرم افزار با موفقیت به روز شد» در حالی که Pixel شما اکنون باید در نرم افزاری که انتخاب کرده اید راه اندازی شود.

7. بوت لودر را دوباره قفل کنید (اختیاری)

اندروید 11 را دانگرید کنید

این یک مرحله اختیاری است اما اگر می‌خواهید به‌روزرسانی‌های OTA آینده را دریافت کنید، لازم است. در غیر این صورت، هر بار که دستگاه خود را راه اندازی مجدد می کنید، یک صفحه نمایش پاپ آپ با یک هشدار مشاهده خواهید کرد. برای کسانی که از Android Flash Tool استفاده می کنند، یک ضامن کننده منظم وجود دارد که از این کار برای شما مراقبت می کند (همانطور که در بالا ذکر شد). اگر قبلاً این کار را انجام داده اید، می توانید این مرحله را به طور کامل رد کنید.

باید دوباره مراحل راه اندازی دستگاه را طی کنید که می توانید از فروش عمده صرف نظر کنید. از اینجا، به عقب برگردید و اشکال زدایی USB را از مرحله شماره 2 دوباره فعال کنید – بوت لودر شما آنلاک است، بنابراین باز کردن قفل OEM باید خاکستری باشد.

دستگاه خود را دوباره به رایانه شخصی ویندوز خود وصل کنید و پوشه پلتفرم-ابزار خود را باز کنید و با استفاده از «cmd» پنجره Command Prompt را دوباره باز کنید. برای بارگیری سریع در بوت لودر دستگاه خود دستور زیر را وارد کنید:

adb reboot bootloader

اکنون می توانیم بوت لودر را با وارد کردن موارد زیر دوباره قفل کنیم:

fastboot flashing lock

در Pixel خود، با استفاده از کلیدهای میزان صدا، به گزینه «lock the bootloader» بروید و برای پذیرش، روی دکمه روشن/خاموش ضربه بزنید. پس از تایید، “قفل” در منوی بوت لودر روی صفحه ظاهر می شود. توجه داشته باشید: این فرآیند پس از راه‌اندازی مجدد Pixel، دستگاه شما را بار دیگر پاک می‌کند.

8. گوشی خود را ریبوت کنید

اکنون می‌توانید اتصال دستگاه خود را قطع کرده و راه‌اندازی مجدد کنید، زیرا با موفقیت از نسخه پیش‌نمایش، بتا یا نسخه پایدار Android 13 به اندروید 12 تنزل داده‌اید. اکنون باید در فرآیند راه‌اندازی دستگاه بارگیری شود و به شما امکان می‌دهد ثبت‌نام کنید و از Android پایدار خود لذت ببرید. ساختن.

همچنین شایان ذکر است که این روش اراده اگر می‌خواهید در دستگاه‌هایی مانند Pixel 6/6 Pro، Pixel 5/5a و Pixel 4/4a از Android 13 به Android 12 تنزل دهید، کار کنید. با این حال، ما توصیه نمی شود با انجام این کار، زیرا این امر خطرات مختلف امنیتی دستگاه و مشکلات احتمالی بیشتری را به همراه دارد. گفتنی است، اگر تصمیم دارید که از یک نسخه اندروید به نسخه دیگر دانگرید کنید، این کار را انجام می دهید با مسئولیت خود شما. در نسخه‌های قدیمی‌تر، اگر از اندروید ۱۱ به اندروید ۱۰ برگردید، پیکسل ۴ به Face Unlocking نیز دسترسی نخواهد داشت.

دیلان راسل و کایل برادشاو در این راهنما مشارکت داشتند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: