Play Store لیست مجوزهای برنامه را قبل از دستور “ایمنی داده” حذف می کند

از آنجایی که مجوزها به عنوان یک پلتفرم به اندروید اضافه شده است، فروشگاه Google Play لیستی از تمام مجوزهای بالقوه ای را که یک برنامه می تواند قبل از نصب آن برنامه استفاده کند، نشان داده است. اکنون پلی استور آن لیست را حذف کرده است.

در آوریل سال جاری، گوگل یک ویژگی جدید «ایمنی داده» را برای فروشگاه Play شروع کرد. هدف بخش جدید این بود که جزئیات را با عبارات واضح بیان کند که برنامه های داده به چه چیزی دسترسی دارند و با آن داده ها چه می کنند. همانطور که Abner Li ما در آن زمان خراب شد، چندین نوع داده مختلف از جمله مکان، اطلاعات شخصی، پیام ها، فایل ها و موارد دیگر وجود دارد.

گوگل از همه توسعه دهندگان برنامه اندروید می خواهد که این اطلاعات را تا 20 ژوئیه 2022 برای برنامه های خود ارسال کنند.

درست قبل از این ضرب الاجل، به نظر می رسد گوگل گام بعدی را در برجسته کردن “ایمنی داده ها” برداشته است. این ویژگی اکنون جایگزین «مجوزها» شده است. بخش در Play Store در همه برنامه‌ها، آن را به عنوان تنها نشانه‌ای برای دسترسی یک برنامه قبل از نصب باقی می‌گذارد.

تغییر توسط مشاهده شد BlueSpace و دیگران در رسانه های اجتماعی، و بیشتر برجسته شده است توسط میشال رحمان این هفته.

با توجه به آنچه که می‌توانیم بگوییم، این تغییر تقریباً در همه برنامه‌های موجود در Play Store اعمال شده است، اگرچه فرض می‌کنیم که بخش «مجوزها» همچنان برای اطلاعات «ایمنی داده‌ها» که توسعه‌دهنده آن هنوز فاقد آن هستند ظاهر می‌شود. این تغییر هم در تلفن همراه و هم در وب‌سایت جدید فروشگاه Play که به تازگی طراحی شده است، به صورت زنده است.

آیا این تغییر بدی است؟ لازم نیست. نکته منفی در اینجا این است که صفحه “ایمنی داده” با مجوزهای دقیق سیستمی که یک برنامه درخواست می کند کاملاً واضح نیست. اما از سوی دیگر، درک این صفحه جدید برای کسانی که به زیر و بم اندروید آشنایی ندارند، بسیار ساده تر است. به عنوان مثال، مجوز مکان اغلب توسط برنامه‌ها برای شناسایی دستگاه‌های بلوتوث نزدیک استفاده می‌شود، که می‌تواند منجر به سردرگمی شود.

اما یک مشکل بالقوه در اینجا این است که اطلاعات صفحه “ایمنی داده ها” توسط توسعه دهندگان ارائه می شود، نه اینکه توسط Play Store به طور خودکار تولید شوند. این امر فضای بالقوه ای را برای اقدامات شرورانه در صفحه باز می کند و مشخص نیست که آیا گوگل این اطلاعات را کنترل می کند یا خیر.

اطلاعات بیشتر در فروشگاه Google Play:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور